Alkoholio vartojimo draudimų nepalaikantys „Husarai“ pristato dainą ir siūlo sprendimą dėl alkoholizmo

Grupė „Husarai“ / Vaivos Gervės nuotr.
Grupė „Husarai“ / Vaivos Gervės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-05-19 10:35
AA

Šiuo metu visuomenėje vyksta aršios diskusijos dėl galimų suvaržyvų vartojant, parduodant ar reklamuojant alkoholį. Vaikinų grupė „Husarai“ pristato naują dainą „Į trasą“, su kuria tarsi spjauna į veidą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai bei dideliam alkoholio vartojimo priešininkui, Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai.

Visais laikais visuomenėje gerai žinomi asmenys savo pozicijas mėgdavo deklaruoti per savo darbus ar kūrybą. Ne išimtis ir duetas „Husarai“, kurį sudaro Rimtautas Balevičius ir Tomas Sinkevičius. Pastarasis, pristatydamas naują kūrinį, neslepia pasipiktinimo galimais alkoholio vartojimo, pardavimo ir reklamavimo suvaržymais.

„Aš daug dirbu su Lietuvos regionais, mažesniais miestais – tiek koncertuojant, tiek vedant renginius. Matau, kokia yra šalyje situacija su alkoholio vartojimu. Turbūt nė viena šventė neapsieina be alkoholio. Net prieš valgant maistą lietuviai vartoja stipriuosius gėrimus. Manau, jog tai yra problema. Dažniausiai žmonės ginčijasi ne dėl maisto, kurį vartos šventės metu, o dėl to, ką gers“, - apgailestauja T.Sinkevičius.

Grupė „Husarai“ / Vaivos Gervės nuotr.

Vis dėlto „Husarai“ lyderis įsikinęs, kad Lietuvos valdžios atstovai imasi neteisingų priemonių, norėdami suvaldyti alkoholio vartojimo problemą. Apie tai jis savo nuomonę akis į akį yra išsakęs Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderiui Ramūnui Karbauskiui. Judviejų diskusija vyko vienoje televizijos laidoje.

„Italijoje ar Ispanijoje žmonės taip pat vartoja alkoholį, ypač vyną. Tačiau jų tradicija yra neprisigerti, o beragaujant alkoholio bendrauti. Ir jiems per vakarą užtenka vos vieno butelio. Tuo tarpu Lietuvoje tradicija yra išgerti kuo daugiau ir dažniau. Todėl reikėtų keisti būtent tradicijas, susijusias su alkoholio vartojimu. Manau, kad mums jas perdavė seneliai ar tėvai. Ir tai nėra tinkamos tradicijos“, - įsitikinęs pašnekovas.

Vietoj taurelės – po dainelę. Tokį sprendimą siūlo Tomas. Vyras įsitikinęs, kad vietoj dažno taurelių kilnojimo per šventes reikėtų daugiau dainuoti: „Tai padėtų žmonėms neprarasti geros nuotaikos, tačiau nepadauginti velnio lašų.“

Grupė „Husarai“ / Vaivos Gervės nuotr.

Tačiau grupės „Husarai“ lyderis nepritaria kardinaliam alkoholio vartojimo draudimui. „Tokia priemonė atrodo neadekvati. Žmonės turi turėti teisę po sunkios savaitės nueiti į barą ar klubą ir saikingai pasivaišinti. Apie tai dainuojame ir naujausioje savo dainoje. Tikiu, kad ji gali labai nepatikti dabartiniam Sveikatos apsaugos ministrui. Bet ne mūsų charakteriui yra visiems įtikti“, - šypteli „Husarų“ lyderis.