Andrius Mamontovas: „Labai norėčiau pagyventi Berlyne“

Andrius Mamontovas / Renato Neverbicko nuotr.
Andrius Mamontovas / Renato Neverbicko nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-06-05 18:01
AA

Šeštadienio vakarą į Berlyne gyvenantiems lietuviams Erikai ir Justui priklausantį barą „Panke“ gausiai rinkosi lietuviškai kalbanti minia. Tai buvo neeilinis vakaras – Andrius Mamontovas po 12 metų pertraukos vėl koncertavo Berlyne.

Tautiečių itin raginti nereikėjo – susidomėjimas koncertu buvo didžiulis. Žmonės susirinko ne tik iš Berlyno, buvo tokių, kurie atvažiavo iš Hamburgo, Bremeno, Frankfurto, Greifsvaldo ar net atskrido iš Briuselio.

Buvo ir tokių, kurie į koncertą atėjo gerokai prisivaišinę ir nevaržomai laidė replikas. Pasak A.Mamontovo, girtų išsišokėlių pasitaiko visuose koncertuose, bet kelios juokingos replikos greitai padėjo juos suvaldyti.

Pusantros valandos atlikėjas, pritardamas vien gitara, laikė prikaustęs savo gerbėjus. Pilnutėlėje salėje naujausio albumo „Degančios akys“ dainas keitė senos, visų mintinai mokamos dainos, o pabaigai publikai visgi pavyko išsireikalauti bisui „Laužo šviesa“.

Andrius Mamontovas / Renato Neverbicko nuotr.

Po koncerto atlikėjas mielai dalino autografus ir fotografavosi su gerbėjais. Gausiai susirinkusi Berlyno lietuvių bendruomenė skirstytis neskubėjo ir mielai bendravo tarpusavyje.

Andrius neslėpė, kad Berlynas jam labai patinka, todėl ir groti čia jis iškart sutiko. Pasak jo, tai arčiausiai Vilniaus esantis geras miestas su specialia kūrybine aura. Jis čia atvažiuoja kasmet, o kitąmet netgi turi planų pagyventi čia kelis mėnesius ir pabandyti įrašyti naujas dainas.

Andrius Mamontovas / Renato Neverbicko nuotr.

„Nuo 1989 metų lankausi Berlyne kasmet, nes man čia labai patinka. Mačiau ir Berlyno sieną, mačiau kaip ta siena griuvo, kaip miestas keitėsi. Berlynas turi kūrybinę aurą, jis tiesiog skatina, netgi provokuoja kurti. Ne veltui tokie žinomi muzikantai, kaip Davidas Bowie ir kiti atvažiuodavo čia pasisemti įkvėpimo“, – sakė A.Mamontovas.

Pasak atlikėjo, jis visada svajojo koncertuoti Berlyne, todėl šįkart gavęs kvietimą, labai nudžiugo. Nudžiugo ir lietuviai, gavę galimybę paklausyti žymiausio lietuvių atlikėjo vos už 15 eur. „Nuostabus berlynietiškas klubas ir puiki publika“, – po koncerto sakė Andrius Mamontovas.

Andriaus Mamontovo koncertas Berlyne (8 nuotr.)
+2