Amy Winehouse turtas po mirties sumenko nuo 10 mln. iki 180 tūkst. svarų

Amy Winehouse / Facebook.com nuotr.
Amy Winehouse / Facebook.com nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-05-06 22:29
AA

Nors būdama 27-erių dainininkė Amy Winehouse anapilin iškeliavo prieš dvejus metus, o jos šeimai liko 10 mln. svarų jos turto, dainininkės įsiskolinimai ir nepelningos plokštelės baigia šią sumą ištirpdyti. Šiai dienai yra belikę 180 tūkst. svarų A.Winehouse turto.

Pasirodo, dainininkės tėvai buvo priversi sunaudoti didžiąją jos turto dalį skoloms už nepelningas plokšteles ir sąskaitoms už įrašų studijos veiklą apmokėti. Paskutinių A.Winehouse turto ataskaitų, paskelbtų šią savaitę, duomenimis, jos sąskaitoje yra belikę vos 180 tūkst. svarų turto.

Nepaisant to, kad buvo skelbiama, jog dainininkės turtas siekė 10 mln. svarų, tėvai buvo priversti pasiimti 600 tūkst. svarų paskolą, kad sumokėtų visas dukros skolas. Jos tėvas Mitchas Winehouse'as, kuriam kartu su mama Janis atlikėja palikimu skyrė 3 mln. svarų, pripažino, kad dukros turto priežiūra jai mirus jam kainavo „visą jo paties turtą“, rašo portalas Mirror.co.uk.

„Jos namų saugojimas po mirties nuo gerbėjų ir vagišių mums atsiėjo itin brangiai. Tai išsiurbė praktiškai visą mūsų turtą“, – sakė M.Winehouse'as. Maža to, buvo ir kitų su namu susijusiu išlaidų – nesumokėti komunaliniai mokesčiai, paskola būstui, apsaugos darbuotojai bei visos su būstų susijusios teisinės išlaidos.

Šią savaitę paskelbtose įrašų studijos „Lioness Records“, kuri priklausė atlikėjai, ataskaitose aiškiai matyti, kad iki 2013 m. vasario 28 dienos įmonė neteko apie apie 239 tūkst. svarų pajamų. Kita A.Winehouse kompanija „AW Promotions“ uždirbo apie 141 tūkst. svarų, tuo tarpu jos kompanija „Essney“ vien tik praėjusį lapkritį neteko beveik 5 tūkst. pajamų

Amy Winehouse tėvai Mitchas ir Janis / „Scanpix“ nuotr.

Kitų trijų Amy kompanijų ataskaitos paskelbtos dar praėjusį rugpjūtį. Pavyzdžiui, kompanija „Cherry Westfield“ iš 1,7 mln. pajamų uždirbo pakankamai mažai – apie 257 tūkst. svarų. O visa trijų A.Winehouse įmonių vertė – 176 tūkst.

Po Amy mirties nuo apsinuodijimo alkoholiu 2011 liepą jos išsiskyrę tėvai įkūrė naują kompaniją „Villeston Limited“, kuri šią savaitę taip pat paskelbė savo ataskaitas. Remiantis jomis, įmonė uždirbo 467 tūks. svarų. Tiesa, Mitchas ir Janis iš savo verslo išgrynino po beveik 300 tūkst svarų, kuriuos grąžino galiausiai pardavę dukros būstą. Šiauriniame Londone esantis A.Winehouse namas pirkėjams atsiėjo 1,9 mln. svarų.

Tiesa, dviejų studijinių Amy albumų „Frank“ ir „Back to black“ pardavimai po jos mirties akivaizdžiai šoktelėjo. Kaip ir jos singlo „Valerie“ pardavimai.

Po dukros mirties M.Winehouse'as įkūrė labdaros organizaciją jos atminimui „The Amy Winehouse Foundation“ (liet. „Amy Winehouse fondas“), kuri padeda nuo kvaišalų priklausantiems jaunuoliams kovoti su savo liga. Visą savo pelną už paties parašytą biografinę knygą „Amy“ jis taip pat skyrė šiai organizacijai.

Amy Winehouse paskutinis ir populiarumo sulaukęs singlas „Valerie“: