Apie traukinio plėšikus Saulių ir Paulių kuriamas filmas

Ričardas Marcinkus ir Simonas Aškelavičius / Asmeninio albumo nuotr.
Ričardas Marcinkus ir Simonas Aškelavičius / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-06-10 13:06
AA

Sauliui ir Pauliui gresia tapti Lietuvos įžymybėmis. Du kino režisieriai susidomėjo nesibaigiančiu tyrimu, kuriame aiškinamasi, kokiomis aplinkybėmis 2015 m. vasario 6 d. vyks traukinio apiplėšimas. Bus kuriamas filmas, kuris taip ir vadinsis – „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“.

„Jie dviese, todėl ir mes šio filmo imamės dviese. Sauliaus ir Pauliaus istoriją kursime savaip. Jiems gali nepatikti. Jie gali keršyti, todėl kartu mums drąsiau“, – sako vienas iš filmo režisierių bei prodiuseris Ričardas Marcinkus.

Filmą režisuoti jis pasikvietė draugą Simoną Aškelavičių. Dabar kiti bičiuliai juos patraukia per dantį, vadindami lietuviškais broliais Coenais (Ethanas ir Joelis Coenai, garsūs Holivudo režisieriai). Tačiau režisieriai nepyksta, nes patys šaiposi iš beveik visko gyvenime.

„Mes vos susipažinę iškart supratom, kad tarp mūsų yra ryšys. Tai humoras. Abu neįsivaizduojam, kaip galima nuobodžiai gyventi ir kaip galima kurti nuobodžius filmus“, – sako Simonas Aškelavičius.

Abu režisieriai iškart sutarė, kad Sauliaus ir Pauliaus istorijos nepasakos kriminaliniu stiliumi. Jų tikslas – paversti tai nuotykių komedija, į kurią galėtų eiti ir draugai, ir porelės, ir tėvai, ir močiutė. Žinoma, turinti humoro jausmą.

Filmą žadama sukurti iki kitų metų vasario 6 d. ir rodyti visuose Lietuvos kino teatruose. Kalbama, kad į vaidmenis filme pretenduoja aktorių pora Rimantė Valiukaitė ir Ramūnas Cicėnas, dainininkai Mantas Jankavičius ir Marijonas Mikutavičius.

Režisieriai Ričardas Marcinkus ir Simonas Aškelavičius dalyvavo filmo „Valentinas vienas“ kūrime. Ričardas Marcinkus šiais metais „Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose gavo kiaušinį už dokumentinį filmą „Galutinis tikslas“.

Šis filmas buvo pripažintas geriausiu studentišku darbu Amsterdamo dokumentinių filmų festivalyje. Simonas Aškelavičius žinomas kaip reklamų, TV parodijų laidos „Dar pažiūrėsim“ bei komedijos „Lietuviškos grožybės“ režisierius.  

Istorija

Apie tai, kad Saulius ir Paulius traukinio apiplėšimą  įvykdys 2015 metų vasario 6 dieną, redakcijai pranešė anonimas.

Praeitą kartą, susitikus su įtariamaisiais, vienas iš jų atskleidė faktų apie savo praeitį:

Tačiau traukinio apiplėšimo motyvų ir detalių iki šiol iš Sauliaus ir Pauliaus nepavykdavo išgauti.