Andrius Užkalnis apie jam adresuotą kritiką: „Nepatenkinti liko tik jautrios sielos atlikėjai ir jų atstovai, neišaugę iš sauskelnių ir žindukų“

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalio akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalio akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-02-25 23:56
AA

Vasario 24 dieną vykusiame nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalyje dalyvius vertino ne tik komisija, bet ir į tiesioginę transliaciją pakviestas žurnalistas, eseistas ir rašytojas Andrius Užkalnis. Būtent jo pasisakymai sulaukė vienos iš atrankoje dalyvaujančių atlikėjų, Kotrynos Juodzevičiūtės, vadybininko Deivido Bendžiaus komentarų.

Su Kotryna Juodzevičiūte dirbantis Deividas Bendžius priekaištavo A. Užkalniui dėl išsakytos nuomonės nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalio metu. Vyras jau kitą dieną pasidalijo savo kritika vaizdo įrašų platformoje „Youtube“.

„Kodėl Andrius Užkalnis apskritai buvo pakviestas tyčiotis tiesioginiame eteryje iš atlikėjų?“ – retoriškai klausė D. Bendžius savo vaizdo įraše.

„Ir štai ateina Užkalnis – žmogus, kuris neturi jokio muzikinio išsilavinimo, kuris niekaip nesusijęs su muzika. Užkalnis nacionalinės televizijos tiesioginio eterio metu tiesiog išsityčiojo“, – toliau tęsė jis.

Palyginęs atrankoje dalyvaujančią Kotryną Juodzevičiūtę su JAV atlikėja Beyonce, anot D. Bendžiaus, A. Užkalnis gerokai perlenkė lazdą. Žurnalistas teigė, kad pastaroji – blankesnė įžymybės kopija. Deividui Bendžiui pasirodė, kad Kotryna tokių pastebėjimų visiškai nenusipelnė.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalio akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Andrius Užkalnis į šią situaciją pažvelgė pro kiek kitokią – žydrųjų ekranų vilkų diktuojamų taisyklių prizmę.

„Aš sutikau nueiti, kai mane pakvietė laidos kūrėjai ir prodiuseris Lauras Lučiūnas, kurį seniai pažįstu ir kuriuo visiškai pasitikiu. Jei Lauras sugalvoja, reiškia, mintis gera.

Taip ir buvo: labai džiaugiuosi savo pasirodymu ir tuo, kaip entuziastingai žmonės reagavo į mano nuomonę. Per Knygų mugės paskutinę dieną ne keli, o keliolika žmonių priėjo padėkoti už mano pasisakymus. Jei vėl pakviestų – eičiau vėl.

Pasisakymai buvo televizijos ir šou dalis. Tai pramoga, ir ją vertinau pramogų kalba. Ar šaipiausi? Žinoma, ir dar daugiau būčiau sakęs, jei turėčiau daugiau laiko. Nepatenkinti liko, panašu, tik jautrios sielos atlikėjai ir jų atstovai, neišaugę iš sauskelnių ir žindukų. Jei juos žeidžia Užkalnio juokai, jiems per anksti į televiziją ir juo labiau į tarptautinį konkursą. Tiesą sakant, net apmaudu, kad turiu jiems tai aiškinti: jiems tokius dalykus turėjo įskiepyti tėvai. Toks infantilumas ir savigaila yra blogo auklėjimo pasekmė – kai suaugę žmonės inkščia ir snargliuojasi, įsiskaudinę dėl kelių sakinių apie tai, kaip jie atrodo scenoje. Nuskriausto penkiamečio branda, ir tiek.“

Žmonės.lt primena, kad per nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalį kelialapį į kovo 11 dieną vyksiantį finalą iškovojo būtent K. Juodzevičiūtė, grupė „The Roop“ ir Jurgis Brūzga.

„Eurovizijos“ nacionalinės atrankos pirmojo pusfinalio transliacija (68 nuotr.)
+62