Ant raudonojo kilimo – auksinė žuvelė R.Meilutytė: reta renginių viešnia parodė išskirtinę tatuiruotę

 Lietuvos sporto apdovanojimų stilius / LTOK/ V.Dranginio ir M.Repečkos nuotr.
Lietuvos sporto apdovanojimų stilius / LTOK/ V.Dranginio ir M.Repečkos nuotr.
Aistė Labinaitė, sportomada.lt
Šaltinis: Žmonės
A
A

Finišai visi pasiekti, rekordai pagerinti, medaliai iškovoti, tad belieka išsirinkti gražiausią suknelę ar kostiumą bei žengti raudonuoju kilimu. Progų sportines aprangas iškeisti į puošnius drabužius, atletai turi ne tiek jau ir daug, todėl prestižiniai Lietuvos sporto apdovanojimai – visų laukiama šventė. Vilniuje organizuoto renginio metu tradiciškai buvo pagerbti geriausi olimpinio ir paralimpinio sporto atletai, treneriai, komandos. O prožektorių šviesose vyko ir stiliaus varžybos.

Klasika ir modernumas

Iš gruodžio viduryje Budapešte (Vengrija) vykusių pasaulio plaukimo pirmenybių trumpajame baseine (25 m) Rūta Meilutytė grįžo pasipuošusi aukso medaliu, o šventiniam vakarui 2012 m. olimpinė čempionė pasirinko juodos spalvos įvaizdį. Ji pasipuošė juodos spalvos kelnėmis ir atvira liemene, kuri išryškino kūno detalę – Rūtos tatuiruotę.

„Tai, kaip norėčiau atrodyti Lietuvos sporto apdovanojimuose, nusprendžiau per kelias savaites. Pirmiausia radau liemenę, paskui – kelnes. Tiesa, dar svarsčiau ir suknelės variantą. Tačiau galiausiai pajaučiau, kad labiau noriu įvaizdžio su kelnėmis“, – pasakojo plaukikė.

R.Meilutytė pripažino, jog pasipuošti tikrai mėgsta. Tad, turėdama galimybę tai padaryti, visada stengiasi ją išnaudoti: „Net eidama į miestą, dažnai renkuosi klasikinę aprangą. Progų pasipuošti yra, nors, žinoma, norėtųsi, kad jų būtų dar daugiau. Tikiuosi, jog taip ir bus.“

Paklausta, ar domisi mada, naujausiomis tendencijomis, ar tiesiog renkasi tai, kas tinka ir patinka, auksinė žuvelė atsakė, jog vis dėlto jai artimesnis antrasis variantas.

„Galima sakyti, jog mada visada keliauja kažkur šalia. Tačiau labiau klausau savo vidinio jausmo. Esu klasikos žmogus, man patinka laikui nepavaldūs dalykai“, – pridūrė R.Meilutytė.

Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / LTOK/ V.Dranginio ir M.Repečkos

Jei olimpinė čempionė galėtų rinktis bet kurį pasaulio dizainerį, ar prekės ženklą, kas ji norėtų, kad kurtų varžybinę aprangą plaukikams? „Geras klausimas“, – susimąstydama pasakė R.Meilutytė. Minutėlę pagalvojusi, plaukikė teigė, jog tai turėtų būti kažkas, kas kuria klasikinius, elegantiškus, bet kartu ir modernius bei naujoviškus rūbus. „Aš tikrai tuoj prisiminsiu...“, – nepasidavė R.Meilutytė. „Louis Vuitton!“, – tikslą pasiekė 2012, 2013, 2014, 2018 ir 2022 m. geriausia Lietuvos sportininkė.

„Kandančios“ kelnės

Šių metų geriausių sportininkų apdovanojimų ceremonijoje olimpinio sporto metų proveržiu tapo irkluotoja Viktorija Senkutė, žaidynėse Paryžiuje nuskynusi bronzą.

„Klausiau draugės patarimo, ką apsirengti einant į apdovanojimus, kas dabar madinga. Ji sakė, jog blizgantys žvyneliai šiuo metu yra labai populiarūs. Taigi, nusprendžiau, jog tokį vieną akcentą, šiuo atveju – juodų blizgančių žvynelių kelnes, ir turėsiu. Galiausiai ta pati draugė atvyko pas mane į svečius su švarku, kurį dabar aš vilkiu. Man atrodė, jog jis gerai derės prie tų kelnių. Namie turėjau batus, tad viską greitai sudėliojome ir šventinė apranga buvo paruošta“, – pasakojo olimpietė.

V.Senkutės teigimu, progų, kuomet gali pasidažyti, pasipuošti, tikrai yra nedaug. „Daug žmonių dabar sakė, jog manęs net nepažino, – kalbėjo irkluotoja. – Sportas užima septynias dienas per savaitę, tad labai džiaugiuosi, kai pasitaiko tokių galimybių pasidaryti makiažą, pasirinkti puošnesnį rūbą.“

Sportininkė pripažino, jog rinkdamasi rūbus ji dažniausiai orientuojasi į patogumą, į tai, kas pačiai patinka. „Nors, kalbant apie šventinius rūbus, turbūt ne patogumas būna pirmoje vietoje. Kai pirmą kartą pasimatavau šias kelnes, jos labai „kando“. Tačiau su drauge ir pajuokavome, jog, jeigu patogu, vadinasi negražiai apsirengei“, – šypsodamasi pridūrė irkluotoja, kuri šiemet pretendavo ir į metų sportininkės titulą.

Atsigręžiant į varžybines irkluotojų aprangas, nesvarbu, koks dizaineris jas kurs, svarbiausia, kad jos būtų išskirtinės ir pabrėžtų mūsų šalies vertybes, įsitikinusi V.Senkutė: „Žinoma, svarbu ir tai, jog rūbas būtų kokybiškas. Juk tos aprangos, pavyzdžiui, olimpinės liks atminimui, visam gyvenimui.“

Palydint besibaigiančius olimpinius 2024 m. ir pasitinkant 2025 m., V.Senkutė visiems sportininkams linkėjo būti savimi. „Džiaukitės tuo, ką darote ir pasinaudokite progomis, kai jas gaunate“, – teigė irkluotoja.

Viktorija Senkutė
Viktorija Senkutė / Rūta Meilutytė

Pagrindinis dėmesys – kovai

Į metų proveržio nominaciją taip pat pretendavo ir Gabija Dilytė – pirmoji Lietuvos istorijoje moteris imtynininkė, patekusi į olimpines žaidynes. Paryžiuje ji užėmė septintąją vietą.

„Labai greitai sugalvojau, ką rengsiuosi eidama į Lietuvos sporto apdovanojimus. Gaila, bet progų pasipuošti būna mažai, tad dažniausiai tenka vilkėti sportinę aprangą. Nors iš tikrųjų pasidažyti ir pasipuošti man labai patinka“, – sakė sportininkė.

Imtynininkė nesureikšmino varžybų aprangos grožio, juk, natūralu, jog tuo metu svarbiausia yra pati kova, pergalės, o ne tai, kaip tu atrodai.

„Nors, žinoma, būtų smagu, jeigu mūsų rate atsirastų žmogus, kuris pradėtų kurti aprangas specialiai imtynininkams. Tačiau svarbu, kad jis suprastų „mūsų virtuvę“, – atviravo G.Dilytė, kuri visiems sportininkams dar palinkėjo, jog kiekvienos varžybos atneštų tik geras emocijas.

Gabija Dilytė
Gabija Dilytė / LTOK/ V.Dranginio ir M.Repečkos

Pats sau dizaineris

Olimpinio sporto metų treneriu tapęs Dainius Novickas, kurio treniruojama Lietuvos vyrų

3x3 krepšinio rinktinė iškovojo olimpinius bronzos medalius, pripažino, jog šventiniam įvaizdžiui skyrė daug laiko, juk norisi „pataikyti į formą“.

„Jeigu iš tikrųjų, tai turiu nuostabius draugus, kurie gimtadienio proga padovanojo čekį nusipirkti kostiumui. Žinojome, jog reikės eiti į apdovanojimus. Džiaugiuosi šia dovana, nes labai smagus jausmas vilkint kostiumą. Pirmą valandą galbūt truputį jis ir varžo, tačiau paskui jau būna viskas gerai. Kostiumą vilkėti tenka labai retai, tik per dideles šventes. Tačiau pasipuošti tikrai mėgstu“, – kalbėjo treneris.

Pasak D.Novicko, mados tendencijos yra įdomus dalykas, tačiau jos ne visada sutampa su asmeniniu skoniu: „Pavyzdžiui, plačios kelnės man nepatinka. Taigi tokių ir nesirenku. Madas kažkiek stebiu, bet dažniausiai renkuosi tai, kas man patinka. Kartais mėgstu savo įvaizdžiais ir šokiruoti. Ar turiu mėgstamą dizainerį? Tai būtų Dainius Novickas, artimiausias man dizaineris. Pasitikiu jo idėjomis.“

Artėjančių Naujųjų metų proga treneris visiems linkėjo daug dirbti, siekti savo svajonių. „Svajonės tikrai pildosi. Jeigu kažkas nepasisekė, nepraraskite vilties, vis tiek eikite tuo pačiu keliu ir galiausiai pasieksite savo tikslą. Visi siekite savo svajonių“, – įsitikinęs D.Novickas.

Dainius Novickas
Dainius Novickas / LTOK/ V.Dranginio ir M.Repečkos

Patogumas ir kokybė

Pretendentė į geriausios metų sportininkės titulą Kotryna Teterevkova iškart žinojo, jog į apdovanojimų renginį nori atvykti vilkėdama juodą ilgą suknelę. Taigi jos paieškos ilgai neužtruko.

„Labai mažai turiu progų pasidažyti, avėti aukštakulnius ar vilkėti suknelę, – „Sporto madai“ pasakojo plaukikė. – Mada labai nesidomiu, kažkiek naujienas tiesiog pasižiūriu socialiniuose tinkluose.“

Paklausta apie plaukikų varžybų aprangas ir koks, ji norėtų, kad dizaineris (ar prekės ženklas) prisiliestų prie pastarųjų kūrimo, K.Teterevkova paminėjo „Nike“.

„Nesu labai išranki. Svarbiausia, kad būtų kokybė ir patogumas. Nors, žinoma, norėtųsi, kad apranga būtų ir graži, – teigė plaukikė. – O švenčių proga visiems linkiu turėti tikslą gyvenime, jo siekti ir niekada nenuleisti rankų.“

Kotryna Teterevkova (kairėje)
Kotryna Teterevkova (kairėje) / LTOK/ V.Dranginio ir M.Repečkos nuotr.

Kartelės sau nenuleidžia

Ilgą juodą suknelę pasirinko ir Diana Zagainova. Trišuolininkė labai tiksliai galėjo atsakyti, kiek truko pasiruošimas apdovanojimų vakarui.

„17 valandų, – šypsodamasi pasakojimą pradėjo lengvaatletė. – Visada atrodo, jog laiko pasiruošimui yra labai daug, o ypač – šiemet, kai nusprendžiau praleisti uždarų patalpų stovyklą. Buvau Lietuvoje, tad, atrodė, jog tikrai turėsiu laiko viską susidėlioti šiam renginiui. Tačiau nutiko taip, jog atsirado daugybė darbų ir tik likus dienai iki renginio pradėjau galvoti: „O, Dieve, ką daryti“. Skonį, įsivaizdavimą, kartelę sau turiu, tad džiaugiuosi, jog viską pavyko išspręsti ir likau patenkinta. Man tai ir yra svarbiausia, kad pati būčiau patenkinta ir jausčiausi gerai. Visa kita man nesvarbu.“

D.Zagainovos teigimu, aukštakulnius ji labai mėgsta, tad juos avi dažnai – ir vasarą, ir žiemą. O pasidžiaugti vakarine suknele, ar vakariniu makiažu, progų būna ne tiek ir daug.

„Bendrąja prasme, dėmesį į mados tendencijas kreipiu, tačiau tai tikrai neturi didelės įtakos mano pasirinkimams. Jei kažkokia spalva, ar kažkoks rūbas man netinka, aš jo ir nedėvėsiu, nors jis ir labai madingas ar visų trokštamas tą sezoną. Žinau, ko noriu ir turiu suvokimą apie savo įvaizdį. Galima sakyti, jog šiuo klausimu esu šiek tiek išranki“, – kalbėjo trišuolininkė.

D.Zagainova nesivaiko garsių vardų. Didžiąją dalį jos garderobo sudaro nežinomi prekės ženklai: „Turiu ir žinomesnių prekės ženklų kūrinių, tačiau daugiausia tai – avalynė, rankinės, akiniai. Tačiau tai būtinai turi būti ilgaamžiški daiktai. Svarbiausia, kad prekės būtų kokybiškos, jog man tiktų.“

D.Zagainova bendradarbiauja su „Puma“. Pasak lengvaatletės, ji visuomet laukia naujų siuntų iš šio prekės ženklo. „Nes tai tarsi vakarinė suknelė, tik ją vilki varžybose. „Puma“ kasmet kuria vis gražesnę aprangą, šis prekės ženklas tikrai nuolat įdeda daug pastangų. Kartais norisi net prie šios aprangos tinkantį manikiūrą pasidaryti. Ir, žinoma, pastaroji apranga yra patogi. „Puma“ man gamina ir varžybų aprangą, esu ja labai patenkinta“, – atviravo trišuolininkė. O 2025 m. D.Zagainova visiems palinkėjo sveikatos, vidinės harmonijos, ramybės, jėgų ir energijos veikti bei siekti svajonių. Tačiau būtų gerai nepamiršti, jog akimirkai reikia ir sustoti bei skirti laiko sau.

Diana Zagainova
Diana Zagainova / LTOK/ V.Dranginio ir M.Repečkos nuotr.

Velniškas garbanų iššūkis

Kitos lengvosios atletikos atstovės – Modestos Morauskaitės – apdovanojimams pasirinkta suknelė savo žvaigždžių valandos laukė metus.

„Iš tiesų ji buvo paruošta 2023 m. renginiui, bet tuomet man nepavyko grįžti iš Ispanijos. Taigi dabar ramia širdimi puikiai žinojau, ką rengsiuosi. Batai taip pat jau buvo paruošti. Kiek teko pasukti galvą dėl šukuosenos. Ilgiausiai ir užtrukau, kol su tiesintuvu sugarbanojau plaukus. Po to sau pasakiau, kad kitas mano pirkinys tikrai bus garbanoklis, nes niekam nelinkiu garbanoti plaukų su tiesintuvu, tai yra tikras pragaras, – juokdamasi pasakojo bėgikė. – Progų, kada galėtum pasipuošti, tikrai nebūna labai daug. Taigi, jas labai vertini, stengiesi apsirengti šventiškiau, juk sportininkai labai daug laiko praleidžia vilkėdami treningus. Nors, tiesą sakant, kartais pasidaryti makiažą mėgstu ir einant į treniruotes. Tuomet ir papildoma motyvacija, gerai atrodai, gerai jautiesi.“

Mados tendencijomis M.Morauskaitė labai stipriai nesidomi. Tiesiog, kiek tai įmanoma, naujienas, mados aktualijas peržvelgia socialiniuose tinkluose, pavyzdžiui, sekdama mados nuomonės formuotojus: „Labiausiai mėgstu rengtis taip, kaip man pačiai patinka, kas jaučiu, jog esu būtent aš. Savo apranga mėgstu išreikšti save kaip asmenybę. Negalėčiau išskirti kažkokio dizainerio, kuris galėtų kurti aprangas lengvaatlečiams. Tačiau yra tokia Vokietijos lengvaatletė Alica Schmidt. Ji bendradarbiauja su prekės ženklu BOSS. Taigi, matau, jog ten ir sporto, ir laisvalaikio, ir šventinio stiliaus rūbai labai gražiai koreliuoja. Tad, galbūt ši firma galėtų padirbėti prie lengvosios atletikos aprangų.“

Bėgikė dar pridūrė, jog visiems sportininkams Naujųjų metų proga palinkėtų nepamiršti savęs, nepaskęsti rūpesčiuose ir galvojime, koks norėtum būti. Juk reikia žiūrėti ir į tai, koks dabar esi ir, kiek toli jau nuėjai.

Modesta Morauskaitė (kairėje)
Modesta Morauskaitė (kairėje) / LTOK/ V.Dranginio ir M.Repečkos nuotr.

Kasdien kostiumo nenorėtų

Kanojininkas Henrikas Žustautas iš anksto buvo nusprendęs, ką rengsis, vienintelis klaustukas buvo – marškinių spalva. „Žmona rekomendavo rinktis baltus. Tad, 10-15 min. ir jau buvau pasiruošęs“, – teigė sportininkas.

H.Žustautas pirmenybę teikia tiems rūbams, kurie tinka ir patinka, o ne tam, ką padiktuoja mados tendencijos.

„Apie madas labai negalvoju. Klasika ir viskas. Iš tiesų sportininkai per metus neturi daug progų, kuomet gali vilkėti švarką ar puoštis kostiumu. Manau, jas galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Turbūt tai galėtų būti vestuvės arba kažkokie apdovanojimai. Kai tai vyksta taip retai, visai patinka vilkėti tokius rūbus. Jeigu reikėtų taip atrodyti kasdien, turbūt nelabai patiktų“, – atviravo H.Žustautas.

O palinkėjimas kolegoms ir sau – labai paprastas ir aiškus: „Linkiu visiems tiesiog džiaugtis gyvenimu.“

Henrikas Žustautas
Henrikas Žustautas / LTOK/ V.Dranginio ir M.Repečkos nuotr.

Prancūziškos elegancijos dvasia

„Žinojau labai tiksliai, kad noriu atrodyti gražiai. Juk beveik visą laiką mes sportininkai vilkime sportines aprangas, tad yra nedaug progų pasirodyti moteriškai, elegantiškai“, – šypsodamasi kalbėjo 2023 m. paralimpinio sporto metų sportininke pripažinta Raimeda Bučinskytė.

Šaulė pripažino, jog sėdėjimas vežimėlyje kiek koreguoja aprangos pasirinkimo variantus. Tačiau, žvelgdama į madą, ji visada renkasi tai, kas patinka, o ne tai, ką diktuoja tendencijos.

„Jei galėčiau rinktis iš visų pasaulio dizainerių ir prekės ženklų, norėčiau, jog paralimpiniams sportininkams aprangas kurtų mados namai „Chanel“. Būtų labai įdomu pamatyti, ką jie sukurtų – kažką elegantiško, bet ir sportiško. Įdomu, kokias spalvas ir medžiagas pasirinktų...“, – susimąstė R.Bučinskytė.

Šaulė visiems patarė duoti galimybę 2025 m., jog jie į kiekvieno gyvenimą atneštų kažką naujo, įdomaus, nepatirto: „Tačiau, kad tai įvyktų, mes ir patys turime „dirbti“ – paragauti kažko neragauto, nueiti kažkur, kur atrodo galbūt mums net ne vieta. Tiesiog nereikia bijoti iššūkių ir išbandyti kažką naujo.“

Raimeda Bučinskytė (kairėje)
Raimeda Bučinskytė (kairėje) / LTOK/ V.Dranginio ir M.Repečkos

Renkasi ryškias spalvas

Triatlonininkas Ernestas Česonis šventinio vakaro įvaizdžio klausimo nepaliko paskutinei minutei. Visi taškai ant „i“ buvo sudėlioti iš anksto.

„Turiu ne vieną kostiumą, kažkiek išeiginių rūbų ir tikrai visada atsiranda progų, dėl ko galėčiau pasipuošti. Nors, žinoma, man, kaip ir daugumai sportininkų, patogiausia būna vilkint treningus. Tiesą sakant, kartais net eidamas į treniruotes apsirengiu taip, jog sutikę kolegos klausia, ar aš iš kažkokio renginio atėjau, ar dar eisiu į kažkokį renginį. O kalbant konkrečiai apie mano varžybų aprangą, tai man ji ir patogi, ir graži“, – sakė paralimpinio sporto atstovas.

Triatlonininkas retai domisi mados naujienomis, tačiau tikrai žino, kas telpa į žodį „klasika“.

„Taip pat aš tikrai nevengiu ryškesnių spalvų. Nors dažnai būna, jog apsidairai aplink ir matai, kad dauguma renkasi juodos spalvos drabužius, gal dar mėlynos ar pilkos. O man, pavyzdžiui, labai patinka žalia spalva“, – pridūrė E.Česonis.