Andrius Tapinas ragina palaikyti Baltarusiją: kviečia susijungti į gyvą grandinę ir atgaivinti Baltijos kelią

Andrius Tapinas ragina palaikyti Baltarusiją / „Scanpix“ ir „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Andrius Tapinas ragina palaikyti Baltarusiją / „Scanpix“ ir „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
BNS ir Žmonės.lt
Šaltinis: Žmonės
2020-08-13 22:35
AA

Žurnalistas, nepriklausomo kanalo „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas skatina lietuvius palaikyti prieš prezidento rinkimų rezultatų klastojimą ir policijos smurtą protestuojančius tūkstančius baltarusų, kurie ir ketvirtadienį nuo ankstaus ryto Minske formavo „solidarumo grandines“. Žinomas vyras rupjūčio 23-ąją kviečia visus susijungti į gyvą žmonių grandinę ir taip ne tik paminėti istorinį įvykį Baltijos kelią, bet ir išreikšti solidarumą kaimynams.

Viešą raginimą A.Tapinas ketvirtadienio vakarą išplatino socialiniuose tinkluose.

Prieš 31 metus mūsų tėvai ir seneliai padarė neįtikėtiną dalyką – sujungė tris Baltijos šalis į vieną gyvą grandinę, į Baltijos kelią, ir sovietinei diktatūrai pasakė – viskas, dabar mūsų laikas, mūsų teisė, mūsų laisvė.

Mes skaitėm apie tai, žiūrėjom, klausėm ir pavydėjom

Mes skaitėm apie tai, žiūrėjom, klausėm ir pavydėjom. Šiandien, už keliasdešimties kilometrų nuo Lietuvos, mūsų istoriniai ir likimo broliai ir seserys pakilo grumtis dėl savo laisvės.

Turim progą padėti jiems, parodyti, kad kovoje dėl laisvės Lietuva ir Baltarusija yra vieningos kaip taip buvo LDK laikais. Ši idėja jau sklandė socialinėje erdvėje, nesisavinu jos autorystės, bet geros mintys atranda dirvą, todėl papildau ir sakau:

Istorinę Baltijos kelio dieną (rugpjūčio 23 dieną, sekmadienį) istorinę 19 valandą „Laisvės TV“ kviečia: stokime į naują gyvąją grandinę – Laisvės kelią į Baltarusiją!

Nuo Katedros aikštės Vilniuje iki valstybinės sienos su Baltarusija tenusidriekia Laisvės kelias, parodysiantys kaimynams, kad jie ne vieni.

Protestai Baltarusijoje prieš suklastotus prezidento rinkimų rezultatus (10 nuotr.)
+4

Laiko viskam surengti nedaug, bet viskas įmanoma, o mes drauge jau ne vieną kartą įrodėme, kad „neįmanoma yra tik nuomonė“.

Šį vakarą mūsų organizacinis komitetas pradeda darbą. Rytoj bus sukurtas feisbuko įvykis, kuriame matysite visą darbų eigą

Rytoj bus sukurtas feisbuko įvykis, kuriame matysite visą darbų eigą

Išsiaiškinsime logistinius dalykus, gausime reikalingus leidimus, su epidemiologais suderinsime saugaus renginio nuostatas, dėvėsime kaukes ir pirštines

Kitos savaitės pradžioje paskelbsime savanorių,sektorių koordinatorių ir norinčių prisijungti organizacijų registraciją. Pagalbos tikrai reikės, ruoškitės.

Suskirstysime visą Laisvės kelią sektoriais, pradėsime visų dalyvių registraciją, jiems nurodysime sektorius, suderinsime patogiausius maršrutus atvykstant iš įvairių miestų ir kelių.

Ir sekmadienį išžygiuosim.

O jūs dalinkitės šia žinia, nupūskite dulkes nuo vėliavų ir siūkitės naujas, tegu prie mūsų Trispalvės suplėvėsuoja ir raudonai balta tautinė Baltarusijos vėliava. Tegu Vytis vėl rodo kryptį į laisvę.

Istorinę dieną istorinę valandą būkime drauge su tais, kurie lieja kraują dėl laisvės.

Sekmadienį, rugpjūčio 23 dieną, 19 valandą Laisvės kelias į Baltarusiją!

Шлях да свабоды ў Беларусi!

Protestai Baltarusijoje prieš suklastotus prezidento rinkimų rezultatus / „Scanpix“ nuotr.

Primename, kad naujienų agentūra BNS pranešė, jog Baltarusijos valdžiai paskelbus, kad prezidentas Aliaksandras Lukašenka triuškinančia persvara laimėjo rinkimus, šalyje nusirito kruvinų susidorojimų su protestuotojais banga.

Saugumo pajėgos naudojo specialias priemones, pavyzdžiui kurtinamąsias granatas, kad išvaikytų susirinkusiuosius. Buvo sulaikyta daugiau nei 5 tūkst. žmonių.

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad Baltarusijos ligoninėse gydomi daugiau nei 200 nukentėjusiųjų per protestus. Vidaus reikalų ministerija informavo, kad vienas protestuotojas žuvo, kai jo rankose sprogo nežinomas sprogstamasis įrenginys.

Protesto akcijos vyksta dėl kontroversiškų prezidento rinkimų, per kuriuos, Aliaksandrui Lukašenkai lojalios Centrinės rinkimų komisijos tvirtinimu, jis triuškinama persvara buvo perrinktas dar vienai kadencijai, o opozicijos kandidatė Sviatlana Cichanouskaja esą liko antra su 10 proc. balsų.

Opozicija teigia, kad rezultatai buvo suklastoti.

Baltijos kelias fotografo Kęstučio Vanago akimis (9 nuotr.)
+3