Algis Kriščiūnas: „Pabėgti nuo sunkių minčių galiu tik bėgdamas“

Algis Kriščiūnas / Projekto partnerio nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

Menininkas Algis Kriščiūnas tvirtai įsitikinęs – geriausias būdas atsikratyti streso ir kasdienių rūpesčių yra judėjimas. „Skamba banaliai, bet pabėgti nuo sunkių minčių galiu tik bėgdamas. Arba greitai mindamas dviratį, arba kopdamas per kalnus. Po valandos debesys galvoje ima sklaidytis ir vėl galiu save suprasti, gal net pamilti“, – mintimis dalinasi menininkas.

Algi, kas Jums yra judėjimas, fizinis aktyvumas? Kada jį atradote? 

Man bent valanda per dieną fizinės veiklos – būtina. Kitaip „stogas“ nuvažiuotų. Tiesa, kalbu ne šiaip apie pasivaikščiojimą, o apie rimtą „išsikrovimą“, kad ir prakaito ne vienas lašas nukristų. Labiausiai mėgstu bėgioti, greitai važiuoti dviračiu ar kopti per kalnus. Judėdamas jaučiuosi gyvas, o tai yra geriausias man nutikęs dalykas.

Fizinio aktyvumo naudą atradau tuomet, kai ieškojau sprendimų, kaip nurimti, atsikratyti nerimo priepuolių, kuriuos patirdavau. Dabar, remdamasis savo paties patirtimi, galiu drąsiai sakyti, kad kasdienė fizinė veikla ypač gerai išvalo neigiamas mintis, leidžia tuo metu negalvoti apie jokius rūpesčius. Tą valandą psichologiškai pailsi nuo skubėjimo, streso. 

Ar teko kreiptis į specialistus, ar sportuojate savarankiškai?

Sportuoju savarankiškai, labiausiai mėgstu vienas, kad nereikėtų su niekuo varžytis. Tai yra mano asmeninis laikas, todėl noriu viską daryti pagal savo galimybes, savo tempu: ne per lėtai ir ne per smarkiai, kad tai teiktų ne kančias, bet malonumą.

Kaip dar palaikote gerą savijautą? Gal turite kokių nors išskirtinių ritualų? 

Rytais susiformavo įprotis maudytis šaltame vandenyje – jūroje arba po šaltu dušu. Tai jau tapo būtinu ritualu, be kurio jausčiausi neatsibudęs.

Taip pat jau daugiau nei 25 metus esu vegetaras (beje, bandau būti ir veganas-mėgėjas). Jaučiu, kad tokia mityba man tinkamiausia. Mėgstu paprastus, neįmantrius patiekalus: košę, salotas, daržovių troškinius. Puikiai tinka ir gryni dalykai: pomidoras, obuolys, duona.

Ką patartumėte kitiems – kas pagal Jus yra puikios nuotaikos bei savijautos receptas?

Jei užeina liūdesys, beprasmybės pojūtis, nusivylimas savimi – nėra geresnio būdo, kaip autis sportbačius ir bėgti, važiuoti dviračiu, kopti į kalną. Tada atrodo, kad bėdos išgaruoja kartu su prakaitu. Parėjęs namo jaučiuosi daug geriau, grįžta domėjimasis pasauliu, vėl norisi kurti. Fizinio ir protinio aktyvumo pusiausvyra – štai mano receptas.

Sveikatingumo klubuose „Impuls“ ir „Lemon“ lankytojai turi galimybę išvysti specialiai Jūsų kurtą paveikslą. Ką siekiate juo parodyti?

Išgirdęs iniciatyvą, kuria siekiama paskatinti žmones kuo daugiau judėti, nedvejodamas sutikau prie jos prisidėti. Kūrinyje vaizduoju ne sporto salėje sportuojančius ar profesionalius sportininkus, bet paprastus žmones, kurie aktyviai gyvena. 

Norėjau tai parodyti savo piešinyje ir pasidalinti paprasta paslaptimi: judėkime, kad neapaugtų maurais mūsų širdys. Kad būtume ne stovintis vanduo, o veržlios upės.

Menininko kūrinį galima pamatyti ant „Impuls“ ir „Lemon“ sporto klubų sienų Lietuvoje: „Lemon Banginis“ (Vilniuje), „Lemon Europa“ (Vilniuje), „Lemon Fabijoniškės“ (Vilniuje), „Lemon Savanoriai“ (Kaune), „Impuls“ sveikatingumo klubuose Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose bei Vilniuje Savanorių pr., Kareivių g. Fabijoniškių g., Ozo g., Asanavičiūtės g. esančiuose „Impuls“ klubuose. Jau greitu metu meno kūrinys bus atspausdintas ant marškinėlių, gertuvių, kitos atributikos. Euras nuo kiekvieno įsigyto daikto bus paaukotas „SOS vaikų kaimo“ vaikų fiziniam užimtumui skatinti.

Algis Kriščiūnas / Projekto partnerio nuotr.
Skaitykite daugiau