Ant Gedimino kalno sužibusios raidės TRUMP iššaukė diskusiją: savivaldybė apie akciją žinojo

Donaldą Trumpą palaikanti akcija / Gabrieliaus Sevruko nuotr.
Donaldą Trumpą palaikanti akcija / Gabrieliaus Sevruko nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-10-25 16:05
AA

Gedimino kalne greta pilies šeštadienio vakarą įžiebtos raidės TRUMP, palaikančios dabartinį JAV prezidentą ir linkinčios jam sėkmės lapkričio 3 dieną vyksiančiuose rinkimuose, per vieną naktį tapo kone labiausiai aptarinėjamu įvykiu socialiniuose tinkluose. Tiesa, tai – sankcionuota palaikymo akcija, suderinta su Vilniaus miesto valdžia. Šį įvykį Žmonės.lt pakomentavo savivaldybės atstovai.

Palaikymo akcija prasidėjo dar šeštadienio dieną, kai nedidelis būrys žmonių susirinko prie JAV ambasados Vilniuje. Susirinkusieji turėjo D.Trumpą simbolizuojančius atributus, ant kurių šmėžavo užrašas „Make America Great Again“.

Vilniaus miesto savivaldybės ryšių su žiniasklaida specialistė Neringa Kolkaitė tikino, kad apie šią palaikymo akciją Vilniaus savivaldybė buvo informuota, tačiau leidimus rengti renginius prie Gedimino pilies bokšto teikia ne jie.

„Pažymėtina, kad renginiai Gedimino kalno prieigose ar ant jo pirmiausia turi būti suderinti su Nacionaliniu muziejumi ir Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija.   

Vilniaus miesto savivaldybė šios savaitės viduryje gavo organizatorių informuojantį pranešimą apie planuojamą renginį – Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentui Donaldui Trumpui palaikymui išreikšti skirtą akciją. Remiantis Susirinkimų įstatymu, akcijose, kuriose dalyvauja iki 15 žmonių, savivaldybę organizatoriai turi tik informuoti (netaikoma masinių renginių leidimų išdavimo tvarka). Taip pat, kaip numato įstatymas, apie planuojamą akciją buvo informuoti ir policijos pareigūnai“, – komentavo N.Kolkaitė. 

Donaldą Trumpą palaikanti akcija / Gabrieliaus Sevruko nuotr.

Jai antrino ir Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės informavimo specialistė Dovilė Ibianskaitė. Moteris patikino, kad savivaldybė buvo informuota ne tik apie planuojamą susibūrimą, bet ir apie tai, jog bus iškeltas toks užrašas.

„Buvome informuoti, kad bus toks užrašas, kad bus iki penkių žmonių, kurie šį užrašą palaikys, nusifotografuos ir viskas. Mes tokių leidimų, rengti akcijas ant pilies kalno, negalime nei išduoti, nei atimti. Mes tiesiog buvome informuoti“, – tikino ji. 

Muziejus atsiribojo

Pirmadienio rytą savo poziciją išsakė ir Lietuvos nacionalinis muziejus. Pasak viešųjų ryšių specialisto Armino Šileikio, ši akcija su Lietuvos nacionaliniu muziejumi nebuvo derinta.

„Lietuvos nacionalinis muziejus atsiriboja nuo šeštadienį vakare vykusios Trumpo palaikymo akcijos šalia Gedimino pilies bokšto. Ši akcija su Lietuvos nacionaliniu muziejumi nebuvo derinta, organizatoriai apie ją muziejaus neinformavo. Vieta, kurioje vyko akcija yra vieša ir atvira lankytojams. Leidimus organizuoti mieste renginius išduoda Vilniaus miesto savivaldybė“, – sakė A.Šileikis.

Atgarsiai socilainiuose tinkluose

Vos šioms palaikymo akcijos nuotraukoms pasklidus socialiniuose tinkluose, buvo manyta, kad Gedimino kalne iškilęs užrašas tėra nuotraukų montažas. Visgi internautams vis dažniau pradėjus dalintis TRUMP užrašo kadrais, socialiniuose tinkluose kilo tikra audra.

Į šią D.Trumpą palaikymo akciją sureagavo ir socialinių tinklų žvaigždė Karolina Meschino, verslininkė Daina Bosas, juvelyrė Jurga Lago bei kiti žinomi asmenys.

Internautai šmaikštavo, kad palaikymo akcijos organizatoriams pritrūko poros raidžių, jog ant kalno iškilęs užrašas būtų tikrai lietuviškas.

Donaldą Trumpą palaikanti akcija (9 nuotr.)
+3