Ant Vilniaus senamiesčio sienos nušvito daugiau nei 150 portretų: šypsojosi ir žinomi veidai

„Kultūros nakties“ projektas „Face Flag 20“ / Mortos Pau nuotr.
„Kultūros nakties“ projektas „Face Flag 20“ / Mortos Pau nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Žodis izoliacija tampa vis populiaresniu, todėl dauguma ieškome naujų būdų, kaip išsaugoti žmonių socialinį įprotį bendrauti. Menininkai ne išimtis. Žinoma fotografė portretistė Žaneta Paunksnė sukūrė ilgalaikį ir artimą didelės žmonių grupės susibūrimo būdą per saugų atstumą ir net be kaukių. Tai įmanoma, nes šis susibūrimas yra...nuotraukose.

„Kultūros nakties“ metu, rugsėjo 25-tą, improvizuotoje atvirų durų foto studijoje, ji net tris valandas paeiliui fotografavo visus norinčius kultūros naktinėtojus. O vidurnaktį ant Vilniaus senamiesčio sienos nušvito daugiau nei šimtą penkiasdešimt dalyvių portretų sujungusi įspūdinga video projekcija „Face Flag 20“.

„Viskas, ką dalyviams reikėjo padaryti, tai pasirinkti spalvinį foną savo portretui- geltoną, žalią arba raudoną, – sako autorė fotografė Žaneta Paunksnė. – Tai buvo kūrybinis trispalvės testas, kuris nesudėtingai atidengė emocinį sluoksnį per meilę saulės geltonai, gamtos žaliai arba kovos raudonai spalvai.“

„Kultūros nakties“ projektas „Face Flag 20“/ Mortos Pau nuotr.
„Kultūros nakties“ projektas „Face Flag 20“/ Mortos Pau nuotr.

Laukiant projekto finalo, dalyviai ir žiūrovai azartiškai diskutavo apie galimą spalvų, o tuo pačiu ir charakterių pergalę mūsų visuomenėje. Spėjimų buvo įvairių, tačiau rezultatas yra labai artimas vėliavos spalvų santykiui- 38 portretai žaliame fone, 45 raudoname ir 48 geltoname.

„Manęs tai nenustebino, – šypsojosi autorė, – man daug svarbiau aplinkybė, jog santūrūs lietuviai apskritai išsivaduoja iš spalvų baimės ir juodo-balto-pilko pasirinkimų įpročio. Labai gera buvo pajusti jų emocijas ir ryšį su pasirinktu fonu. Tai buvo orūs duetai – aš ir mano spalva. Ačiū visiems už atvirumą!“, – teigė menininkė.

Projekto akimirkos – nuotraukų galerijoje: