Albumą išleidusi Beyonce turės perrašyti vieną dainą: ji – „kaip spjūvis į veidą“

Beyonce / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Penktadienį pasaulio melomanų akys nukrypo į Beyoncé – scenos karaliene vadinama JAV dainininkė po šešerių metų pertraukos pristatė albumą „Renaissance“. Trejus metus kurtas albumas buvo pasitiktas su didžiuliu entuziazmu ir susižavėjimu, tačiau netrukus tai aptemdė tamsus kritikos debesis. Vienoje iš dainų Beyoncé pavartojo cerebriniu paralyžiumi sergančius žmones įžeidžiantį terminą, dėl kurio kūrinį ketina įrašyti iš naujo.

Prieš kelias dienas tylos sieną naujuoju albumu „Renaissance“ sugriovusi Beyoncé buvo sutikta įvairiai – vieni džiūgavo, kiti pasipiktino. Vienas iš albumo kūrinių – daina „Heated“ – įžeidė neįgaliųjų bendruomenę, mat jame buvo pavartotas terminas, kuris dažnai naudojamas siekiant pažeminti cerebriniu paralyžiumi sergančius žmones.

Neįgaliųjų teisių gynėja Hannah Diviney BBC sakė, kad penktadienį pasirodžiusi Beyoncé daina su spazmus apibūdinančiu terminu buvo „kaip spjūvis į veidą“.

„Esu pavargusi ir nusivylusi, kad vėl kalbamės apie tai taip greitai po to, kai sulaukėme tokio prasmingo ir progresyvaus Lizzo atsako“, – sakė ji.

Neįgaliųjų labdaros organizacija „Scope“ taip pat paprašė Beyoncé perdainuoti dainą, išbraukiant įžeidimą.

„Žodžiai yra svarbūs, nes jie stiprina neigiamą požiūrį, su kuriuo neįgalieji susiduria kiekvieną dieną, – sakė žiniasklaidos vadovas Warrenas Kirwanas. – Beyoncé jau ilgai yra lygybės šalininkė, todėl mes raginame ją pašalinti šį įžeidžiantį tekstą.“

Beyonce / „LA Jacobs“ nuotr

Kiti gerbėjai gynė žvaigždę, pabrėždami, kad JAV šis terminas dažnai naudojamas ir kitomis reikšmėmis – jis reiškia „išsigąsti“ arba „išprotėti“. Tiesa, tokia reikšmė gali būti nejautri psichikos sveikatos sutrikimų turinčių žmonių atžvilgiu, rašo BBC.

Šios pozicijos laikėsi ir Beyoncé atstovas. Duodamas komentarą BBC jis sakė, kad skirtingas reikšmes turintis žodis „nebuvo pavartotas sąmoningai“ ir juo nebuvo siekiama niekam pakenkti.

Jis pridūrė, kad Beyoncé ketina iš naujo įrašyti šią dainą ir pakeisti jos tekste esantį terminą, tačiau nenurodė, kada ketinama tai padaryti.

Beyonce / „Scanpix“ nuotr.

Ši reakcija kilo praėjus vos porai savaičių po to, kai JAV popmuzikos žvaigždė Lizzo atsiprašė už tą patį žodį, pavartotą savo dainoje GRRRLS.

Po kelių dienų ji atsiprašė ir iš naujo išleido dainą, iš kurios pašalino įžeidžiantį žodį.

„Leiskite man aiškiai pasakyti vieną dalyką: niekada nenorėjau propaguoti įžeidžiančios kalbos, – rašė ji socialiniuose tinkluose. – Kaip storai juodaodei moteriai Amerikoje, man pačiai teko girdėti daugybę skaudžių žodžių, todėl suprantu, kokią galią gali turėti žodžiai (tyčia ar, mano atveju, netyčia).“

Lizzo / „Scanpix“ nuotr.

Nepaisant šios kontroversijos, manoma, kad Beyoncé septintasis studijinis albumas „Renaissance“ šią savaitę užims pirmąsias vietas viso pasaulio topuose. Jungtinėje Karalystėje šiuo metu jis lenkia visus likusius pirmojo penketuko albumus kartu sudėjus.

Primename, kad pop muzikos inovatore vadinama Beyoncé savo naująjį albumą „Renaissance“ kūrė trejus metus – sustojęs pasaulio ritmas padėjo jai dar įdėmiau pažvelgti į savo kūrybiškumą. Šiuo albumu JAV dainininkė neša laisvės vėliavą ir skatina džiaugtis, veikti bei judėti bei kviečia dar kitaip išgirsti šiuolaikinę muziką ir išlaisvinti savo fantaziją.

Skaitykite daugiau