Andrė Amiya Pabarčiūtė: „Siekis būti tobula išsekina“

Andrė Amiya Pabarčiūtė
Andrė Amiya Pabarčiūtė
2018-05-05 08:00
AA

„Noras būti idealia moterimi labai išsekina. Tikrieji, laimės link vedantys pokyčiai prasideda tada, kai nustoji stengtis atitikti kitų žmonių lūkesčius bei idealus ir renkiesi tai, kas labiausiai tinka tau pačiai“, – neabejoja „Moters Magijos Mokyklos“ įkūrėja, dainininkė Andrė AMIYA Pabarčiūtė.

Su prabundančia gamta norisi ir moterims sužydėti. Kokie pirmieji žingsneliai turėtų būti norint atsigauti po ilgojo šaltymečio periodo? Kur ir kaip semtis jėgų, energijos?

Viskas labai paprasta. Kūnas – mūsų energijos ir džiaugsmo šaltinis. Jei jis gyvas, judrus, sveikas, tuomet generuoja nuostabiausius pojūčius ir būsenas. Žiemą dažniausiai fiziškai sustingstame, beveik nejudame, apleidžiame sveikos mitybos įpročius. Tokiu būdu sustingstame ir emociškai bei dvasiškai. Tad metas pabudinti savo kūną kartu su pavasarine gamta. Išeikite pasivaikščioti, daugiau pasportuokite, rinkitės lengvesnius patiekalus: mažiau mėsos ir miltinių produktų, daugiau daržovių, sriubų, žalių kokteilių, sveikų desertų. Mūsų kūnas – gamta. Jam reikia leisti gyventi, judėti, išreikšti savo potencialą, tuomet jis žydės, džiugins mus.

Norime būti geros mamos, idealios žmonos, tobulos dukros, stropios darbuotojos… Ar paprasta moterims susidėlioti prioritetus, tinkamai paskirstyti savo energiją?

Siekis būti kone tobulai išsekina moterį. Valios, įtampos ir reikalavimų sau kelias neatves į laimės būseną. Kad galėtume atsirinkti ką, kiek ir kaip daryti arba ko nedaryti, reikia labai gerai save jausti. Eidama gatve matau, kad dauguma praeivių nepažįsta savo unikalumo, individualumo. Visos tarsi bando atitikti socialinių tendencijų lūkesčius. Tai matyti iš pilkų veidų, nervingos įtemptos eisenos, aprangos spalvų. Jei moteris atranda savo vidinius lobius, talentus, ji švyti, spinduliuoja ypatingą energiją, jos veidas atsipalaidavęs ir jaunas, eisena išreiškia džiaugsmingumą, mėgavimąsi gyvenimu.

Tik pažinęs save gali darniai susidėlioti darbų grafiką, susiplanuoti gyvenimo uždavinius ir juos įkvepiančiai įgyvendinti. Tiesa, savęs pažinimas – ilga kelionė. Bet jau nuo pirmųjų žingsnelių pradedi jausti pozityvų efektą. Pojūtis toks, tarsi pagaliau pasirinkai tinkamą gyvenimo kryptį: tu nori pažinti ir įgyvendinti savo unikalumą, o ne atitikti socialines normas, lūkesčius ir idealus.

Kartais dirbdamos, kurdamos atiduodame pernelyg daug jėgų, neleisdamos sau pailsėti, o kartais atvirkščiai – pernelyg aptingstame besimėgaudamos poilsiu ir nieko neveikimu. Kaip pajusti tą sveiką ribą tarp darbo ir poilsio?

Mums dažniausiai trūksta atsipalaidavimo, gilaus poilsio fazių. Dominuoja aktyvumas, stinga pusiausvyros. Dėl to patarčiau rasti kuo daugiau laiko kokybiškam poilsiui, nieko neveikimui, kuris klaidingai vadinamas tinginiavimu. Tik pasinėrusios į pasyvumą (intelektualinį ir emocinį) mes įgauname milžinišką gūsį nuostabios kūrybinės energijos ir motyvacijos veikti, gyventi. Be poilsio kūrybingai veikti, skaidriai mąstyti ir išgyventi geras emocijas yra neįmanoma. Todėl visoms dirbančioms patarčiau daugiau ilsėtis. Gyvenimas išsyk pasidarys gražesnis. Tik labai svarbu ilsėtis kokybiškai: be feisbuko, kompiuterių, televizorių, įtampą keliančios žmonių kompanijos.

Nesutikau nė vienos moters, kuri natūraliai, be ieškojimų, puikiai save pažintų, jaustųsi moteriška ir laiminga. Laimė nėra aplinkybių rezultatas. Laimė – būsena, kurią mes patiriame arba ne. Todėl jei norite nuolat džiaugtis savimi ir gyvenimu, to reikia mokytis.

Kokie bendri bruožai vienija sėkmingas ir laimingas moteris?

Jos yra atradusios savo stipriąsias puses ir talentus. Sėkmingoms moterims jų pavyko atrasti kelis, o laimingoms – daug daugiau (šypsosi). Norėdama jausti nuolatinę laimės būseną turi vis iš naujo atrasti savo milžinišką potencialą. Žinoma, tai yra nenuilstanti kelionė pažįstant ir realizuojant save. Bet ji duoda labai daug – mes visą gyvenimą jaučiame laimę. O sėkmei pritraukti užtenka vos kelių talentų, kuriuos išugdome nuolatiniu darbu. Tada aplanko sėkmė, pinigai, šlovė ir žmogus dažniausiai sustoja, nebeevoliucionuoja. Tuomet po kurio laiko atsėlina krizės, nusivylimai gyvenimu, konfliktai. Jei norime sėkmę suderinti su laime, turime nuolat atskleisti vis naujus savo talentus ir kai kuriuos iš jų tobulinti iki aukšto lygio rezultatų, paversti savo profesiniais pasiekimais.

Kas daugelį moterų atitolina nuo prigimtinio laimės šaltinio? Ką dažniausiai neteisingai darome kasdienybėje?

Pirma, prarandame ryšį su savo vidumi, širdimi. Protas visiškai užvaldo emocijas, pasirinkimus, gyvenimą. Nuo to kenčiame, jaučiame pasitenkinimo ir laimės trūkumą. Antras dalykas – prikaupiame nereikalingos informacijos. Mes nuolatos klausome, skaitome, žiūrime, renkame mums visai neaktualią informaciją. Ji labai apsunkina mus, slegia ir siurbia energiją. Patarčiau kruopščiai atsirinkti tik tokią informaciją, kuri padės augti, atsiskleisti, jaustis laimingai.

Andre Pabarciute

Andre Pabarciute

„Moters Magijos Mokyklos“ gyvavimas rodo, kad dabar madinga domėtis moteriškumu. Ar bandymas pažinti savo moterišką prigimtį – ilgas procesas?

Taip, mūsų mokykla gyvuoja jau 12 metų. Ji prieš dešimtmetį padėjo pagrindus dabar ypač populiarioms Lietuvoje moteriškumo temoms. Pažinti savo moterišką prigimtį būtina, nes tai didelė mūsų dalis. Jei nesuvokiame jos dėsnių, nesugebame įgyvendinti tokių gyvenimo uždavinių, kaip buvimas mylinčia, išmintinga mama, žmona, mylimąja ir dar daugiau. Kai prasideda ši kelionė į save, tuomet visa, kas vyksta toliau, yra be galo įdomu ir didina laimės jausmą. Tau gera judėti savęs pažinimo ir realizacijos keliu. Iš pradžių moteriškumas tėra koncepcija, požiūris, o gilinantis į jį labiau tai tampa nuostabiu patyrimu ir vertybe. Dar kitas kelionės žingsnis – realizuoti tai, ką atrandi. Tada gyvenimas užsipildo išmintimi, meile, grožiu, ramybe, geromis emocijomis. Dar vėliau ateina etapas, kai moteriškumas virsta dievišku instrumentu, kuris padeda sukurti stebuklus savo ir kitų gyvenime.

Ar daug sutinkate moterų, kurios natūraliai, be jokių ieškojimų, puikiai save pažintų, jaustųsi moteriškos ir laimingos?

Nė vienos tokios nesu sutikusi. Susipažįstu su moterimis, kurios išgyvena įsimylėjimo, kūdikio laukimo, sėkmingos profesinės veiklos fazes... Bet tai tik gyvenimo aplinkybės, kurios tuo metu moterį puošia vidiniu švytėjimu, autentiška šypsena ir laimės būsena. Bet kai tik aplinkybės pasikeičia, pradeda tirpti ir toji laimė. Taip vyksta daugumai. Kodėl? Nes laimė nėra aplinkybių rezultatas. Laimė – tai būsena, kurią mes patiriame arba ne. Todėl jei norite nuolat džiaugtis savimi ir gyvenimu, to reikia mokytis. Turite tapti savo laimės būsenos, laimingo gyvenimo būdo, darnių minčių ir emocijų žinovėmis.

Iš tiesų kai kurios moterys savo moteriškumą sieja su buvimu mama, žmona, tačiau gimus vaikams jos neretai pervargsta, tampa piktos, ima skųstis gyvenimu. Ar paprasta vėl sugrįžti prie savo prigimtinio laimės šaltinio?

Svarbu gyventi taip, kad galėtum pailsėti, pajusti save, savo norus, rasti laiko sau, ne tik šeimai. Lengviausia tai daryti planuojant šeimą: išsirinkti tinkamą laiką, erdvę, paruošti dirvą tinkamiems santykiams su mylimuoju, kurie padės vėliau. O jeigu jau turi šeimą, labai svarbu rasti laiko pabūti su savimi, pakeisti aplinką ir išgirsti savo poreikius, tikruosius norus. Tuomet pyktis, nepasitenkinimas, susierzinimas nesikaups.

Laiminga šeima – Dievo dovana ar kruopštaus ir nuoseklaus darbo rezultatas?

Tai ir Dievo dovana, kurią mums reikia išsipakuoti, ja apsidžiaugti, mėgautis, ir sąmoningo darbo rezultatas, kai veikiame šeimoje išmintingai.

Ar paprasta šeimoje išmokti tolerantiškai, pagarbiai priimti kito ir išreikšti savo poreikius?

Tai nėra paprasta tuo atveju, jei ilgą laiką esame įpratę negerbti kito žmogaus ir savo laisvės, pasirinkimų, troškimų. Vienas esminių dalykų šeimoje yra priimti, toleruoti ir palaikyti kito žmogaus norus, jo savitumą, individualų kelią. Mes norime kitus paversti mus aptarnaujančiu personalu. O ir pačios save kartais tokiomis paverčiame. Bet galima ištrūkti iš šio užburto rato. Tam padeda domėjimasis, savo norų, poreikių įvardijimas ir sąlygų sudarymas mylimiems žmonėms padaryti tą patį. Labai svarbu leisti sau svajoti, išsakyti idėjas, troškimus be jokių apribojimų. Pradžioje reikia viską žaismingai įvardyti žodžiais ir tik tuomet kūrybiškai ieškoti darnių realizacijos būdų. Visi šeimos nariai turėtų jausti galimybę išsakyti savo norus. Nėra blogų norų, yra tik netinkami būdai juos realizuoti.

Kiekviena šeima išgyvena daug skirtingų gyvenimo etapų. Tikriausiai labai svarbu kiekvienu iš jų elgtis taip, kaip tuo metu reikia?

Būtent. Kiekviena krizė – galimybė šeimai, porai pereiti į naują atradimų, gyvenimo būdo etapą. Žmonės bando išlaikyti viską taip, kaip buvo pradžioje. Dėl to kenčia jų santykiai ir galiausiai dingsta anksčiau tarp jų buvęs visas gėris ir grožis. Jei nebedžiugina intymumas, gyvenimo būdas, bendravimas, tai dar nėra priežastis skirtis. Tai pasiūlymas kartu ieškoti ir atrasti naujų būdų, patyrimų. Kaip augančiai gėlei, kuri iš pradžių buvo sėkla. Tada ji išleido stiebą su pumpurais. Ir tai buvo nuostabu. Galiausiai – išskleidė žiedus. Fantastika! Kiekviena fazė yra skirtinga ir unikali.

Kokią svarbiausią žinutę ruošiatės visoms moterims perduoti būsimoje konferencijoje „Sveika ir laiminga mama“ Motinos dienos proga, kurioje skaitysite pranešimą?

Kiekvienoje moteryje glūdi neįtikėtinas, kvapą gniaužiantis potencialas, genialumas. Galima jį pamatyti, patirti, atskleisti, realizuoti pačiai ir padėti savo šeimos nariams padaryti tą patį su savo potencialu. Tai ir yra svarbiausia.