Apdovanojimuose „Žmonės 2019“ apsilankiusi Gintarė Songailė papasakojo apie gyvenimą Amerikoje: „Kultūrinio šoko nejaučiame“
Penktadienį Lietuvos operos ir baleto teatre vyko iškilmingas vakaras. Čia šventinės ceremonijos metu buvo apdovanoti labiausiai Lietuvai nusipelnę visuomenininkai: verslininkai, mokslininkai, sportininkai, kultūros ir meno atstovai bei ryškiausios pramogų pasaulio žvaigždės.
Raudonuoju kilimu žengė ir fotografams mielai pozavo visa šalies grietinėlė. Į apdovanojimus „Žmonės 2019“ atvyko ir iš Amerikos į Lietuvą kelioms savaitėms grįžusi krepšininko Dariaus Songailos žmona Gintarė. G. Songailė į Lietuvą grįžo darbiniais reikalais. Tiesa, garsi moteris kartu su savimi parsivežė ir vyresnėlius dvynukus: Jorį ir Herkų.
„Norėjau, kad vaikai pabūtų su tėvais, su šeima. Pasidžiaugtų sniegu, kurio Teksase mes neturime“, – šypsojosi Gintarė.
Į Ameriką Songailų šeima išvyko prieš tris mėnesius, priežastis – Dariaus darbas, mat jis tapo NBA krepšinio komandos „San Antonio Spurs“ trenerių štabo nariu.
Kadangi Amerika Dariui ir Gintarei – nesvetima, šeima prie naujos gyvenamosios vietos prisitaikė puikiai.
„Darius Amerikoje gyveno daugelį metų: baigė universitetus ir žaidė krepšinį. Mes dažnai keliaudavome į Ameriką, ten gyvena ir Dariaus dukrytė. Aš esu turėjusi ilgų komandiruočių, todėl kultūrinio šoko nėra“, – prisipažino garsi moteris.
Gintarei ir Dariui su vaikais Herkumi, Joriu bei jaunėliu Vėju žiemos šventes šiemet pirmą kartą sutiko ne Lietuvoje, o saulėtame Teksase. „Labiausiai pasiilgome ne sniego, o šeimos stalo. Tuo metu reikėjo patiems susikurti tas Kūčias, Kalėdas, pačiai pagaminti silkę“, – prisipažino ji.
Trijų sūnelių mama atskleidė, kad vaikai amerikietiškame darželyje jaučiasi puikiai.
„Vaikai jau išmoko anglų kalbą. Jie dar per maži, kad būtų sunku adaptuotis ir tai priėmė, kaip elementarų pokytį gyvenime“, – pasakojo G. Songailė. Gyvendama Amerikoje G. Songailė laiko veltui neleidžia. Ji ne tik nuotoliniu būdu tęsia darbus Lietuvoje, bet ir rado naujos veiklos Teksase.
„Amerikoje dirbu tą patį kaip Lietuvoje – rinkodaros kampanijomis skirtingiems prekiniams ženklams. Sudėtinga yra ne dėl darbo nuotoliniu būdu principo, bet dėl to, kad yra didelis laiko skirtumas. Kartais tenka keltis antrą valandą nakties, priiminėti skambučius, atsakinėti elektroninius laiškus, bet kol kas mokausi. Taip gyvenu dar tik tris mėnesius. Atvažiavusi į Ameriką pradėjau dirbti su mažais projektėliais, na, o dabar dar ir įsidarbinau, vienoje amerikietiškoje kompanijoje“, – pasakojo ji.
Kiek laiko šeima užsibus Amerikoje kol kas neaišku, juk krepšinio trenerių gyvenimas – ypatingai nepastovus. Nors Gintarė prisipažino, kad kartais norėtų daugiau stabilumo – ji stengiasi prisitaikyti prie kiekvienos situacijos.
„Žinant krepšinį – niekas niekada nežino nieko. NBA, sezonai, skirtingos komandos, skirtingi pasiūlymai – abejoju ar kurio nors krepšininko moteris tiksliai pasakys kur ji bus kitąmet, ar kiek metų praleis toje pačioje vietoje. Stengiuosi adaptuotis prie esamos situacijos, stengiuosi prie to priderinti savo karjerą, vaikų gyvenimą, bet tai daro kiekviena šeima, kuri ieško kompromisų bet kokioje situacijoje, o ta situacija šiuo metu yra mano vyro karjera“, – prisipažino ji.