Ant kokių moterų naudojamų daiktų daugiausia mikrobų?

Rankinė / Fotolia nuotr.
Rankinė / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Ką galima rasti moterų rankinėse? Piniginę, lūpų dažus, kremą, mobilųjį telefoną ir... E.coli bakterijų ar meningitą galinčių sukelti streptokokų – rodo kompanijos „Initial Washroom Hygiene“ atliktas tyrimas.

Tai nereiškia, kad, įkišę ranką į rankinę, susirgsite, ramina medikai, tačiau siūlo atidžiau prižiūrėti daiktus. Trečdalis apklaustų moterų sakė, kad niekada neplauna rankinių, nors daugelis teigė dažnai ten įsimetančios batus ar naudotas popierines servetėles.

Pasak Lietuvos biotechnologijų įmonės „ProBioSanus“, gaminančios valymo priemones su probiotokais, vadovo Tomo Andrejausko, viena priežasčių, kodėl rankinės retai valomos – tam tinkamų priemonių stoka. „Bijomasi, kad stiprūs cheminiai valikliai gali pažeisti rankinių medžiagą, o ir daugelis jų skleidžia stiprų kvapą. Tad valymo priemonės su probiotikais galėtų būti išeitis daugeliui moterų“, – sako T. Andrejauskas.

Skirtingai nei stiprūs cheminiai valikliai, išnaikinantys visą mikrobiologinę terpę, probiotikų pagrindu sukurtos valymo priemonės blogąsias bakterijas pakeičia gerosiomis. Po valymo šios sukuria savo kolonijas švariame plote ir nukonkuruoja patogeninius mikroorganizmus. Tokiu būdu sukuriamas natūralus fizinis barjeras ligoms plisti, o kartu mažina galimų alerginių reakcijų į didelės koncentracijos chemines valymo priemones grėsmę.

Dar viena puiki vieta bakterijoms tarpti, pasirodo, yra mobilieji telefonai. Arizonos (JAV) universiteto mokslininkų atlikto tyrimo duomenimis, 6,5 cm² plotelyje ant telefono susikaupia daugiau nei 25 000 bakterijų. Iš kur? Atsakymo į šį klausimą verta ieškoti apklausose, kurias JAV ir Didžiojoje Britanijoje atliko skirtingi mobiliojo ryšio operatoriai. Paaiškėjo, kad 75 proc. visų telefonų vartotojų naudojosi telefonu būdami tualete. 59 proc. apklaustųjų reguliariai susirašinėjo tekstinėmis žinutėmis būdami tualete, 45 proc. siuntė elektroninį paštą, o 31 proc. prisipažino iš „karališkojo kambariuko“ atsakinėję į telefono skambučius.

„Bakterijų kiekis, susirenkantis ant išmaniojo telefono ekrano ar mobiliojo telefono mygtukų, yra didžiulis. O štai valo telefoną retas kuris. Veltui, nes mes, atsiliepę telefonu, laikome jį prie pat kvėpavimo takų“, –  pastebi T. Andrejauskas.

Tam, kad būtų lengviau išspręsti šią problemą, aukso medaliu „Lietuvos metų gaminio konkurse“ už indų ploviklį su probiotikais apdovanota bendrovė pristatė pirmąjį pasaulyje rinkinį, skirtą mobiliųjų įrenginių ekranams ir darbo vietoms prižiūrėti, su probiotinėmis valymo priemonėmis.

Rinkinį sudaro mobiliųjų įrenginių ekranams ir kompiuteriams, taip pat klaviatūroms ir kitiems paviršiams valyti skirtas valiklis su probiotikais ir 3M mikropluošto aukštos kokybės šluostė.

„Šis produktas – tai tarsi pirmosios pagalbos rinkinys. Jis padės patogiai ir greitai išvalyti bet kokį ekraną ar kitą technikos prietaisą“, – sako T. Andrejauskas.