Amžina diskusija dėl šunų drabužių: rengti ar nerengti augintinį einant į lauką?
Savo naminius augintinius mes mylime ir rūpinamės jais kaip tik galime geriausiai, kad jie būtų sveiki, laimingi ir... nesušaltų. Vis dėlto paspaudus šaltukui kieme galime pamatyti visko: vieni augintiniai, net ir turintys itin šiltą kailį, apgaubti šilčiausia striuke, o kiti, trumpaplaukiai, sustirę dreba vėjyje be jokios aprangos. Kaip iš tiesų yra – reikia ar nereikia rengti šunis atėjus šaltajam sezonui?
Šiais laikais augintiniai išties gali gyventi kaip tikri karaliai – parduotuvėse apstu jų poreikiams pritaikytų žaislų, gultų, kokybiško maisto, aksesuarų ir drabužių...
„Iš tiesų, savo augintinius mylintys žmonės negaili jiems nieko, todėl džiaugiamės „Iki“ parduotuvėse galėdami jiems pasiūlyti pačių įvairiausių prekių augintiniams – tiek jų užimtumui, tiek miegui, tiek mitybai. Be abejonės, šaltuoju sezonu parduotuvių lentynas papildė ir gyvūnų lauko drabužiai – klientai gali rinktis pačių įvairiausių modelių bei skirtingų dydžių šunims pritaikytus lauko drabužius, o jeigu seksite akcijas, jų įsigyti galėsite ir žemesnėmis kainomis, taigi pasitikrinti savaitės akcijų leidinius, Iki.lt puslapį arba mobiliąją „Iki“ programėlę – visada verta“, – sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.
Be to, „Iki“ gyvūnų prekės ženklo „ZooRoyal“ prekėms su „Iki“ lojalumo kortele itin dažnai taikomos nuolaidos, taigi kokybiškų prekių augintiniams už gerą kainą – niekada nepritrūksite.
Taigi... Rengti ar nerengti?!
Priimdami sprendimą rengti šunį šiltais žieminiais drabužiais ar ne, vadovaukitės trimis pagrindiniais kriterijais: šuns dydis, veislė, lauko temperatūra.
Jei ant žemės yra sniego ir ledo arba pučia vėsus vėjas, didelei daliai šunų veislių prireikia aprangos. Mažų ar plono kailio veislių šunims, mažiems šuniukams ir vyresniems šunims aprangos paprastai visada prireikia, kai lauke jaučiama 0°C arba žemesnė temperatūra. Jeigu temperatūra lauke yra daugiau kaip 7°C, aprangos nereikia jokiems šunims.
Be to, sprendžiant, ar jūsų šuniui reikia dėvėti aprangą, reikėtų atsižvelgti ir į lauke praleidžiamo laiko trukmę: jeigu jūsų šuo lauke bus tik 10 minučių ar trumpiau, apranga ne visada būtina, tačiau jeigu planuojate ilgą pasivaikščiojimą ir oro temperatūra arti nulio, augintiniui bus komfortiškiau su papildoma šiluma.
Bendra taisyklė yra ta, kad dideli šunys, turintys storą ir tankų kailį, yra gerai apsaugoti nuo šalčio. Tai šiaurinės veislės, pavyzdžiui, Aliaskos malamutai ir Sibiro haskiai, kurių kailis genetiškai sukurtas taip, kad puikiai išlaikytų šilumą.
Tačiau yra daugybė šunų veislių, kuriuos reikia saugoti nuo vėsių oro sąlygų:
Mažų trumpaplaukių veislių šunys, pavyzdžiui, čihuahua ir prancūzų buldogai negali lengvai gaminti ir išlaikyti pakankamai kūno šilumos, kad jiems būtų išties šilta.
Su panašia problema susiduria ir šunys, kurių kojos trumpos ir pilvas bei krūtinė yra itin arti žemės. Nors tokios veislės kaip, pavyzdžiui, korgių, kailis yra storas, jų pilvai yra pakankamai žemai prie žemės, todėl liečiasi prie drėgmės, sniego ar ledo, dėl ko jiems dažnai irgi būna šalta.
Veislės, kurių plaukai paprastai būna ilgi, bet kirpti arba skusti, pavyzdžiui, pudeliai. Kirpimas gali pakeisti natūralią jų kailio apsaugą, todėl jie pristinga šilumos ir juos taip pat reikia rengti.
Nuo šalčio taip pat reikėtų saugoti lieso kūno trumpaplaukių veislių šunis, pavyzdžiui, greihaundus ir vipetus.
Vyresnio amžiaus šunims būdingos ligos, dėl kurių gali prireikti aprangos, pavyzdžiui, artritas arba nusilpusi imuninė sistema. Su amžiumi gali sutrikti šilumos reguliacija, todėl net ir storą kailį turintis šuo šaltyje jaučiasi nepatogiai.
Nusprendę, kad jūsų šuniui reikia drabužio, ieškokite tokio, kuris apsaugotų kaklą ir pilvą. Jis turėtų tęstis nuo kaklo pagrindo iki uodegos, tačiau neturėtų būti toks ilgas, kad dėl jo gyvūnui būtų problemiška atlikti gamtinius reikalus. Įsitikinkite, kad drabužis gerai priglunda, bet nėra per ankštas – apranga niekada neturėtų varžyti šuns judesių.
Nerenkite šuns patalpose!
Svarbu prisiminti, kad paltus ir megztinius šunims reikėtų dėvėti tik prireikus, kai jie būna lauke labai šaltu oru. Šunys neturėtų dėvėti šių drabužių namuose, nes gali lengvai perkaisti, be to, tai nėra jiems natūrali ir įprasta būsena, todėl šuo niekada su drabužiu nesijaus komfortiškiau negu be jo.
Atsižvelgiant į tai, drabužius, kurių augintiniui nebereikia, visada reikia iš karto nuvilkti, kad jie nedirgintų odos. Jeigu abejojate, rengti savo šunį ar ne, galite pasikonsultuoti ir su savo augintinio veterinaru – specialistas patars atsižvelgęs į jo amžių, sveikatos buklę, kailį ir kitus subjektyvius niuansus.