Alytaus radijas „FM99“ neteko patalpų, meras N. Cesiulis kritiką atremia: „Už tokį sprendimą nebalsavau“

Alytaus meras Nerijus Cesiulis ir radijo stoties „FM99“ studija / BNS, asmeninio albumo nuotr.
Alytaus meras Nerijus Cesiulis ir radijo stoties „FM99“ studija / BNS, asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-04-11 13:30
AA

Kovo pabaigoje viešą konkursą dėl Alytaus centre esančių patalpų laimėjus sporto klubui „Atlanta Gym“, paaiškėjo, kad patalpų netenka ilgus metus jose veikęs radijas „FM99“.

Viena iš viešo konkurso sąlygų buvo ta, kad pasiūlęs didesnę kainą patalpų nuomotojas, konkursą laimi.

Radiją „FM99“ valdanti bendrovė „Alytaus radijas“ pasiūlė mokėti 2,35 euro už kvadratinį metrą per mėnesį, tuo tarpu sporto klubas „Atlanta Gym“, kurį valdo socialdemokratas Antanas Jodauga – 3,15 euro.

Sužinoję, kad mieste ilgą laiką veikęs radijas netenka patalpų, gyventojai sukritikavo Alytaus merą Nerijų Cesiulį.

Alytaus meras Nerijus Cesiulis / BNS nuotr.

Buvo pastebėta, kad regioninės žiniasklaidos stiprinimas – šalies saugumo klausimas, o centrinės patalpos, kuriose turėtų įsikurti sporto klubas – visiškai tam nepritaikytos.

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius viešai kvestionavo konkurso baigtį ir regioninio radijo iškeldinimą iš patalpų, kuriose jis ilgą laiką veikė:

Socdemas? Sporto klubą šiuo metu? Alytuje? Vietoje radijo? Čia vaizdelis iš kokio paralelinio pasaulio. O ką Alytaus meras? O jis nieko. Ir jokio didvyrio nebeliko. Nei už demokratiją, nei už Alytų. Gerai, kad kolegos apsisprendė ginti savo teises teisme. Ir tai darysime kartu.“

Muzikos festivalių organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka taip pat išreiškė palaikymą radijo stotį valdančiam Liudui Ramanauskui.

„Nors aš ne iš Alytaus, bet šis radijas, turbūt, vienintelis radijas su Liudu priešakyje, kuris kiekvieną vasarą nušviečia apie renginius ir ypatingai – apie muzikos festivalius visoje Lietuvoje. Jie informuoja alytiškius apie įdomiausius kultūros įvykius. Bent jau aš kiekvieną vasarą sulaukdavau iš jų skambučio ir pokalbio apie „Bliuzo naktis“ ir kitus festivalius bei koncertus. Palaikykime „FM99“ ir Liudą Ramanauską.“

Radiją „FM99“ valdančiai bendrovei „Alytaus radijas“ šiuo metu vadovaujantis Liudas Ramanauskas BNS teigė planuojantis skųsti savivaldybės sprendimą dėl patalpų nuomos.

„Žinoma, kad planuojame apskųsti. Advokatai ruošia dokumentus. Skųsime procesą, nes paaiškinimai keisti“, – sakė radijo vadovas. Jis teigė dėl karantino nedalyvavęs komisijos posėdyje, kuriame paaiškėjo konkurso nugalėtojas, tačiau jam buvo pasiūlyta ateiti į savivaldybę ir pasižiūrėti posėdžio įrašą.

„Kai tu klausi, kad gal kažkokiu būdu galima pamatyti, kaip ta komisija dirbo, tai sako, kad įrašas yra, bet jo negalima viešinti, nes ten yra nevieši asmenys. Vėl klaustukas, nesuprantamas dalykas“, – teigė L. Ramanauskas. Jis taip pat pridūrė, kad jau turima pasiūlymų dėl galimybių radijui dirbti kitose patalpose.

„Jau turime ir tam tikrų pasiūlymų dėl patalpų, bet čia ne tik patalpų klausimas, čia daugiau požiūrio klausimas“, – teigė Alytaus radijo vadovas.

Pasak jo, į susidariusią situaciją aukščiausi miesto vadovai nereaguoja.

Alytaus meras Nerijus Cesiulis / BNS nuotr.

Kritikos dėl įvykusio viešo konkurso baigties sulaukęs Alytaus meras Nerijus Cesiulis portalui Žmonės.lt sakė apgailestaujantis dėl susiklosčiusios situacijos.

„Labai gaila, kad viešame konkurse pasiūlius mažesnę kainą, pralaimėjo „Alytaus radijas“. Konkursas buvo viešas ir galėjo dalyvauti visi norintys. Be abejo, aš pats esu su radiju susijęs. Jaunystėje ten teko praleisti ne vieną dieną, komunikuoti per jį, organizuoti įvairiausius renginius. Gaila, kad keliasdešimt metų patalpose buvęs radijas turi jas apleisti.

Man yra nesuprantamas dalykas, kaip tose mažose patalpose galėtų būti įrengtas sporto klubas ir kas jame galėtų lankytis. Patalpos nepritaikytos sporto klubui.

Tikrai neleisime griauti sienų, keisti konstrukcijų.

Kaip bebūtų gaila, tarybos nariai apsisprendė taip, kaip apsisprendė. Aš pats už tokį sprendimą nebalsavau.

Tačiau manau, kad  tai neįtakos radijo likimo. Ir toliau bendradarbiausime su radiju, kaip ir darbavomės anksčiau. Reikia kalbėtis su radiją valdančia bendrove, kur ji matytų savo radijo patalpas ateityje.

Jei radijas kreiptųsi į savivaldybę, aišku, vėl tikriausiai turėtume skelbti konkursą, ir jeigu radijas pasiūlytų didžiausią kainą, laimėtų. Kol kas radijo direktorius nesikreipė su prašymu skirti kitas patalpas.“

NORINTYS PADĖTI ALYTAUS RADIJUI, GALI TĄ PADARYTI ČIA.