Paaiškėjo dar 10 „Eurovizijos 2013“ finalininkų, Latvija liko už borto

Latvijos atstovai – grupė „PeR“ / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Latvijos atstovai – grupė „PeR“ / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Ketvirtadienio vakarą LRT televizija tiesiogiai transliavo antrąjį „Eurovizijos 2013“ pusfinalį, kuriame pasirodė dar 17 šalių atstovų. Koncerto pabaigoje paaiškėjo, kurie dešimt dalyvių pateko į šeštadienį vyksiantį konkurso finalą. Tai Rumunijos, Gruzijos, Azerbaidžano, Norvegijos, Vengrijos, Islandijos, Armėnijos, Suomijos, Maltos ir Graikijos atstovai.

Apie pirmąjį „Eurovizijos 2013“ pusfinalį, kuriame pasirodė Lietuvos atstovas Andrius Pojavis, 15min.lt jau rašė.

15min.lt primena skaitytojams, jog į finalą jau pateko dešimt pirmojo pusfinalio dalyvių – Estija, Moldova, Baltarusija, Airija, Danija, Rusija, Belgija, Ukraina ir Nyderlandai bei Lietuvos atstovas – Andrius Pojavis.

Finale taip pat dainuos į finalą be konkurso deleguoti dalyviai: Švedijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Italijos, Prancūzijos, Ispanijos atstovai.

Antrasis „Eurovizijos“ pusfinalis žiūrovams pateikia daugiau dalyvių nei pirmasis, o ir pasirodymai įvairesni – pirmojo pusfinalio pagrindą sudarė lyriškos ir šokių muzikos stiliaus dainos, o šįkart pasirinkimas, už ką balsuoti, lengvesnis.

Antrojo pusfinalio metu žiūrovai stebėjo Latvijos, Rumunijos, Šveicarijos, Gruzijos, Albanijos, Norvegijos, Vengrijos, Armėnijos, Izraelio, Graikijos, Bulgarijos, Maltos, San Marino, Suomijos, Makedonijos, Azerbaidžano atstovų pasirodymus.

Nuo šokių iki lyrikos

Antrąjį pusfinalį pradėti patikėta Latvijos atstovams – grupei „PeR“. Vaikinų kolektyvas atliko kūrinį „Here We Go“. Daina nuotaikinga, užvedanti, paprasta, įsimintina. Pasirodymas taip pat energingas – latviai nepaliaudami šokinėja po sceną, o pasirodymo pabaigoje grupės vokalistas net ryžtasi šokti į minią.

San Marino atstovė Valentina Monetta
San Marino atstovė Valentina Monetta / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Savo pasirodymą pademonstravo San Marino atstovė Valentina Monetta, dainavusi kūrinį „Cristalide“, atliktą gimtąja kalba. Ši dainininkė šaliai atstovavo ir pernai, tąkart nepateko į finalą ir pasirodė skandalingai – dainavo apie socialinius tinklus. Šįkart jos daina kitokia – lėta, rami, lyriška, atskleidžianti vokalines galimybes. Scenoje dainininkė pasirodė su dviem šokėjom. Vėliau kūrinys perauga į greitą tempą.

Esma ir Lozano atstovauja Makedonijai ir atliko kūrinį „Pred Da Se Razdeni“. Pasirodymas įspūdingas ir neįprastas – jaunas vyras dainuoja kartu su pagyvenusia, įspūdingų formų moterimi. Pati daina balkanų stiliaus, papuošta tautiniais motyvais. Publikos ji pasitikta puikiai.

Eilė pasirodyti atėjo pernai „Euroviziją“ rengusiam Azerbaidžanui. Konkursą ši šalis itin mėgsta, tad kasmet į savo atstovus investuoja milžiniškus pinigus. Šįkart šalies garbę gina Faridas Mammadovas, atlikęs kūrinį „Hold me“. Vaikinas prieš konkursą viešėjo Lietuvoje – pasirodė TV3 projekto „Chorų karai“ transliacijoje. Pasirodymo būta emocionalaus – dainininkas jausmingai dainavo apie meilę. Parinko įspūdingą scenografiją: stovėjo ant stiklinio akvariumo, kuriame šoko akrobatas. Vėliau į sceną žengė įspūdinga suknele pasipuošusi gražuolė – jos rūbas užklojo didžiąją scenos dalį.

San Marino atstovė Valentina Monetta
San Marino atstovė Valentina Monetta / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Penktuoju numeriu uždainavo Suomijos atstovė Krista Siegfirds – atliko kūrinį „Marry Me“. Ši daina primena amerikiečių atlikėjos Katy Perry stilių, yra itin eurovizinė. Scenoje dainininkė pasirodė vilkėdama pompastišką vestuvinę suknelę, jai talkino šokėjai ir pritariančiosios vokalistės. Pasirodymas baigėsi netikėtai – bučiniu su pritariančiąja vokaliste.

„Tommorow“ – taip vadinasi Maltai atstovaujančio Gianluca Bezzina daina. Rami, tačiau nuotaikinga ir paprasta daina primena kanadiečio Michaelio Buble stilių. Scenoje muzikantai pasirodė su instrumentais, dovanojo šilumą ir jaukumą gerbėjams.

Elista ir Stoyan šįmet atstovauja Bulgarijai ir gimtąja kalba atlieka kūrinį „Samo Shampioni“. Daina paremta tautiniais motyvais. Dalyvių apranga – taip pat. Scenoje dalyviai pasirodė mušdami būgnus, jiems talkino ninzę primenantis šokėjas, vėliau virtęs indėnu.

San Marino atstovė Valentina Monetta
San Marino atstovė Valentina Monetta / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Islandijai atstovaujantis Eyþór Ingi Gunnlaugsson atliko dainą „Eg A Lif“, dainavo gimtąja kalba. Daina lyriška, rami. Scenoje vyras pasirodė vienui vienas, gerbėjus pakerėjo paprastumu. Tik dainos pabaigoje į sceną žengė keturi pritariantieji vokalistai.

Graikijos atstovai Koza Mostra ir Agathon Iakovidis į „Euroviziją“ atgabeno konkursą pašiepiantį kūrinį – ne apie meilę, taiką ir grožį dainavo, bet apie alkoholį. „Alcohol is free“ – taip vadinasi dueto kūrinys. Balkaniški motyvai, gera nuotaika ir šiek tiek sarkazmo – toks buvo Graikijos pasirodymas. Scenoje jie pasirodė su skirtingais muzikos instrumentais.

Dešimtuoju numeriu pasirodė Izraelio atstovė Moran Mazor, gimtąja kalba atlikusi kūrinį „Rak bishvilo“. Įspūdingų kūno formų moteris atliko lyrišką kūrinį, pademonstravo visas vokalo galimybes. Scenoje jai talkino pianistas, taip pat du pritariantieji vokalistai.

San Marino atstovė Valentina Monetta
San Marino atstovė Valentina Monetta / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Konkurse uždainavo Armėnijos atstovai – grupė „Dorians“, kuri atliko kūrinį „Lonely Planet“. Kolektyvas išsiskyrė pasirinktu muzikos stiliumi – skambėjo lengvo, tačiau kokybiško roko kūrinys. Pasirūpino specialiaisiais efektais – pradžioje dūmais, vėliau ugnimi ir fejerverkais.

Dvyliktu numeriu į sceną žengė Vengrijos atstovai – grupė „ByeAlex“. Kolektyvas atliko gimtąja kalba parašytą dainą „Kedvesem“. Tai ramus, šiltas ir paprastas kūrinys, suteikęs konkursui jaukumo.  Pasirodymas šiek tiek priminė Lietuvos nacionalinėje atrankoje dainavusius Gabrielių Vagelį su Ieva Zasimauskaite.

Margaret Berger iš Norvegijos atliko dainą „I Feed You My Love“. Balsu ir išvaizda britę Ellie Goulding šiek tiek primenanti dainininkė taip pat laikoma rimta varžove konkurse. Pati daina – skambi, griežta. Scenoje mergina pasirodė it ledo karalienė – vilkėjo baltą žemę siekiančią suknelę.

San Marino atstovė Valentina Monetta
San Marino atstovė Valentina Monetta / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Išaušo metas pasirodyti Albanijos atstovams – Adrian Lulgjuraj ir Bledar Sejko. „Identitet“ – taip vadinasi dueto kūrinys. Sunkus, išskirtinis, roko muzikos stiliaus. Scenoje būta itin daug specialiųjų efektų – šaudė ugnies liežuviai, vėjo gūsiai, dūmai. Pasirodymo kulminacijoje iš gitaristo instrumento į orą ėmė kilti žiežirbos, pabaigoje arenos viduje iššovė fejerverkai.

Penkioliktu numeriu scenoje pasirodė gruzinai Nodi Tatishvili ir Sophie Gelovani. Duetas atliko kūrinį „Waterfall“. Lyriškas kūrinys šiek tiek primena Azerbaidžano atstovų, laimėjusių konkursą, Elle ir Nikki, pasirodymą, tačiau yra gerokai mažiau saldus. Vėlei su daugybe efektų: dūmais, konfeti, žiežirbomis.

Priešpaskutinė antrame pusfinalyje pasirodo Šveicarija. Šalies garbę šįmet gina grupė „Takasa“, atliekanti kūrinį „You and me“. Įsimenanti melodija, elektrinių gitarų skambesys, paprasti žodžiai ir griežtumo įspūdis – taip skamba šveicarų į konkursą deleguotas kūrinys. Šioje grupėje pasirodė ir vyriausias visų laikų konkurso dalyvis – 95-erių sulaukęs Emilis Ramsaueris.

San Marino atstovė Valentina Monetta
San Marino atstovė Valentina Monetta / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Antrąjį konkurso pusfinalį baigia Rumunija su daina „It’s my life“ – ją atlieka atlikėjas Cezar. Įdomu tai, kad slaviško skambesio turintį kūrinį, atitinkantį visus konkurso standartus, vokalistas atlieka operiniu balsu. Scenoje jam talkina šokėjai, pats vyras pasirodė it tikras Liuciferis: vilkėjo įspūdingą kostiumą, buvo palipęs ant pakylos.

Pasirodžius visiems 17-ai antrojo pusfinalio „Eurovizijos 2013“ dalyvių paskelbtas žiūrovų balsavimas. Tam skirta 15 minučių. Susumavus žiūrovų ir komisijos balsus paaiškėjo, kurie dešimt dalyvių pateko į konkurso finalą. „Eurovizija 2013“ finalas bus rengiamas šeštadienį, gegužės 18 dieną. Televizijos žiūrovams neleidžiama balsuoti už savo šalies atstovą.