Albumą „Waves“ pristatantys „Freaks On Floor“ – apie žvaigždžių ligą, apdovanojimus ir muzikos verslą

„Freaks on Floor“ / Asmeninio albumo nuotr.
„Freaks on Floor“ / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-11-15 18:09
AA

Penktadienį Vilniaus menų fabrike „Loftas“ grupė „Freaks on floor“ pristatys naują, jau ketvirtąjį savo albumą „Waves“. Žmonės.lt skaitytojams grupės nariai Justinas Jarutis ir Rokas Beliukevičius pažada įsimintiną šou: „Šis koncertas bus geriausias ir didžiausias mūsų organizuotas pasirodymas.“

Netrukus dešimtmetį scenoje suskaičiuosiantys „Freaks on Floor“ turi, kuo pasigirti. Jie jau dusyk pripažinti geriausia šalies roko grupe, jų sąskaitoje – jau keturi albumai.

Tiesa, pastarasis, ketvirtas, grupės gerbėjams bus pristatytas lapkričio 18-ąją, penktadienį. Sostinės menų fabrike „Loftas“ grupės vyrai J.Jarutis ir R.Beliukevičius ketina surengti karštą, aukščiausius gero roko koncerto standartus atitinkantį šou.

Planuodami reikšmingą, įsimintiną vakarą Justinas ir Rokas bendravo su Žmonės.lt – papasakojo apie kūrybą, muzikos ir verslo santykį, asmeniškumus.

Išleidote naują, jau ketvirtą albumą. Kuo jis ypatingas?

Justinas: Pirmąkart dirbome su prodiuseriu iš Norvegijos Snorre Bergerudu, kuris gyvena Lietuvoje ir turi čia savo studiją. Jis – vienas iš grupės „Rasabasa“ įkūrėjų ir grupės narys. Sakyčiau, kad šis albumas – labiausiai rokeriškas iš visų, kuriuos esame išleidę. Nors esame roko grupė, ankstesniuose albumuose roko buvo išties mažiau.

Kaip susikirto jūsų ir S.Bergerudo keliai?

Rokas: Mums yra tekę su juo dirbti anksčiau, tačiau su atskirais projektais. Justas pas jį įrašinėjo savo solinę dainą, o aš su kita grupe įrašiau visą albumą. Kai prieš metus nusprendėme, jog atėjo metas įrašyti naują „Freaks on floor“ albumą, abiems į galvą atėjo mintis pabandyti tai padaryti su Snorre.

Albumą pavadinote „Waves“ (liet. „Bangos“). Apie Justino aistrą vandens sportui žino, matyt, visi. Čia tos aistros atspindys?

Justinas: Iš vienos pusės, mes su Roku tikrai labai mėgstame banglenčių sportą. Per pastaruosius metus labai intensyviai tai propagavome. Taip, bangos mums reiškia gana daug. Bet tuo pačiu manome, kad šis albumas išsiskiria banguojančia nuotaika. Tai ir patys kurdami pastebėjome, ir davę kitiems paklausyti išgirdome. Nėra taip, kad visa muzika būtų vien greita arba vien lėta. Taip sudėliojome dainas, kad kiekviena jų atrodytų kaip skirtingo dydžio banga, kuri siekia klausytojo.

Dabar toks laikas, kai visi muzikos klauso internetu. Ar išvis apsimoka leisti albumus?

Justinas: Leisti albumą materialiu pavidalu – kurti CD ar vinilą – yra, matyt, kiekvieno muziką kuriančio žmogaus svajonė. Kai kūrinys yra tik skaitmeninis dalykas internete, jis neatrodo toks tikras. O išleidęs plokštelę jauti, kad tikrai kažką laikai savo rankose. Mes su Roku esame tokie „old school“ muzikantai – mums dar reikia kažką palaikyti rankose.

Rokas: Esame senesnio kirpimo. Turėti savo darbą fiziniu pavidalu mums, matyt, kaip rašytojui turėti savo knygą atspausdintą. Smagu.

Justinas: O kalbant apie tai, ar apsimoka... Sunku pasakyti. Šiais laikais iš albumų pardavimų uždirba turbūt tik didžiausios žvaigždės. Bet galbūt laikai keisis? Gal Lietuva nebebus tokia pirataujanti šalis? Man rodos, pagal piratavimą mes – treti pasaulyje. Tikiuosi, kad viskas bus į gera, todėl manau, kad leisti albumus verta. O gyvename mes daugiausia iš koncertų.

O patys mėgstamų muzikantų albumus ar perkate?

Rokas: Mes ir perkame albumus, ir esame linkę mokėti už muziką. Reikia pradėti nuo savęs. Tada ir kiti žmonės, manau, supras tą svarbą. Tokius dalykus irgi reikia pirkti.

Justinas: Taip, galima būtų vogti muziką. Bet mes esame tie žmonės, kurie visąlaik sumoka už kitų koncertus, už kompaktus. Nesvarbu, ar jie „iTunes“, ar fiziniai. Man atrodo, pasauly egzistuoja toks dalykas kaip karma. Tikiu, kad jei mes mokėsime, tai ir mums mokės.

Ir į kolegų koncertus bilietus perkate? Ne su pakvietimais vaikštote?

Justinas: Jo. Paskutiniu metu tik taip ir darome.

Rokas: Būna, kad iš anksto į svečių sąrašus įtraukia. Tada einame taip. Bet jei tiesiog norime nueiti į koncertą, tai smagu yra paremti savo kolegas. Lygiai taip pat ir jie ateina į mūsų koncertus ir paremia.

Jūsų albumo pristatymo koncertas „Lofte“ skambės lapkričio 18-ąją. Ko ten laukti?

Justinas: Fejerverkų, fanfarų ten nebus – nešvaistysime pinigų. Bet tai bus labai geras, intensyvus roko koncertas, bus gerų dainų. Vaizdo instaliacijomis rūpinasi studija „2v3“. Dar Arvydas Buinauskas ruošia specialų apšvietimą. Kaip sako Egidijus Dragūnas, tikrai bus daug garso ir šviesų. Roko koncertui tai svarbu. Manau, ir energetika bus labai stipri. Scenoje pasirodys ir trys damos, su kuriomis atliksime kelias dainas. Mūsų albume jos įdainavo pritariančiųjų vokalų partijas. Tačiau pagrinde pasirodysime keturiese.

Esat rokeriai, ne kokie blizgantys, popsą dainuojantys berniukai. Bet vis tiek populiarūs. Kaip pavyksta tą populiarumą išlaikyti?

Justinas: Liepos mėnesį bus 10 metų, kaip gyvuojame. Mūsų sėkmės paslaptis – meilė muzikai... Viską darome natūraliai, ir jokios kitos motyvacijos, jokio kito tikslo kaip tik grojimas, koncertai, mėgstamo stiliaus išlaikymas, nėra.

Per tuos 10 metų jūsų grupės sudėtis keitėsi.

Justinas: Nuo pirmo „Freaks on floor“ koncerto buvome dviese – aš ir Rokas. Mes ir įkūrėme grupę dviese. Jos nariai keitėsi: esame turėję bene keturis gitaristus, grojome su maždaug 16 bosistų. Nežinau, ar kas nors grojo su daugiau... Galų gale nusprendėme, kad grupės branduolį reikia palaikyti dviese. Visą muziką kuriame dviese.

„Freaks on Floor“ / Asmeninio albumo nuotr.

Anksčiau laimės ieškojote ir Anglijoje...

Justinas: Taip, buvome išvažiavę pabandyti pagyventi. Norėjome pažiūrėti, kaip ten viskas vyksta. O kad ten muzikuotume... Man atrodo, Londone esame koncertavę tik vieną kartą, ir tada ten skridome iš Lietuvos. Užsienis atrodo tolimas, dar kol kas nepasiekėme jo, nors ir teko koncertuoti. Matyt, viskam savas laikas.

Gal tie tarptautiniai vandenys karjeros srityje nėra taip nerealu?

Justinas: Manau, kad tikrai nėra nerealu. Ir mes apie tai galvojame. Bet, manau, tam reikia dar sunkesnio darbo, nei kad dabar darome. Mes tikrai nepasiduodame, nesijaučiame pavargę bandyti. Man atrodo, dar ne visas jėgas esame įdėję, todėl bandysime išvažiuoti kur nors.

Justinai, scenoje tu atrodai tikras chuliganas. O koks gyvenime?

Justinas: Abu su Roku esame gana ramūs žmonės. Žinoma, kaip ir visi, turime savyje velnių, bet iš esmės esame gan ramūs. Scena ir paprastas gyvenimas turi skirtis. Jei visąlaik būni chuliganas... Reikia atsvaros, reikia ramybės, reikia išlaikyti sveiką protą. Yra daug žvaigždžių, kurios jo neišlaikė. Mes abu stengiamės, kad mus suptų ramesni žmonės.

Artėja muzikiniai apdovanojimai. Kokios ambicijos – vėl rinksite statulėles?

Justinas: Niekas nežino, tik komisija. Bandysime rinksime. Dar nežinau, ar būsime nominuoti, bet, manau, būtume nominuoti pelnyti.

Anksčiau jau dusyk gavot „Metų roko grupės“ trofėjus. Kaip ten yra – ar perduoda kartu su apdovanojimu „žvaigždžių ligos“ virusą?

Justinas: Ne. Mes tokių dalykų nesureikšminame... Manau, mes su grupe augame tais laikais, kai aplink tiek informacijos, kaip viskas vyksta, kad nebėra taip, kaip senais laikais... Nebus taip, kad vieną dieną atsibusime nuo žinios, jog uždirbome 200 milijonų. Nėra dėl ko ir sirgti.

Justinai, tavo asmeniniame gyvenime laukia dideli pokyčiai. Kai šeimą aplankys gandrai, kaip bus su darbu scenoje – ar rasi laiko pasirodymams?

Justinas: Manau, kad laiko visada rasiu viskam. Žmonės, kurie sako, kad atsiradus kūdikiui niekam nebėra laiko, man atrodo tiesiog nemokantys savo laiko planuoti. Man atrodo, kad tai bus tik dar didesnis pretekstas džiaugtis visais dalykais gyvenime.

Bilietus į albumo „Waves“ koncertą galite įsigyti apsilankę čia.

P.S. „Grupei išleidus naują albumą, prieš jo pristatymo koncertą vertėtų padaryti „namų darbus“. Įsigykite albumą, klausykitės naujų dainų ir į „Loftą“ ateikite jau jas įsimylėję. Po to siautėti koncerte bus šimtą kartų maloniau“, – tikina Justinas ir Rokas.

Siautėti – tikrai tinkamas žodis „Freaks On Floor“ planuojamam veiksmui. „Šis koncertas bus geriausias ir didžiausias mūsų organizuotas pasirodymas“, – dalinasi grupė.