Andrius Užkalnis – apie švelnų būdą, gyvenimo skonį ir Ameriką

Andrius Užkalnis ir Agnė Grigaliūnienė
Šaltinis: Žinių radijas
AA

„Nevaikštau cypdamas iš laimės, kiek žmonių šiandien sunervinau“, – Žinių radijo laidoje „Penktadienio uoga“ sako rašytojas, apžvalgininkas, maisto kritikas Andrius Užkalnis, vienų kritikuojamas, kitų mylimas už aštrią plunksną.

Anot paties apžvalgininko, gero žodžio jame yra daug, tik žmonės koncentruojasi į tuos, kurie dirgina. O provokuoti žmones tėra jo priemonė pasiekti juos, o ne tikslas ar misija.

„Man kuo toliau, tuo labiau atrodo, kad mano misija yra švietimas ir žmonių proto atidarymas, kad pasaulis priklauso mums ir kad galima pasiekti dalykų, kuriuos kiti galvoja esant neįmanomais“, – atvirauja A. Užkalnis.

Tie, kurie seka jo veiklą, tikriausiai žino, kad jį labai traukia Amerika, joje jis lankėsi ne kartą. Kas jį ten taip traukia?

„Į Ameriką važinėju jau kokius 20 metų, pastaruosius porą metų ten gyvename gerą pusę laiko. Nežinau, man tikriausiai visų pirma žmonės. Geranoriškumas, šypsenos. Bendruomeniškumo irgi nepaprastai daug“, – sako A. Užkalnis, žinoma, paminėdamas, kad tai egzistuoja ne kiekvienoje šios šalies vietoje.

Tačiau tai dar ne viskas, kuo jį taip pakerėjo Amerika. Plačiau apie viską – laidoje. 

Skaitykite daugiau