Apdovanojimą atsiėmęs V.Adamkus prakalbo apie žmonos Almos sveikatą: „Ji norėjo dalyvauti čia“

Valdas Adamkus ir Alma Adamkienė / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Antradienį kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui įteiktas aukščiausias Seimo apdovanojimas – Aleksandro Stulginskio žvaigždė. Apdovanojimą atsiėmęs V.Adamkus neslėpė, kad svarbią akimirką jį norėjo palaikyti mylima žmona Alma Adamkienė, tačiau dėl sveikatos to padaryti negalėjo.

Kovo pabaigoje Seimas nusprendė A.Stulginskio žvaigžde už parlamentarizmo, demokratijos ir valstybingumo idėjų puoselėjimą apdovanoti Valdą Adamkų. Antradienį svarbaus apdovanojimo į Seimą atsiimti atvykęs V.Adamkus susirinkusiems žurnalistams sakė, kad jaučiasi išskirtinai pagerbtas.

„Jeigu mano darbai šiandienos piliečių akyse buvo būtent tokie, vadinasi, esame bendraminčiai. Visą sąmoningą gyvenimą, pradedant paauglio dalyvavimo antinacinėje rezistencijoje ir baigiant šiandieniniais susitikimais su Lietuvos ir pasaulio žmonėmis, stengiausi dirbti savo valstybei.

Visą gyvenimą visomis galimybės siekiau, kad Lietuva būtų laisva, demokratiška ir europietiška. Manau, kad panašūs lūkesčiai lydėjo ir Steigiamojo Seimo pirmininko A.Stulginskio darbus“, – kalbėjo A.Adamkus.

Valdui Adamkui Seime įteiktas A.Stulginskio žvaigždės apdovanojimas. / Luko Balandžio nuotr.

Atsiimdamas apdovanojimą kadenciją baigęs prezidentas prakalbo ir apie žmonos A.Adamkienės sveikatą. A.Adamkus neslėpė – buvusi pirmoji šalies dama norėjo dalyvauti iškilmingoje ceremonijoje.

„Ji be galo norėjo dalyvauti čia su mumis. Bendrai paėmus jaučiasi neblogai, tačiau vis dar ją kankina buvęs insultas ir gydytojų patarimu, jai buvo patarta dar susilaikyti ir stebėti mane, jus visus per nuotolį“, –  apie žmonos sveikatą kalbėjo V.Adamkus.

Valdui Adamkui Seime įteiktas A.Stulginskio žvaigždės apdovanojimas. / Luko Balandžio nuotr.

Primename, kad A.Adamkienė 2019 metais ištiko insultas, po kurio daugiau nei mėnesį buvusi šalies ponia praleido Santaros klinikose.

Vasarį 95-ąjį gimtadienį sutikusi A.Adamkienė paskutinį kartą viešumoje pasirodė 2021 metų lapkričio 4-ąją Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusiame V.Adamkaus biografijos pristatyme.

Skaitykite daugiau