Angelinai Jolie viešint Lvive pranešta apie oro pavojų: aktorė buvo priversta bėgti į slėptuvę

Angelina Jolie Lvive / „Scanpix“ nuotr.
Angelina Jolie Lvive / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-05-01 14:51
AA

Šeštadienį internetą apskriejo žinia apie netikėtą Holivudo žvaigždės, Jungtinių Tautų specialiosios pasiuntinės, humanitarės Angelinos Jolie vizitą Lvive, Ukrainoje. Jai lankant įvairius miesto objektus ir nuo karo nukentėjusius žmones, ėmė gausti oro pavojaus sirenos. A.Jolie su komanda turėjo bėgti slėptis.

Lvivo srities valstybinės administracijos vadovas Maksymas Kozycki teigė, kad Holivudo aktorės Angelinos Jolie apsilankymas Ukrainoje – tikra staitgmena. Vizito metu ji daugiausiai dėmesio skyrė nuo karo nukentėjusiems žmonėms. 

Aktorei teko susidurti ir su karinių veiksmų – galimų oro antskrydžių – grėsme. Pradėjus gausti pavojaus sirenos, aktorė su komanda buvo lydima į slėptuvę. Skubanti A.Jolie dar spėjo pamojuoti fotografams ir atsakė į žurnalisto klausimą, ar jaučiasi išsigandusi.

Ji trumpai tarstelėjo: „Ne, ne, man viskas gerai“.

Rodosi, kad taip ir buvo: Twitteryje patalpintame vaizdo įraše matyti, kad aktorė yra rami ir griežtai klauso palydos nurodymų.

Kaip skelbia abc.net.au., A.Jolie Ukrainoje susitiko su žmonėmis, kurie dėl karo buvo priversti palikti savo namus,

Humanitarė taip pat susitiko su savanoriais, teikiančiais psichologinę pagalbą daugeliui žmonių, kurie buvo priversti palikti savo namus kitose Ukrainos vietovėse.

Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios vasario 24 dieną iš Ukrainos išvyko apie 5,4 mln. žmonių, o daugiau kaip 7,7 mln. žmonių paliko savo namus ir persikėlė į kitas Ukrainos vietoves.

Angelina Jolie apsilankė Lvive / „Scanpix“ nuotr.

A.Jolie taip pat aplankė vienoje ligoninėje gydomus vaikus, kurie buvo sužeisti per, kaip manoma, Rusijos pajėgų raketos smūgį Kramatorsko geležinkelio stočiai. 

Tenykščiai savanoriai jai papasakojo, kad kiekvienas iš budinčių psichiatrų per dieną kalbėjosi su maždaug 15 žmonių. 

Balandžio 8 d. per tokią ataką žuvo mažiausiai 52 žmonės ir dar dešimtys buvo sužeisti. Pasak jų, daugelis stotyje per ataką buvusių žmonių – vaikai nuo dvejų iki dešimties metų.

„Jie turbūt ištikti šoko... Žinau, kaip traumos paveikia vaikus“, – sakė A.Jolie.

A.Jolie yra Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuro (UNHCR) specialioji pasiuntinė. Ar ji lankėsi Ukrainoje kaip UNHCR pasiuntinė, kol kas nežinoma.

Aktorė jau daug metų domisi opiomis pasaulio problemomis. Vienas iš pagrindinių jos interesų laukų – pabėgėliai, likimo nuskriausti jaunuoliai ir vaikai.

Šia tema ji taip pat parašė ne vieną rašinį. Paliesti žiaurius žmonių likimus aktorei – išties svarbu. Ji visaip kaip stengiasi padėti.

Angelinos Jolie vizitas Ukrainoje (9 nuotr.)
+3