Antroji santuoka: kodėl ji gali būti sėkmingesnė už pirmąją

Vestuviniai žiedai. / Fotolia nuotr.
Vestuviniai žiedai. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Santuoka – tai ne tik meilė. Tai didelė atsakomybė ir menas būti kartu. Deja, ne visiems pavyksta iš pirmo karto sukurti tvirtos, laimingos šeimos ir laikytis duotos priesaikos. Šiandien vis didesnė dalis porų anksčiau ar vėliau išsiskiria.

Tačiau skyrybos – dar ne pasaulio pabaiga.  Niekam ne paslaptis, jog skyrybos yra vienas iš didžiausią stresą keliančių įvykių. Bet, nepaisant to, dauguma išsilaisvinusiųjų iš santuokos „pančių“ neatmeta galimybės sukurti antros šeimos.

Anot psichologų, jeigu padarysite išvadas iš savo klaidų ir elgsitės protingai, antroji santuoka gali būti kur kas sėkmingenė už pirmąją. Kodėl? Kas pasikeičia ir ką galima padaryti kitaip?

1. Jūs esate vyresni ir išmintingesni

Pirmoji santuoka dažnai įvyksta, kai nuotakai ar jaunkiui būna šiek tiek daugiau nei 20 metų. Tai toks amžius, kai žmogus dar nėra apsisprendęs dėl savo tikslų ir gyvenimiškų prioritetų. Ką jau kalbėti apie tokį svarbų žingsnį kaip santuoka. Tik patiems išmintingiausiems pasiseka tokioje jaunystėje sukurti gerus santykius su partneriu.

Jeigu tuokiatės antrąjį kartą, jūs esate vyresni ir turite daugiau gyvenimiškos patirties bei išminties. Esate pasiryžę pripažinti ir atsižvelgti į savo padarytas klaidas, galite apsisaugoti nuo naujų.

2. Tai tik jūsų sprendimas

Kai tuokėtės pirmą kartą, tikėtina, kad jautėte artimųjų spaudimą, nes „jau pats laikas“ arba patys spontaniškai nusprendėte susituokti, nes tada aistra ir jausmai buvo užvaldę ne tik širdį, bet ir blaivų protą. Galbūt tuoktis spyrė reikalas – neplanuotas kūdikis.

Tie, kurie ryžtasi tuoktis antrą kartą, paprastai neskuba ir gerai pasveria bei apgalvoja, ar išrinktasis yra tinkamas gyvenimo palydovas.

Taip pat skaitykite: Vyro patirtis: 12 sėkmingos santuokos pamokų

Pora.
Pora. / Fotolia nuotr.

3. Niekas nenori antrų skyrybų

Turbūt nėra pasaulyje žmonių, kurie po santuokos neplanuoja ir nesitiki gyventi „ilgai bei laimingai“.  Tuo labiau, nėra tokių žmonių, kurie nepatirtų streso ir psichologinės traumos, jeigu to „ilgai ir laimingai“ nepavyktų įgyvendinti. Tad vargu, kad kam nors norėtųsi pakartoti skyrybas.

Būtent todėl ir vyrai, ir moterys, susituokę antrą kartą, dažniau eina į kompromisus, labiau rūpinasi partneriu, prieš ką nors pasakydami, pagalvoja, ir apskritai, yra išmintingesni.

4. Jūs labiau stengiatės

Anot psichologų, mus traukia tam tikro tipo žmonės, tokie, kuriuose mes ieškome to, ko mums patiems trūksta. 

Dažnai atsitinka taip, jog antroje santuokoje tenka susidurti su tomis pačiomis problemomis, kaip ir pirmoje. Anot psichologų, mus traukia tam tikro tipo žmonės, tokie, kuriuose mes ieškome to, ko mums patiems trūksta. Pavyzdžiui, jūsų pirmasis vyras buvo tinginys ir nepadėjo tvarkytis namuose. Tikėtina, kad toks pats ar panašus bus ir antrasis vyras.

Tik skirtumas tas, jog antruoju atveju visai kitaip žiūrėsite į partnerio trūkumus, stengsitės užapvalinti aštrius kampus, kartu spręsite problemas, atvirai ir ramiai kalbėsite apie savo jausmus ir poreikius.

Taip pat skaitykite: 20 išsiskyrusio vyro patarimų vedusiems vyrams

5. Jūs branginate laiką

Kai jums 20 ar 25 metai, atrodo, kad prieš akis dar visas gyvenimas, nesibaigiantys dešimtmečiai, kai galima linksmintis, rinktis, svajoti ir tiesiog nerūpestingai ar neatsakingai gyventi.

Kai jums 30 ar 40 metų, prieš akis tas pats gyvenimas, tik dabar jūs konkrečiau įsivaizduojate, kas jūsų laukia šiame gyvenime, jūs suprantate, kad tie dešimtmečiai nėra begaliniai. Dabar jūs vertinate kiekvieną akimirką, praleistą su mylimu žmogumi.

 6. Jūs kitaip vertinate buvimą kartu

Po skyrybų, praleidę kažkiek laiko vienatvėje, jūs pirmiausia išmokote geriau pažinti save ir savo poreikius. Antras dalykas, aiškiai suvokėte, kodėl ir kada vienatvė yra blogai arba gerai.

Naujuose santykiuose jūs aiškiai suvokiate, kada norite pabūti vieni, o kada tos vienatvės reikia suteikti antrajai pusei. Jūs žymiai kokybiškiau mokate pralesti laiką kartu su mylimuoju arba atskirai.

Taip pat skaitykite: Moteris, su kuria nori būti vyras: kokia ji?

7. Jūs esate dėkingi

Nauja santuoka – tai ne būdas atsikratyti sunkumų.

Pirmiausia jūs dėkingi likimui, kad jis davė jums antrą galimybę ir suvedė jus su nuostabiu vyru/moterimi. Jūs dėkingi tam vyrui/moteriai, kad tai būtent jis/ji privertė jus vėl pasijusti geidžiamu, gražiu ir laimingu.

Prieš žengiant svarbų ir atsakingą žingsnį antrą kartą, svarbiausia – jūsų vidinė ramybė ir sąlyga, kad nauja santuoka – tai ne būdas atsikratyti sunkumų. Kol pirmosios santuokos aistros iki galo nenurimo, nedera priimti tokių svarbių sprendimų. Nauja ateitis turi būti kuriama blaivia galva ir tvirtai ant žemės stovinčiomis kojomis.