Antrasis „Eurovizijos“ pusfinalis: Jurijus Veklenko į finalą nepateko
„Eurovizija“ įgavo pagreitį – ketvirtadienio vakarą į didžiąją sceną žengė dar aštuoniolika šalių, pasiruošusių užkariauti žiūrovų ir komisijos širdis.
Antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje pasirodė Armėnija, Airija, Moldova, Šveicarija, Latvija, Rumunija, Danija, Švedija, Austrija, Kroatija, Malta, Lietuva, Rusija, Albanija, Norvegija, Nyderlandai, Šiaurės Makedonija, Azerbaidžanas. Tik dešimt iš jų keliavo į didįjį „Eurovizijos“ finalą – į finalą patekusias šalis rinko komisija bei žiūrovai. Komisijos balai sudarė 50 proc. bendrojo balo. Likusioji balo dalis priklausė nuo žiūrovų balsų.
Muzikinės šventės transliaciją komentavo Gerūta Griniūtė ir Darius Užkuraitis.
„Eurovzijos“ vedimas šiais metais buvo patikėtas net keturiems vedėjams: Erez Tal, Assi Azar, Bar Rafaeli ir Lucy Ayoub.
Pirmuoji numeriu pasirodė Armėnijos atstovė Srbuk. ji atliko dainą „Walking Out“.
„Ši daina – tai emocijų konfliktas, monologas, kuri gali pereiti į dialogą. Jėga ir pasiryžimas eiti toliau. Atlikėja gimė 1994 metais muzikantų šeimoje, todėl nieko keisto, kad muzikuoti pradėjo nuo ankstyvos vaikystės“, – buvo skelbiama pristatant dainininkę.
Po jos pasirodė Airijos atstovė Sarah McTernan su daina „22“. Atlikėja pasakojo, kad pirmą kartą išgirdusi savo dainą pagalvojo, kad ji yra labai įsimenanti – popstilistikos, lengva, tinkama aranžuote, o tekstas aktualus kiekvienam.
Trečioji į sceną žengė Moldovos atstovė Anna Odobescu su daina „Stay“. Jos dainos autorius, graikas Georgijus Kalpadikis, gerai žinomas ir Lietuvoje. Mūsų antrankose stambėjo ne viena ir net ne dvi jo dainos. Graiko kūriniai dalyvaudavo ir kitų šalių atrankose, bet dar niekada neskambėjo „Eurovizijos“ finale.
Penktieji pasirodė Latviai „Carousel“. „Daina „That Night“ yra iš būsimo debiutinio grupės albumo. Ji pasakoja vaizduotės skrydžio istoriją. Jos impulsas – mintis, kuri neduoda ramybės. Ta mintis nori keliauti laike ir erdvėje“, – komentavo Darius Užkuraitis.
Šeštoji į sceną žengė Rumunijos atstovė Ester Peony – 25 metų atlikėja ir dainų autorė. Ji atliko dainą „On a Sunday“. Jos slapyvardį sugalvojo mama.
Septintoji scenoje pasirodė Danijos atstovė. Ji konkurse dalyvauja su daina „Love Is Forever“.
Daina skambėjo danų kalba ir tai vyko po dvidešimties metų pertraukos. Atlikėja gimė 1998 m. nepaisant jauno amžiaus, ji yra daugybės prizų laimėtoja. Tiesa, gavo juos ne už vokalą, o už dailųjį čiuožimą.
Aštuntasis – švedas Johnas Lundvikas. Jis pasirodė su daina „Too Late For Love“.
Atlikėjas pasakodamas apie dainą atskleidė, kad tai yra meilės istorija. Švedas siekė pasakyti – niekada nevėlu meilei. Johnas gimė 1983 metais Londone ir buvo įvaikintas ten dirbančios švedų šeimos.
Devintoji į sceną lipo Austrijos atstovė PÆNDA. Ji atliko dainą „Limits“.
Jos daina – apie visuomenės spaudimą žmogui: „Tu visuomet turi būti stiprus, geros nuotaikos ir visuomet tobulas“.
Dešimtasis pasirodė Kroatijos atstovas Roko. Jis atliko dainą „The Dream“. Tai daina apie meilę apie patį universaliausią žmogaus jausmą visame pasaulyje. Atlikėjas gimė 2001 metais, jis dar mokosi gimazijoje. Visa Roko šeima – muzikantai.
Vienuokliktoji jėgas išbandė Maltos atstovė Michela. Ji atliko dainą „Chameleon“. Dainininkei – 18 metų. Michela iki šiol gyvena Gozo saloje. Jos mama – choro dainininkė, tėvas groja voltorna, pusbrolis – dirigentas. Michela išgarsėjo laimėdama „X Faktorių“.
Dvyliktasis pasirodė mūsų šalies atstovas konkurse – Jurijus Veklenko. Jis atliko dainą „Run With The Lions“. Prieš pat prasideant antrąjam pusfinaliui, Jurijus pats pasakė, kad yra nusiteikęs kovingai. Deja, šį kartą jam nepavyko.
Pažymėtas tryliktuoju numeriu į sceną užlipo Rusijos atstovas Sergey'us Lazarevas. Jis atliko dainą „Scream“. Sergey'aus dainą sukūrė „Eurovizijos“ senbūvis Filipas Kirkorovas. Tai daina apie herojaus dvasinį brendimą. Kovą su baimėmis, kurios tūno mumyse nuo vaikystės ir beaugant perauga į skausmus. Sergey'us gimė 1983 metais. Jis yra vienas populiariausių Rusijos muzikos atlikėjų. 2016-aisiais jis jau dalyvavo konkurse ir užėmė 3-ąją vietą.
Keturioliktoji pasirodė Albanų dainininkė Jonida Maliqi. Ji pasirodė su daina „Ktheju tokës“. Daina pasakoja apie emigraciją. Atlikėja sako, kad dainuodama dainą ji verkia, nes beveik kiekvienoje Albanų šeimoje yra po emigrantą. Ji yra gimusi 1983 metais. Moteris mokėsi groti smuiku ir gitara.
Penkioliktasis pasirodė Norvegas KEiiNO su daina „Spirit in the Sky“. Dainos tekstas sako jog į kiekvieną žmogų reikia žiūrėti su pagarba. Jame pasakojama sena legenda apie dvasingą gyvūną – kiekvienas iš miūsų galime jį surasti, kad ir draugo asmenyje.
Paskutinis pasirodė Azerbaidžano atlikėjas Chingiz. Jis atliko dainą „Truth“.
Daina pasakoja apie nesąžiningus, viską nuodijančius santykius. Čia pasakojama istorija, kai vienas partneris išduoda kitą, palikdamas sunkų pasirinkimą – arba susitaikyti su melu ir apgaule arba išsivaduoti iš melagingų iliuzijų.
Sulaukęs daug palaikymo ir įtemptai ruošęsis savo pasirodymui mūsų atstovas Jurijus Veklenko tikrai padarė geriausia, ką galėjo. Deja, tačiau daugumos tautiečių nusivylimui į finalą atlikėjas nepateko.
Po vakarykščio pusfinalio paaiškėjo, jog šeštadienį pasirodo šios šalys: Makedonija, Olandija Albanija, Švedija, Rusija, Azerbaidžanas, Danija, Norvegija, Šveicarija, Malta