Andrius Butkus trečiąkart nepasirodė Mariaus Gelažniko bylos nagrinėjime, į teismą jis bus atvesdintas

Marius Gelažnikas (centre) / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Marius Gelažnikas (centre) / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Pirmadienio popietę Vilniaus miesto apylinkės teisme vėl atversta Mariui Gelažnikui (45) ir jo vadovaujamai bendrovei „Amanto“ iškelta baudžiamoji byla. Verslininkui pateikti kaltinimai, kad nuo 2005 metų lapkričio iki 2011 metų vasario pabaigos prekiaudamas vardinių drabužių ir aksesuarų falsifikatais garsioms užsienio įmonėms jis padarė beveik 28 tūkst. Lt žalą. Pirmadienį buvo tęsiamas šios bylos nagrinėjimas. Tiesa, procesas neužsitęsė – į teismo posėdį vėl neatvykus liudytojui Andriui Butkui, jis gerokai sutrumpėjo.

Baudžiamąją bylą nagrinėja teisėjas Antanas Virbalas, posėdyje Vilniaus miesto apylinkės teisme M.Gelažnikui atstovauja advokatas Rimantas Simaitis.

Prokurorai verslininkui pateikė kaltinimus dėl neteisėto įmonės prekių ženklo naudojimo, M.Gelažniko vadovaujama bendrovė „Amanto“ kaltinama bendrininkavimu naudojant šias prekes.

Andrius Butkus vėl nepasirodė

Pirmadieninio teismo posėdžio metu buvo tęsiama liudininkų apklausa. Posėdyje pasirodė liudininkė Lina Venslovaitė, kuri atsakė į teismo klausimus.

Iki šiol teismo neapklaustas likęs liudytojas Andrius Butkus posėdyje ir vėl nepasirodė. Tai jau trečias teismo posėdis, į kurį A.Butkus buvo pakviestas, tačiau neatvyko. Pirmąkart jo nepasiekė teismo šaukimas, antrąkart vyras teisme nepasirodė, mat buvo išvykęs į užsienį. Šįkart teismas buvo informuotas, kad A.Butkaus šaukimas atgal „negrįžo“. Liudyti taip pat neatvyko ir į posėdį kviestas dar vienas liudininkas.

Teismas nusprendė abu nepasirodžiusius liudininkus į teismą atvesdinti – to prašė prokurorė, kaltinamasis ir jo gynėjas siūlė sprendimą priimti pačiam teismui.

Marius Gelažnikas (dešinėje)
Marius Gelažnikas (dešinėje) / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Pretenzijų nereiškė

Apklausos metu liudininkė L.Venslovaitė, įmonės „Amanto“ finansininkė, patvirtino, kad pažįsta M.Gelažniką, tačiau jokių pretenzijų jam tikino neturinti. Teisėjas perskaitė moters parodymus balsu, ji patikino, kad nuskambėjusi informacija yra teisinga.

Duodama parodymus finansininkė tikino nesusidūrusi su jokiomis prekių ženklų klastotėmis, vėliau pridūrė, kad prekiauti klastotais prekės ženklais įmonei nebūtų buvę įmanoma, mat prekyba griežtai kontroliuojama Europos Sąjungos.

Atsakydama į prokurorės klausimus L.Venslovaitė reiškė nepasitenkinimą dėl, jos nuomone, nederamai prekes iš parduotuvės paėmusių pareigūnų darbo. Liudininkė tikino pasigedusi dokumentų, kuriuose būtų išvardintos paimtos prekės, – jos nuomone, tokie dokumentai turėjo būti pristatyti.

M.Gelažniko advokatui paklausus, ar ji galėjo įtarti prekiavimą klastotėmis, liudininkė tikino neįtarusi nieko: „Net negalėjau turėti tokių įtarimų. Gelažnikas mane vadindavo Vyriausybės atstove savo įmonėje. Jis gerai žinojo mano požiūrį – tokių dalykų negalėjo vykti.“

Marius Gelažnikas (dešinėje)
Marius Gelažnikas (dešinėje) / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Prekiavo kelerius metus

Įtariama, kad klastotėmis M.Gelažnikas prekiavo nuo 2005-ųjų lapkričio 2-osios iki 2011-ųjų vasario 21-osios. Pareigūnų teigimu, M.Gelažnikas žinojo apie paties daromą nusikaltimą. Teigiama, kad  iš viso garsioms drabužių ir aksesuarų firmoms verslininkas padarė 27 tūkst. 963,2 Lt žalą.

Jei teismas nuspręs pripažinti M.Gelažniką kaltu, jam gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Vykstant baudžiamosios bylos nagrinėjimui verslininkui draudžiama be teismo leidimo išvykti į užsienį, jis teismui pateikė rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Ekspertai nustatė, kad M.Gelažniko parduotuvėje „Roberto Cavalli Class VIP“ klientai galėjo įsigyti šias padirbtas prekes:

•    „Dolce & Gabbana“ moterišką palaidinę – 379 Lt, 4 megztinius – 2 760 Lt, suknelę – 690 Lt, marškinius – 656 Lt, raktų pakabuką -141 Lt,
•    „Givenchy“ rankinę – 3 105 Lt,
•    „Giorgio Armani“ rankinę – 863 Lt,
•    „Escada“ suknelę – 743 Lt,
•    „Dunhill“ pirštines – 397 Lt,
•    „Hermes“ 8 kaklaskares – 2 760 Lt,
•    „Louis Vuitton“ 2 rankines – 4 346 Lt,
•    „Max Mara“ paltą -1 414 Lt ir suknelę – 877 Lt,
•    „Gucci“ diržą – 863,2 Lt,
•    „Tod'S“ rankinę – 1 897 Lt,
•    „Emporio Armani“ diržą – 414 Lt ir striukę – 1 001 Lt,
•    „Tommy Hilfiger“ kelnes – 345 Lt,
•    „Prada“ striukę – 4 312 Lt.

Marius Gelažnikas (dešinėje)
Marius Gelažnikas (dešinėje) / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Demaskavo klientė

Skandalas dėl galimai neteisėto M.Gelažniko verslo prasidėjo prieš trejus metus. Pareigūnų vizito savo parduotuvėje M.Gelažnikas sulaukė po to, kai įsigyto diržo kokybe suabejojusi klientė jį nufotografavo ir nusiuntė gamintojui. Šis moteriai atsakė, esą jos įsigyta prekė – ne originali.

Dar 2011 metų rugpjūčio mėnesį ekspertizės metu buvo nustatyta, kad dauguma iš verslininko M.Gelažniko  „Roberto Cavalli Class VIP“ parduotuvėje aptinkamų garsių firmų drabužių yra klastotės. Patikrinimo parduotuvėje metu pareigūnai nustatė, kad joje prekiaujama ne garsių firmų – „Roberto Cavalli“, „Dolce Gabbana“, „Max Mara“, „Moschino“ – drabužiais, o jų padirbiniais ir tik keli iš jų yra originalūs.

M.Gelažnikas teisėsaugos pareigūnų savo parduotuvėje sulaukė 2011-ųjų metų vasario pabaigoje. Apžiūrėjus parduotuvėje esančias prekes, 108 jų ekspertams pasirodė įtartinos. Buvo paimta kelnių, vyriškų kostiumų, palaidinių, aksesuarų, pažymėtų prekių ženklais „Roberto Cavalli“, „Dolce Gabbana“, „Max Mara“, „Louis Vuitton“, „Moschino“, „Tommy Hilfiger“, „Hermes“, „Givenchy“, „Lamborgini“, „Emporio Armani“, „Tado“, „Gucci“, „Dunhil“.

Savo parduotuvę „Roberto Cavalli Class VIP“ M.Gelažnikas uždarė įsisiūbavus skandalui – 2012-ųjų vasario pabaigoje.

Marius Gelažnikas (dešinėje)
Marius Gelažnikas (dešinėje) / Lukas Balandis / BNS nuotr.