Andrius Mamontovas laidoje „Pasivaikščiojimai“: apie meilę, kūrybą ir šimtą metų kamuojančią vienatvę

Andrius Mamontovas / TV1 nuotr.
Andrius Mamontovas / TV1 nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-05-24 10:13
AA

Tokia diena turėjo ateiti. Neišvengiamai. Neįmanoma kurti populiarios pokalbių laidos ir anksčiau ar vėliau nepasikviesti ten Andriaus Mamontovo. Lietuvos muzikos pasaulyje nėra kitos tokios asmenybės. Nėra kito tokio kompozitoriaus ir atlikėjo, su kurio dainomis būtų išaugusios kelios kartos, o jis, užuot miegojęs ant laurų, ir toliau stengtųsi parašyti gerą tekstą, toliau mėgintų pasakyti tai, kas svarbu ir turi būti pasakyta.

Jam, regis, nerūpi kas ką apie jį mano. O manantys neriasi iš kailio, bandydami įrodyti, kad jis – kaip visi. Toks savas. Toks paprastas, toks nuodėmingas. Tačiau viskas veltui – Andrius nėra paprastas ir nėra savas. Jis nemėgsta familiarumo, nešvaisto savęs į kairę ir dešinę, jo nepamatysi tuštybių mugėse ir chebros tūsuose. Jis eina savo keliu ir tasai kelias neklystamai veda jį į visų gerų Lietuvos žmonių širdis.

Apie šį kelią, apie autoritetus, apie religiją, apie Vilnių, kuris gydo sielos skausmą, apie meilę, apie trisdešimt metų kūrybos ir šimtą metų vienatvės su Andriumi įspūdingoje „Pasivaikščiojimų“ laidoje kalbamės antrame turistinio autobuso aukšte. „Pasivaikščiojimas“ virto spalvingu pasivažinėjimu: du žilstelėję jaunuoliai ir vėjas, kuris viską sustato į vietas. Na, visai kaip Andriaus dainoje...

Laida „Pasivaikščiojimai“ – per TV1 šeštadienį 15.30 val.