Alina Orlova pristatys naują albumą: koncertų seriją pradės per savo gimtadienį

Alina Orlova / M.Penkutės nuotr.
Alina Orlova / M.Penkutės nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2022-05-13 14:20
AA

Išskirtinio braižo dainų autorė ir atlikėja Alina Orlova kviečia į vasaros koncertus Vilniuje, Palangoje ir Kaune. Specifinėse šių miestų erdvėse drauge su muzikos grupe ji pristatys naujausią, minimalistinį, mąslų ir atmosferinį albumą. Pirmojo koncerto data sutampa su pačios Alinos gimtadieniu.

Birželio 28-ąją gimusi A.Orlova šįkart į savo vakarėlį galės pakviesti ypač daug bendraminčių, gerbėjų, nes tądien Vilniuje įvyks naujausio jos albumo pristatymo pirmasis koncertas. Klausytojų pamiltos, o taip pat – dar negirdėtos dainos nuskambės kultine renginių lokacija jau tapusiame sostinės Lukiškių kalėjime 2.0.

Premjeros proga drauge su Alina ant scenos pasirodys ypač didelis muzikantų būrys: be ištikimų bendražygių – Ado Gecevičiaus (būgnai) ir Pauliaus Vaško (gitara), prisijungs ir pučiamųjų kvintetas: Danielius Daubaras (eufonija), Kristupas Gikas (fleita), Mėta Gabrielė Pelegrimaitė (fleita), Salomėja Kalvelytė (fleita), Simonas Kaupinis (tuba).

„Koncertai įprastai truputį primena gimtadienius, juo labiau, pristatant naują albumą. Todėl manau, kad koncerto Lukiškėse datos sutapimas su tikru gimtadieniu visai tinkamas: nereikės man galvoti, kaip švęsti, bus puiki galimybė surengti tikrai jaudinančią šventę sau, kolegoms ir klausytojams. Labai laukiu mūsų pasirodymo su pučiamaisiais, dar nesu grojusi išskirtinai su jais“, – sako A.Orlova.

Alina Orlova / M.Penkutės nuotr.

Paklausta, kuris pačios gimtadienis jai ypač įsiminęs, Alina nustebina: „Labai originaliai mano gimimo diena buvo paminėta pernai: tą dieną man uždėjo kojos gipsą. Noriu tikėti, kad ateinantis gimtadienis bus geresnis.“

Alinos koncertai vainikuos visų metų darbą įrašų studijoje, kur gimė naujausios dainos. Albume jų bus dešimt. Visi kūriniai įrašyti su P.Vašku ir A.Gecevičiumi, šie muzikantai drauge su A.Orlova pasirodys ir kituose vasaros koncertuose – liepos 14 d. Kauno VDU Botanikos sode ir liepos 16 d. Palangos Oldman parke.

„Pasitikiu Adu ir Pauliumi kaip kūrėjais ir atlikėjais, mūsų estetiniai jausmai tikrai gerai dera, todėl džiaugiuosi, turėdama galimybę drauge su jais kurti mūsų garsų ir poezijos pasaulį“, – sako Alina.

Alina Orlova / M.Penkutės nuotr.

Jos naujausias albumas – minimalistinis, atmosferinis, gana gyvo, lengvai psichodelinio skambesio, į pasaulį žvelgiant tarsi iš laumžirgio skrydžio.

„Kiek galiu pamatyti iš šalies, pavyko jį sukurti gana gryną ir mąslų. Dominuoja ilgesio ir vilties motyvai, egzistenciniai, tikėjimo klausimai. Į dainas sudėjau, ką turėjau geriausia – kelių pastarųjų metų ryškesnius jausmus, mintis, metaforas, klausimus. Metus su muzikantais dirbome studijoje, ieškojome dainų formos ir skambesio, ir tai, ką radome – ta nauja muzikos kryptis – mane džiugina. Manau, kad šiame albume daugiau distancijos ir gylio, negu tiesioginės emocinės ekspresijos, kurios buvo daug anksčiau“, – pasakoja A.Orlova.

Visos erdvės, kuriose ji su muzikantais koncertuos Vilniuje, Kaune ir Palangoje, turi savitą atmosferą. „Renkuosi tikėti, kad ten sukursime gražius, įsimintinus vasaros vakarus, skirtus naujai muzikai suskambėti, atsiskleisti ir, galbūt, rasti savo klausytoją“, – kalba atlikėja.

06.28. VILNIUS, Lukiškių kalėjimas 2.0 (bilietai.lt)

07.14. KAUNAS, VDU Botanikos sodas (kakava.lt)

07.16. PALANGA, Oldman parkas (kakava.lt)