„Apelsino žievelės“ istorija: mitai ir faktai apie celiulitą

Vienas pagrindinių veiksnių, kuris skatina celiulito atsiradimą, yra hormonų kaitą organizme / Shutterstock nuotr.
Vienas pagrindinių veiksnių, kuris skatina celiulito atsiradimą, yra hormonų kaitą organizme / Shutterstock nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2021-05-25 16:11
AA

Daugelis moterų celiulitą įvardina kaip vieną didžiausių savo figūros priešų, o itin sėslūs pandemijos metai ir ribotas judėjimas šią opią problemą dar labiau suintensyvino. Nenuostabu, jog šylant orams ir artėjant bikinio sezonui moterys griebiasi šiaudo, kad bent trumpam pažabotų apelsino žievelės efektą. Tačiau FEMINA BONA ambasadorė ir profesionali kosmetologė Rasa Neverauskaitė teigia, jog trumpalaikiai sprendimai nėra išeitis ir net itin brangios procedūros visiškai celiulito nepanaikins. Todėl laikas ne tik išmokti su juo gyventi, bet ir susidraugauti.

„Celiulitas – išskirtinai moteriška problema, su kuria susiduria apie 90 proc. viso pasaulio moterų. Nors kai kurių produktų ar procedūrų aprašymuose vis dar galime pamatyti skambų pažadą – susidoroti su celiulitu negrįžtamai, deja, realybė kiek kitokia. Celiulitas yra nepagydomas. Tačiau gera žinia yra ta, jog tinkamai ir reguliariai prižiūrėdamos savo kūną – celiulitą galime pažaboti“, – sako FEMINA BONA ambasadorė R.Neverauskaitė.

Rasa Neverauskaitė / „Femina Bona“ nuotr.

Celiulitas ne visada buvo priešas

Nors šiandien celiulito terminas linksniuojamas visuose moterims skirtose žurnaluose ir portaluose, o patarimais, kaip panaikinti apelsino žievelę dalijamasi ne tik draugių rateliuose, bet ir medicinos įstaigose – taip buvo ne visada. Seniau tokio termino kaip celiulitas išvis nebuvo, o moterys, kitaip nei šiandien, džiaugdavosi savo apvalumais.

„Mūsų laikų skirtumus puikiai iliustruoja Rubenso paveikslas „Trys Gracijos“, kuris vaizduoja tris to laikmečio moteris, pasižyminčias apvaliomis ir itin moteriškomis formomis. Ypač išreikšta jų apatinė dalis: sėdmenys, klubai ir šlaunys. Mokslininkai mano, kad šiame paveiksle matomas akivaizdus celiulito pavyzdys, tačiau tuo metu moterys dėl to sau tikrai nesuko galvos. Atvirkščiai, tuometinėje visuomenėje tai buvo gero gyvenimo ir vaisingumo simbolis“, – sako R.Neverauskaitė.

Terminas „celiulitas“ pirmą kartą aprašytas prancūzų medicininėje literatūroje prieš 150 metų. Celiulitas buvo įvardintas kaip poodinio riebalinio sluoksnio uždegimas. O apie 1920 metais Amerikoje jau pradėjo kurtis pirmieji grožio salonai, kurie siūlė anticeliulitines procedūras.

Pagrindinė celiulito atsiradimo priežastis

Yra daugybę veiksnių, kurie skatina celiulito atsiradimą, tačiau specialistė kaip vieną pagrindinių įvardina hormonų kaitą organizme.

„Skirtingai nei vyrų, moterų kūnai yra linkę kaupti riebalus dėl estrogenų veiklos. Moterų hormonai svyruoja visą gyvenimą – pradedant nuo brendimo laikotarpio, pastojimo, gimdymo, žindymo ir baigiant menopauze. Kiekviename etape moterų hormonai kinta ir tais laikotarpiais celiulitas gali išryškėti“, – sako specialistė.

Svarbu pabrėžti, kad celiulitas prasideda ne nuo riebalų, o nuo skysčių sankaupų.

Daugeliui žinoma, jog didelę įtaką mūsų figūrai turi gyvenimo būdas ir mityba. Tačiau vėlgi – nėra vieno faktoriaus, kuris lemtų poodinio riebalinio sluoksnio uždegimą.

„Visų pirma, svarbu pabrėžti, jog celiulitas prasideda ne nuo riebalų, o nuo skysčių sankaupų. Dėl sutrikusios veninės kraujotakos ir limfotakos, poodiniame riebaliniame audinyje pradeda kauptis skysčiai, todėl ląstelės negauna pakankamai deguonies ir joms nepakanka energijos, kuri padėtų sudeginti riebalus. Taip atsiranda riebalų perteklius. Tam įtakos turi ne tik hormonai, bet ir kūno sudėjimas, netinkama mityba bei paveldimumas. Beje, paveldimumas taip pat nėra nuosprendis. Net ir turint polinkį į tam tikras problemas, pasirinkus tinkamą gyvenimo būdą: sveiką mitybą, darbo ir poilsio balansą, dažną ir pastovų judėjimą – galima išvengti problemų, kurias turėjo tavo giminės moterys“, – sako FEMINA BONA ambasadorė.

Nėra vieno stebuklingo recepto

Visuomenėje vis dar vyrauja įvairūs mitas, jog tam tikros trumpalaikės dietos, nereguliarus sportas ar net itin brangios procedūros padės panaikinti celiulitą. R.Neverauskaitė teigia, jog nėra vieno stebuklingo recepto ar produkto,  kurtis greitai ir visam laikui panaikintų šią problemą. Tačiau tai padaryti galima kas dieną reguliariai rūpinantis savo oda ir tarpusavyje derinant tiek priemones, tiek procedūras, tiek sveiką gyvenimo būdą.

Kad celiulitas neišryškėtų – būtinas pastovus judėjimas. Mūsų limfą varinėja raumenų susitraukimai.

„Trumpalaikiai sprendimai – niekada neatneš ilgalaikių rezultatų, todėl savo kūno oda reikia rūpintis visapusiškai. Sveikai valgyti būtina kiekvieną dieną, o aktyvios veiklos turi tapti gyvenimo būdu. Tam, kad celiulitas neišryškėtų – būtinas pastovus judėjimas. Mūsų limfą varinėja raumenų susitraukimai. Tad jeigu moteris vieną valandą per dieną sportuoja, o visą kitą laiką sėdi biure ar namuose ant sofos – didelių rezultatų toks sportas neduos. Lygiai tas pats ir su mityba. Jei prieš vasarą laikysitės dietos ir valgysite sveikai, o praėjus bikinio sezonui vėl grįšite prie senų įpročių – celiulitas taip pat sugrįš“.

3 veiksmai, padedantys mažinti celiulitą

Reguliariai rūpinantis sveika odos būkle, savo rutinoje reikėtų derinti tinkamą mitybą, reguliarų ir dažną judėjimą bei anticeliulitines procedūras ir produktus, kurie padeda mažinti apelsino žievelės efektą.

R.Neverauskaitė sako, jog yra 3 esminiai dalykai, kuriuos turėtų atlikti procedūros ar produktai nuo celiulito:

  • Skatinti perteklinių skysčių ir toksinų pašalinimą
  • Skatinti riebalų deginimą
  • Stiprinti ir stangrinti odą, kad celiulitas nebūtų taip ryškiai matomas

„Norint turėti dailią figūra savo kūnu reikia rūpintis pastoviai. Todėl ir priemonės, kurias naudojame, turi būti paprastos, prieinamos ir nereikalaujančios daug laiko. Viena veiksmingesnių ir visiems prieinamų dėl paprasto naudojimo ir kainos priemonių – „Cello gelis“. Įvyniojimo procedūros su „Cello geliu“ išties duoda matomus rezultatus. Visų pirma tai po procedūrų kurso pastebimai sumažėja kūno apimtys. O svarbiausia – šis produktas vienas atlieka visas tris funkcijas – padeda pašalinti perteklinius skysčius ir toksinus, efektyviai degina riebalų sluoksnį ir galiausiai – stangrina odą“, – sako FEMINA BONA ambasadorė.

„Cello gel“

Taip pat svarbu pabrėžti, jog cello gelio pagrindinės veikliosios medžiagos yra eteriniai aliejai, kurie itin gerai prasiskverbia pro visus odos sluoksnius ir gali pradėti veikti riebalų sluoksnyje, esančiame nuo 1 iki 5 cm gylyje (priklausomai nuo žmogaus riebalinio sluoksnio), o svarbiausia – jie natūralūs, todėl nekenkia mūsų kūnui. 

Dažnai vyresnėms moteris drauge su celiulitu pasireiškia dar viena opi problema – išsiplėtę kapiliarai. Daugelis celiulitą gydančių procedūrų turi kaitinantį poveikį, kuris neigiamai veikia kapiliarus – jie gali pradėti trūkinėti.

„Šių metų naujiena yra cool slimming – itin efektyvi priemonė padedanti kovoti su celiulitu. Naudojant ją jaučiamas šaldantis efektas, todėl skatinamas ne kapiliarų išsiplėtimas, o susitraukimas. Taip pat ši priemonė padeda sustangrinti odą, o eteriniai aliejai – energizuoja kūną“,  – sako R.Neverauskaitė.

STYX „Cello gel Cool slimming“

Sprendimas skubančioms: greita ir efektyvi kūno priežiūra namuose

Norint, kad celiulitas būtų kuo mažiau matomas – būtina savo kūno oda rūpintis ir namuose. Todėl FEMINA BONA kosmetologė teigia, jog yra nemažai itin efektyvių ir prieinamų kūno priežiūros priemonių, kurias kiekviena moteris gali naudoti ir namuose, tuomet, kai neturi laiko procedūroms.

„Yra du efektyvūs produktai – šveitiklis ir kremas, kuriuos galima naudoti ir kartu, ir atskirai. Šveitiklį rekomenduojama naudoti kelis kartus per savaitę, o kremą galima naudoti ir kiekvieną dieną. Šveitiklis turi kaitinamųjų savybių, padeda suaktyvinti kraujotaką. Taip pat yra anticeliulitinis kremas, kurio sudėtyje yra daug naudingų citrusinių eterinių aliejų, kurie giliai prasiskverbia į giluminius odos sluoksnius ir veikia poodinį riebalinį sluoksnį. Tas pats gamintojas STYX turi ir ilgo veikimo produktų, kurie taip pat skirti naudoti namuose. Gelinės ir kreminės tekstūros priemonės: švelniai šildantis dumblių kremas bei cinamono gelis, kuris itin maloniai kvepia ir tinka kasdieniam naudojimui“.

STYX šveitiklis ir kūno kremas