Andrius Užkalnis apie tamsiąją populiarumo pusę: „Meluoja tas, kuris sako, kad pikti komentarai neskaudina"

Andrius Užkalnis / Gretos Skaraitienės nuotr.
Andrius Užkalnis / Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-03-25 14:19
AA

Rašytojas, publicistas ir maisto kritikas Andrius Užkalnis iki šiol daugeliui kelia prieštaringus jausmus. Vieni žavisi jo itin aštriu rašymo stiliumi, kiti piktinasi jo rašiniuose atpažinę save. Emigrantai, politikai, jaunimas, lietuviškų laidotuvių tradicijos ar liaudies medicina – tai tik keletas temų, apie kurias Andrius Užkalnis rašė ir sulaukė tūkstančių komentarų.

„Aš visą laiką buvau labai skaitomas autorius. Tačiau populiarumas turi ir kitą medalio pusę“, – LNK televizijos laidoje „Nuo... Iki...“ pasakos rašytojas, viešai pripažinęs, kad, tapus žinomam, jam prireikė psichoterapeuto pagalbos.

Andrius Užkalnis / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Prieš aštuonerius metus Andrius, po šešiolikos gyvenimo Didžiojoje Britanijoje metų, grįžo į Lietuvą. Iš Anglijos jis parsivežė ten įprastą, o čia tuomet dar naują kandų ir sarkastišką rašymo stilių. Rašytojas sako iškart suvokęs, kad kada nors tas aštrumas ir kritiškumas skaitytojams nusibos ir reikės keisti savo vaidmenį. Tačiau jis nesitikėjo, kad nuo sarkastiško ciniško rašytojo įvaizdžio jam pabėgti bus itin sunku.

„Meluoja tas, kuris sako, kad pikti komentarai neskaudina. Todėl, kad mums visiems yra svarbu, kaip mes esame vertinami“, – sako Andrius. Aštriais epitetais išgarsėjęs autorius kartu su populiarumu sulaukė ir gausios armijos vadinamų „nekentėjų“, kurie jam piktus komentarus rašydavo be užuolankų.

Andrius Užkalnis neslepia – blogiausiu periodu jį aplankydavo depresyvios mintys, o su savo mylimąja, 25-erių Fausta Marija Leščiauskaite jis kartais pasielgdavo bjauriai. „Buvo daug piktų žodžių, isterijos ir arogancijos“, – pasakos rašytojas. Fausta buvo šalia sunkiu Andriui periodu ir paskatino jį po truputį atsisakyti kandaus bei ciniško rašytojo rolės.

Andriaus stilius daugelio nuostabai prieš keletą metų tapo kiek švelnesnis, dabar jis nevengia pasidžiaugti jį džiuginančiais dalykais – maistu, kvepalais, savo gimtuoju miestu Kaunu, be to, tapo ir šunų mylėtoju. „Esu pasikeitęs, jaučiuosi kitoks nei anksčiau“, – dabar sako Andrius Užkalnis.