Ant Palangos tilto suplazdėjo Baltijos šalių trispalvės: kviečia į visos dienos renginius

Ant Palangos tilto suplazdėjo Baltijos šalių vėliavos/Palangos miesto savivaldybės nuotr.
Ant Palangos tilto suplazdėjo Baltijos šalių vėliavos/Palangos miesto savivaldybės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-08-23 12:45
AA

Rugpjūčio 23 dieną Lietuva, Latvija ir Estija mini Baltijos kelio 30-metį. Lygiai prieš tiek laiko nuo Lietuvos iki Estijos už Baltijos šalių Nepriklausomybę kovoti stojo gyvų žmonių grandinė. Susikabinę rankomis jie „nutiesė“ Baltijos kelią – kovos už laisvę ir vienybės simbolį. Šia proga nuo ryto visoje šalyje vyksta renginiai, minėjimai, akcijos.

Ant Palangos tilto šia proga suplazdėjo trijų Baltijos šalių vėliavos.

„Daugiau kaip 2 milijonai žmonių rankų grandinė sujungė net 620 km nuo Vilniaus iki Talino. Visi iki vieno susirinkę dėl vieno tikslo – iškovoti laisvę. Baltijos kelias nesibaigė – būkime stiprūs ir vieningi!“ – linkėjo Palangos  miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Ant Palangos tilto suplazdėjo Baltijos šalių vėliavos/Palangos miesto savivaldybės nuotr.

Visi, neabejingi mūsų šalies praeičiai ir ateičiai, kviečiami burtis prie jūros – tiek Palangoje, tiek Šventojoje, kur 18 val. bus kuriama gyva žmonių grandinė.

Vieningai susikibti už rankų ir taip paminėti prieš trisdešimt metų tris Baltijos valstybes suvienijusį Baltijos kelią Palangos miesto gyventojai ir svečiai kviečiami ant jūros tilto. 

„Planuojame, kad susirinks daug žmonių ir galėsime nutiesti gyvą grandinę per visą tiltą – iki jo galo ir atgal. Kasmet Baltijos kelio minėjimas Palangoje sulaukia didelio susidomėjimo, tad neabejojame, jog šie jubiliejiniai metai tikrai nebus išimtis, ir vienybės jausmą ant jūros tilto tikrai pavyks sukurti“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinių renginių koordinatorė Monika Jarulytė.

Visiems vieningai 18 val. susikibus už rankų, pajūryje skambės daina „Bunda jau Baltija“. Kaip padėka už dalyvavimą paminint šį ne tik Lietuvai svarbų įvykį, renginio dalyviams bus dalijama lietuviška atributika – vėliavėlės ir specialūs lipdukai. O kad nuotaika būtų dar šventiškesnė, organizatoriai visus, dalyvausiančius šios gražios sukakties paminėjime, ragina atsinešti po Baltijos kelio gėlę – kardelį.  

Šventojiškiai – prie „Žvejo dukrų“

„Vieningai susikibę už rankų Šventojoje tai pat sukursime gyvą žmonių grandinę ir atkartosime istorinę 1989 m. rugpjūčio 23 d. akimirką“, – kalbėjo M. Jarulytė. Beje, ši skulptūrinė kompozicija Baltijos kelio 30-mečiui paminėti pasirinkta ne atsitiktinai – M. Jarulytė atkreipė dėmesį, kad „Žvejo dukros“ simbolizuoja tris Baltijos šalis, kurios su viltimi žvelgia į Vakarus, laukdamos pagalbos.

Susirinkusieji prie „Žvejo dukrų“ taip pat bus pakviesti pasigrožėti nuotaikingu poezijos, gyvos muzikos, improvizacijos ir komizmo deriniu – 18.15 val. poetinį reiškinį „Vakaras O“ publikai pristatys Vilniaus miesto „Teatras P“.  

„Vakaras O“ laužo stereotipinį poetinių vakarų įvaizdį, kadangi eilės čia yra skaitomos įtraukiant žiūrovą, organiškai perpinant jas su asmeninėmis aktorių istorijomis. Aktorių tikslas – lietuvišką poeziją pristatyti šiuolaikiškai, patraukliai ir suprantamai, parodyti, kad tai nėra tik knyginis žanras, tačiau išties jis gali būti ir labai buitiškas, praktiškas, komiškas, gyvas. Siekiama kalbėti klausytojams suprantama kalba, išryškinant šio žanro žaismingumą ir vertę bei parodant, kad poeziją matyti galima visur, nes ji yra aplink mus: gatvėje, kai valgome, kai einame apsipirkti.  

„Mūsų tikslas – lietuvišką poeziją pristatyti šiuolaikiškai, patraukliai ir suprantamai. Parodyti, kad tai nėra tik knyginis žanras, tačiau išties jis gali būti ir labai buitiškas, praktiškas, komiškas, gyvas“, – „Vakarą O“ pristato patys aktoriai.

Birutės parke – „Orkestro vasara“

Pabuvę bendraminčių būryje, palangiškiai ir kurorto svečiai šią dieną kviečiami pasimėgauti ir gera muzika. Ji skambės Birutės parke – tęsdamas koncertų ciklą „Orkestro vasara“, Palangos orkestras 18.30 val. tradiciškai kviečia pasimėgauti pučiamųjų melodijomis gamtos apsuptyje.

Valandos trukmės nemokamas Palangos orkestro koncertas vyks parko rotondoje – skambės šiuolaikinės ir džiazinės kompozicijos.

Muzika Palangos bažnyčioje

Nuostabaus grožio muzika šią dieną skambės ir Palangos švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje – 19 val. čia vyks festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ baigiamasis koncertas.  

„Vienybės muzika“ – taip festivalio organizatoriai pristato šį nemokamą koncertą. Pirmoje koncerto dalyje skambės „Magnificat“ – 1990 m. garsaus britų kompozitoriaus Johno Rutterio sukurtas biblinės tematikos kūrinys. Diriguojant Tomui Ambrozaičiui, jį atliks solistė Rita Petrauskaitė (sopranas), Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro choras ir simfoninis orkestras, Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“.

Ludwigas van Beethovenas savo garsiąją Devintąją simfoniją parašė 1823 m. Paskutinei  simfonijos daliai kompozitorius panaudojo Friedricho von Schillerio poemos „Odė džiaugsmui“ žodžius, išreiškiančius idealistinę viso pasaulio žmonių brolybės idėją.  Instrumentinė šios simfonijos finalo aranžuotė tapo oficialiu Europos Sąjungos himnu, simbolizuojančiu visų jai priklausančių valstybių ginamus laisvės, taikos ir solidarumo idealus.

L. van Beethoveno Devintosios simfonijos finalą Palangoje atliks solistai Eglė Stundžiaitė (sopranas), Nora Petročenko (mecosopranas), Edgaras Davidovičius (tenoras) ir Žygimantas Galinis (baritonas), Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“,  Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro choras ir simfoninis orkestras.

Renginio organizatoriai – Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras ir muzikos festivalis „Pasaulio balsai“.

Kurhauze – tradicinis „Vasaros desertas“

Kurhauzo salė rugpjūčio 23 d. taip pat plačiai atvers duris geros muzikos mėgėjams – čia 20 val. vyks kasmetinio festivalio „Vasaros desertas 2019 m.“ koncertas „Linksmieji klasikai“. Publikos dėmesio lauks Zbignev Levicki ir Daumantas Slipkus.

Vis labiau ir labiau Lietuvoje ima populiarėti instrumentinės muzikos koncertai. Tą jau kiek anksčiau įrodė programa „Amžiaus dvikova“. Šioje programoje galėjote girdėti smuiko ir gitaros atliekamą muziką. Beje, šiame projekte labiausiai pasižymėjo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro pirmasis smuikas Zbignev Levicki.

Tad ir šiame projekte „Linksmieji klasikai“ pirmuoju smuiku gros taip pat Zbignev Levicki tik jau su nauju partneriu – Daumantu Slipkumi, kurį daugelis pažįsta kaip Juozo Erlicko koncertinės programos klavišininką. Šie du virtuozai dar ir labai „linksmų plaučių“ savininkai. Tad jiems pakeliauti nuo klasikos iki roko, nuo džiazo iki pop muzikos – vieni juokai.

Aukščiausio lygio atlikimas su puikia humoro doze – tai toks užvedantis mišinys rugpjūčio 23 d. publikos laukia Kurhauze. Bilietus galima įsigyti ticetmarket.lt arba likus valandai iki koncerto – Kurhauze.