Antro vaikelio susilaukusi atlikėjo D. Basčio žmona kalba apie nėštumo metu priaugtą svorį ir kaip jo atsikratyti
Aerobikos trenere dirbanti dainininko Deivido Basčio žmona Agnė Bastienė (27) pagimdžiusi antrą sūnų dėl gerokai papilnėjusių kūno formų nepergyveno. Moteris puikiai žinojo, kaip savimi pasirūpinti. Po gimdymo Agnė pataria atsipalaiduoti ir nesijaudinti dėl svorio. Sportininkė dalijasi sveikos gyvensenos patarimais, padedančiais atsikratyti nereikalingų kilogramų.
Agne, esate profesionali aerobikos trenerė. Koks laiko tarpas po gimdymo turi praeiti, kad moteris vėl galėtų drąsiai žygiuoti į sporto salę?
Visų pirma, kada pradėti sportuoti, reikėtų pasitarti su gydytoju. Mes pačios geriausiai pažįstame savo kūną ir jaučiame, kada galime pradėti mankštintis, taip pat turi atsirasti ir noras. Pagrindinė taisyklė – niekur neskubėti. Ypač maitinančioms mamytėms nereikėtų persistengti, svoris savaime pradės kristi. O jau prisiruošus sportuoti, reikėtų pradėti nuo lengvos mankštos, o ne intensyvios treniruotės.
Turite du vaikus. Kiek kilogramų priaugote pirmojo ir antrojo nėštumo metu?
Mano abu nėštumai panašūs, priaugau gana daug, po 20 kg, bet tikrai neribojau savęs, valgiau, ką norėjau ir daugiau negu įprastai. Bet apetitas praėjo kartu su gimdymu. Dabar kadangi apetitas nedidelis ir maitinu mažylį, stengiuosi valgyti naudingą maistą.
Kaip jums pavyko atsikratyti nereikalingo svorio?
Vienos iš gimdymo namų grįžta su plius 5kg, kitos su plius 15kg, bet pirmomis dienomis ne apie kilogramus turėtume galvoti, svarbiausia pailsėti ir sustiprėti tiek fiziškai, tiek emociškai. Manau, daugumą moterų kaip ir mane erzina ne papildomi kilogramai, bet pakitusios kūno formos, dingęs kūno stangrumas ir raumenų tonusas. Žinoma, daug nulemia ir genetiniai faktoriai.
Ką patartumėte norinčioms greitai atgauti fizinę formą?
Didžiausia problema – noras per greitai atsikratyti svorio, turime turėti kantrybės ir leisti organizmui persitvarkyti. Patarčiau pradėti nuo intensyvių pasivaikščiojimų lauke, lengvos mankštos namuose ant kilimėlio ir rinktis sveikesnę mitybą. Sportuoti turėtume ne tik dėl grožio, bet ir dėl sveikatos. Dažna moteris po gimdymo turi nugaros problemų, laikysenos pakitimų, todėl tinkami pratimai padės grįžti „į save”.
Kokius pratimus atliekant namuose galima greičiausiai pasiekti akivaizdžių rezultatų?
Stebuklingo pratimo nėra, reikėtų derinti bendrą fizinį aktyvumą su sveika subalansuota mityba. Namuose galima skirti daugiau dėmesio pilvo presui bei nugaros stiprinimui, atliekant tradicinius atsilenkimus bei tempimo pratimus ant kilimėlio.
Pakalbėkime apie mitybą. Daugelis mamų nežino, kaip teisingai maitintis po gimdymo. Nėštumo metu norisi įvairiausių skanėstų ir kartais mažyliui atėjus į šį pasaulį atgauti sveikos gyvensenos balansą yra išties sunku...
Maistas tikrai tampa labai svarbus, todėl apie dietas negali būti net minties. Reikėtų rinktis maistą, kuris teiktų energijos, kurios reikės rūpinantis mažyliu, jį maitinant. Stenkitės, kad maistas būtų kuo įvairesnis, mitybojei neturėtų trūkti baltymų (mėsos, žuvies, kiaušinių, pieno produktų), sveikųjų riebalų ( avokadas, įvairūs riešutai, sėklos) bei angliavandenių ( vaisiai, daržovės, pilno grūdo produktai). Puikiai suformuoti valgymo įgūdžiai liks visam gyvenimui.
Ką pati renkatės pusryčiams, pietums ir vakarienei?
Mūsų šeimos pusryčiai sutampa, tiek mes su vyru, tiek vyresnis sūnus dažniausiai renkamės įvairias košes arba kiaušiniene, pietų neįsivaizduojame be mėsos ar žuvies, o vakarienė dažnai būna visų skirtinga, dažnai renkuosi greitai “sumetamas” daržovių salotas su tunu, krevetėmis ar vištiena. Labai mėgstu desertus, todėl nesikankinu ir prie kavos leidžiu sau pasilepinti.
Vienas patiekalas, be kurio neįsivaizduojate savo gyvenimo yra...
Vieną patiekalą išrinkti labai sudėtinga, mėgstu įvairovę, man atrodo, mes moterys kaip rengiamės pagal nuotaiką, taip ir valgome. Bet gyventi būtų liūdna be saldumynų.