Antroji „Galapagų“ diena: komikų juokeliai, A.Mamontovo hitai ir „festivalininkų“ įvaizdžiai

Antroji festivalio „Galapagai 2022“ diena / Enrikos Urbonavičiūtės nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Šeštadienį, liepos 30 dieną, Palūšėje prasidėjo antroji festivalio „Galapagai“ diena. Nuo ankstaus ryto prie vienos iš festivalio scenų – „Palūšės kopos“ rinkosi anksti atsikėlę festivaliautojai, nes čia išskirtinis įvykis – vienoje scenoje pasirodė jaunieji Lietuvos komikai iš skirtingų „K2 Comedy“, „Komunija“, „Pralaušk vieną šaltą“ bei Viktoro Balykov ir Marko Žukausko komedijos stovyklų.

Po šmaikščių ir vietomis necenzūrinių komikų pasirodymų, festivaliautojų nuotaikas keitė scenoje pasirodžiusi Gabrielė Vilkickytė, po kurios užburiančio pasirodymo visi susirinkę patraukė prie pagrindinės festivalio scenos. Šeštadienio koncertų seriją „Palūšės Valtinėje“ atidarė debiutuojantis – Germanas Daškevičius-Gamka, kuris festivalio publikai pristatė savo kūrybą iš debiutinio albumo – „Šaltos bangos“, o po savo solinio pasirodymo Germanas į sceną grįžo jau su grupe – „Flash Voyage“.

Koncerto metu Germanas publikai šmaikštavo, kad taip karšta scenoje, jog yra tikimybė joje tiek laiko joje praleidžiant gauti ir saulės smūgį. Psichodelinius „Flash Voyage“ vaikinus keitė, „Palūšės Valtinėje“ koncertus rengusi – Monika Linkytė, kuri šįkart festivalyje pristatė energingesnę programą ir diskoteką po atviru dangumi užkūrė su naujausiu savo kūriniu – „Degtukas“!

Antroji festivalio „Galapagai 2022“ diena / Enrikos Urbonavičiūtės nuotr.
Antroji festivalio „Galapagai 2022“ diena / Enrikos Urbonavičiūtės nuotr.

Pirmą kartą į festivalio „Galapagai“ sceną žengė vilniečiai „Sisters on Wire“, kurie festivalio publikai neleido užsisėdėti ir džiaugėsi puikiu festivaliu. „Sisters on Wire“ kūrybą keitė taip pat pirmą kartą į „Galapagai“ sceną atkeliavusi grupė – „Saulės Kliošas“, kurie Palūšėje praleido visą dieną, besimėgaudami pasiplaukiojimu laivu ir kolegų koncertus stebėdami Lūšių ežere.

Scenoje ne kartą nuskambėjo kvietimai žiūrovams mėgautis ne tik jų muzika, tačiau ir nuostabiu saulėlydžiu bei džiaugsmu, kad po 40 metų pagaliau vėl jų koncerto susirinko paklausyti ir su Andriumi Mamontovu grojantys muzikantai, tokie kaip Meinardas Brazaitis ir kiti, kurie į festivalio sceną žengė po Evgenya Redko pasirodymo.

Antroji festivalio „Galapagai 2022“ diena / Enrikos Urbonavičiūtės nuotr.

Pirmą kartą jau kaip solo atlikėja, festivalio didžiojoje scenoje visus būrė – Evgenya Redko, kuri su klausytojais dalinosi, kad tai jos ilgiausia kelionė į festivalio sceną – trukusi beveik trejus metus. Tik prasidėjus Evgenya solo karjerai ji buvo 2020 metų skelbtame festivalio line up‘e, o tuomet prasidėjo pandemija ir tik dabar pagaliau ji rengia šį, ilgai lauktą pasirodymą. Evgenya Redko savo pasirodymą pabaigė siųsdama linkėjimus penktadienį, čia koncertavusiems „G&G Sindikatui“, atlikdama jų dainos koverį „Muzika, kuri saugo“. Po šio įspūdingo pasirodymo festivalio gerbėjai būriavosi ir laukė pagrindinio šeštadienio koncerto, kuriame po naktiniu dangumi suskambo ne tik visiems puikiai žinomi Andriaus Mamontovo kūriniai, bet ir naujausia kūryba, kaip daina – „Bedugnė“.

Antroji festivalio „Galapagai 2022“ diena / Enrikos Urbonavičiūtės nuotr.

Kaip ir penktadienio naktį, po koncertų vaizdingoje Lūšių ežero pakrantėje festivalio dalyviai rinkosi prie „Palūšės kopos“, kur požemiuose naktiniai šokiai – ištvermingiausiems, kartu su Rūta MUR live koncertu, Happyendless Dj Set bei didžėjais Sandjay, Jogaila, Samanta bei Seven Tension.

Įvairiausiais pasirodymais pripildytą šeštadienio dieną festivalio teritorijoje visi norintys galėjo praleisti itin turiningai: sudalyvaudami F1 simuliatoriaus lenktynėse, išbandydami senąją šilkografiją ir savo rūbus paversdami itin festivališkais, išsimargindami kūną tatuiruotėmis, bandydami atpažinti žinomų gaiviųjų gėrimų skonį ar sudalyvaudami žaidime apie klimato kaitą.

Antroji festivalio „Galapagai 2022“ diena / Enrikos Urbonavičiūtės nuotr.

Festivalio „Galapagai“ metu geras, oras, nuotaika, įvairiausios stilistikos muzika ir panašu, kad į festivalių ritmą sugrįžtantys lankytojai! Tegul ilgiausių gyvavimo metų festivaliui linkėjimus siuntęs Andrius Mamontovas būna pranašu, kad kitą vasarą liepos mėnesio paskutinį savaitgalį festivalis visų lauktų Palūšėje, o bilietai į kitus metus jau netrukus galapagai.lt.

Fotogalerija:

Antroji festivalio „Galapagai 2022“ diena (90 nuotr.)
+84
Skaitykite daugiau