Apdovanojimais apipiltame filme „Dogman“ šalia žmonių vaidina prizu įvertinti keturkojai

Kadras iš filmo DOGMAN
Kadras iš filmo DOGMAN
Šaltinis: Žmonės
2019-01-28 09:57
AA

Kanų kino festivalyje ir svarbiausiuose Europos kino apdovanojimuose įvertintas naujausias Matteo Garone filmas „Dogman“ (2018) jau turi daugiau nei 20 įvertinimų. Gimtojoje Italijoje aštuoniais kino kritikų prizais įvertinto filmo dar laukia „Bafta“ apdovanojimų ceremonija, kur „Dogman“ varžosi geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje. O visai filmo šunų trupei praėjusių metų gegužę Kanų kino festivalyje buvo įteikta „Dog Palm“. Istorija, apie atsidavusį šunų kirpėją ir tėvą, išdrįsusį pasipriešinti miestelio banditui, rodoma Lietuvos kino teatruose nuo vasario 1 d.

Tikra istorija

Kultinio mafijos epo „Gomora“ (Gomorra, 2009) režisierius M. Garrone naujausiam filmui įkvėpimo sėmėsi iš tikros istorijos, įvykusios 9-ojo dešimtmečio Romos priemiesčiuose. 1988 m. Italiją apskriejo žinia apie žiauriai įvykdytą žmogžudystę. Šunų kirpėjas Pietro De Negri savo salone nužudė buvusį boksininką, su kuriuo kartu vartodavo kokainą. Šis nusikaltimas į Italijos istoriją įėjo kaip žiauriausia žmogžudystė po Antrojo pasaulinio karo. Auka prieš mirtį buvo kankinama, o jo kūnas rastas supjaustytas dalimis.

„Manęs šis nusikaltimą išgarsinęs istorijos aspektas nedomino, todėl filme nusprendžiau sekti pagrindinio veikėjo pėdomis. Filmavimo pabaigoje tikrosios istorijos buvo likę labai mažai. Visos filmo scenos buvo filmuojamos paeiliui, todėl Marcello sekė veikėjo kelionę kartu su manimi. Mums tai buvo natūralus sprendimas pakeisti įvykio elementus ir pasukti siužetą nauja linkme,“ – apie filmą pasakoja režisierius.

Neprofesionalaus aktoriaus talentas

Prieš tapdamas geriausiu Europos aktoriumi, Marcello Fonte dirbo prižiūrėtoju socialiniame centre, kuriame buvę kaliniai repetuodavo spektakliams. Likus kelioms dienoms iki aktorių atrankos, vienas iš buvusių kalinių mirė ir Marcello užėmė jo vietą pasirodyme. Nelaimingo atsitiktinumo dėka jį pastebėjo režisierius, susižavėjęs jo natūralumu.

„Manau, Marcello į šį projektą atnešė humaniškumo. Jo natūralus komiškas priėjimas prie vaidmens man priminė komiką Busterį Keatoną. Šiuo filmu taip pat norėjome pagerbti nebylųjį kiną, didžiuosius tos epochos aktorius Keatoną ir Chapliną, tai ypač atsispindi pirmoje dalyje, kur veikėjas žaidžia su šunimis ir stengiasi būti mylimas bendruomenės ir savo dukters. Tai mums buvo svarbu, kadangi Marcello šiai tamsiai istorijai atnešė šviesos,“ – pagyrų naujajai žvaigždei negailėjo M. Garrone. Aktorius M.Fonte pernai gegužę Kanų kino festivalyje, o gruodį – Europos kino apdovanojimų ceremonijoj buvo pripažintas geriausiu 2018- ųjų metų aktoriumi.

Kanai įvertino ir filmo šunis

Kanų kino festivalyje M. Fonte nebuvo vienintelis už vaidybą įvertintas filmo aktorius. Nuo 2001 m. kino kritikai festivalyje apdovanoja geriausią vaidmenį atlikusį šunį arba šunų grupę. Juodos spalvos odinis antkaklis su užrašu „Dog Palm“ 2016-aisiais buvo įteiktas anglų buldogei Neli iš Jimo Jarmuscho filmo „Patersonas“. Šunų pasirodymu sužavėta žiuri pernai apdovanojimą įteikė filmo „Dogman“ komandai. Šis garbingai buvo įteiktas vienai iš Marcello kirpyklos klienčių čihuahua Džojai. Beje, nors filme yra ne viena brutali scena, šunys istorijoje nėra skriaudžiami. „Man patinka dirbti su šunimis. Šunys ir vaikai filmui suteikia dinamikos ir, jeigu turi tokį protingą aktorių kaip Marcello, jis gali juos sekti,“ – apie darbą su šunimis pasakojo M. Garrone.

Filmo „Dogman“ anonsas: