Ansamblio „Lietuva“ programa mažiesiems šiemet – rekordinė
Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ šiemet mažiesiems savo žiūrovams pristatė muzikinį kalėdinį spektaklį lietuvių liaudies pasakų motyvais „Žiemos pasaka“. Ansamblio atstovai sako nesitikėję tokio susidomėjimo ir šį sezoną vadina rekordiniu. Gruodį suplanuotuose pasirodymuose apsilankė daugiau nei 3 tūkst. mažųjų žiūrovų, jų tėvai ir mokytojai džiaugiasi kokybiška programa ir sako manantys, kad tokie renginiai yra labai svarbūs vaikams.
„Sulaukėme tokio susidomėjimo, kokio nesitikėjome. Šis sezonas mums yra rekordinis. Laisvų vietų nebeliko. Parengėme 25 spektaklius per 9 dienas. Jais pradžiuginome daugiau nei 3 tūkst. vaikų“, – apie rekordą pasakojo ansamblio kultūrinės veiklos vadybininkė Jurgita Kubilienė.
Pokalbio metu ji atskleidė, kad ne pirmus metus „Lietuvos“ šventinius spektaklius drauge su auklėtiniais stebintys pedagogai dėl „Žiemos pasakos“ į ansamblį kreipėsi dar rugsėjo mėnesį, prašydami juos užregistruoti.
„Tie mokytojai, kurie šiemet pas mus atvyko pirmą kartą, po spektaklio į sąrašus taip pat bandė įtraukti dar daugiau savo mokyklos moksleivių“, – pasakojo pašnekovė ir pridūrė, kad ne visiems tą padaryti pavyko, mat jau buvo parduoti visi bilietai į likusius spektaklius.
Savo ruožtu mokytojai ir tėvai, jau nebe pirmus metus atlydintys savo vaikus ir auklėtinius į kalėdinius „Lietuvos“ spektaklius, negaili komplimentų ansambliui dėl šių metų šventinės programos. Vieni iš tėvų sako, kad tai – viena kokybiškiausių pramogų vaikams, kokią tik galima įsivaizduoti, kiti džiaugiasi dėl programos turinio.
„Man atrodo, svarbu yra tai, kad vaikai nuo mažų dienų supažindinami su lietuviškomis pasakomis ir jų veikėjais. Jeigu namuose, darželyje ar mokykloje vaikui sekamos liaudies pasakos, yra sužadinama vaizduotė, vaikas įsivaizduoja, kaip atrodo veikėjai, kaip jie elgiasi, ima skirstiti veikėjus pagal charakterį. Šiame spektaklyje tie įvaizdžiai tarsi užtvirtinami, vaikai atpažįsta veikėjus. Apsilankome kasmet kalėdiniuose spektakliuose ir labai džiaugiamės, kad prieš keletą metų juos atradome“, – pasakoja į spektaklį vaikus atlydėjusi mokytoja.
Jos teigimu, ne mažiau svarbu vaikams parodyti spektaklius, kurie sukurti tautiniais motyvais. Taip, anot pašnekovės, mažieji jiems priimtinu būdu yra supažindinami su mūsų šaknimis, pratinami prie kokybiškų pramogų.
„Tokie spektakliai svarbūs ir vaiko kūrybiškumui, ir jo raidai. Tai gyva, tikra. Be to, ši pramoga vaikams palieka labai gerą įspūdį, nes jau ne pirmus metus pastebime, kokios emocijos čia juos užvaldo. Vaikai tiesiog negali atitraukti akių, jie labai įsitraukia!“ – kalbėjo mokytoja.
Jos nuomonei pritaria ir keletas tėvų, drauge stebėjusių „Kalėdinę pasaką“. Jų įsitikinimu, svarbu, kad mažieji čia jaučiasi it užburti.
„Dukra išlaikė dėmesį viso spektaklio metu. Ji negalėjo atitraukti akių nuo atlikėjų. Ir kostiumai, ir tembrai, ir muzika – viskas taip sukomponuota, kad vaikas labai įsitraukia, susidomi, susižavi ir stebi išpūtęs akis“, – pasakojo pirmą kartą su dukra apsilankiusi „Lietuvos“ kalėdiniame spektaklyje „Žiemos pasaka“ mama Emilija.
Po spektaklio vaikai sulaukė ir staigmenų. Susirinkusiuosius savo vizitu pradžiugino senelis Kalėda. Susitikimo metu vaikai ne tik žaidė įvairius žaidimus, bet ir sulaukė Kalėdos dovanų.
Spektaklio „Žiemos pasaka“ režisierius – Jonas Gricius, libreto autorė – Birutė Mar, kompozitorius – Antanas Kučinskas.
Spektaklis „Žiemos pasaka“ sukurtas lietuvių liaudies pasakų motyvais. Libretui panaudotas tradicinis lietuviškų ir pasaulio pasakų siužetas apie pamotę, jos mylimą dukrą ir skriaudžiamą podukrą, kuriai pamotė liepia atlikti neįmanomus darbus, o savo dukrą visaip lepina. Geraširdė podukra vieną šaltą žiemos dieną pamotės išvaryta į mišką, sutinka alkaną seneliuką, kuriam atiduoda vienintelę savo duonos kriaukšlelę.
Seneliukas, pasikvietęs miško žvėris, paukščius ir laumes, atsidėkoja nepažįstamai mergelei dešimteriopai – dovanoja jai neregėtus stebuklus. Greta geraširdės mergelės namų užauga stebuklingas medis, duodantis aukso vaisius.
Nors tai ir pasaka, tačiau joje daug tikrovės išminties, bylojančios, kad didžiausia burtininkė – žmogaus širdis. Jei gyvensi atvira širdimi ir kitiems darysi gera, tau bus atlyginta su kaupu – gyvenimas taps pilnas didelių bei mažų stebuklų.