Alberto GIACOMETTI (1901–1966) buvo garsiausias XX amžiaus skulptorius ir gaudavo tokių honorarų, kad galėjo važinėti limuzinu, vilkėti vien frakus. Bet tikėjo, kad kūrėjas atsiskleidžia tik per kančią.
VISŲ GEIDŽIAMAS. Šiandien jo skulptūrų kainos aukcionuose svyruoja nuo septyniasdešimties iki devyniasdešimties milijonų JAV dolerių. Šimto Šveicarijos frankų banknotą puošia Giacometti portretas (jis gimė Šveicarijoje), prancūzai jį laiko paryžiečiu, nes vyras Monmartro kavinėse trynė kelnes, o ir italai šildosi jo šlovės spinduliuose, nors kadaise jo tėvas tapytojas Giovanni bėgo iš gimtosios Italijos, kad netaptų inkvizicijos auka.
ETALONAS. Giacometti gavo daug apdovanojimų ir aukščiausią meno įvertinimą – laimėjo 1962-ųjų Venecijos bienalę. Jis buvo apgultas užsakovų, visur pasaulyje rengė parodas, muziejai pirko jo darbus. Filosofas Isaku Yanaihara beveik apsigyveno lėktuve, skraidančiame iš Tokijo į Paryžių, nes keletą metų rašė Giacometti biografiją ir norėjo geriau pažinti menininką. Tačiau skulptorius nesimėgavo žvaigždės statusu – dirbdavo po penkiolika valandų. O jei laisva valandėlė atsirasdavo, praleisdavo ją viešnamyje ar intelektualių sugėrovų kompanijoje.