Ar gali būti, kad daugiau niekada nebereikės pozuoti asmenukėms?
Fotografavimasis „selfiui“ „Instagram“ gali greitai tapti praeitimi, dėka naujo dirbtinio intelekto įrankio, kurį kuria „Google Research“. Jis gali sukurti realistiškus autoportretus, naudodamas tikras vartotojo nuotraukas.
Ši technologija pašalina poreikį žmonėms pozuoti ir fotografuotis realiame gyvenime, arba, kaip sakė Robertas Wongas, „Google Creative Lab“ viceprezidentas 2023 m. Kanų Liūtų tarptautiniame kūrybiškumo festivalyje, „sukurti begalę autoportretų“. Tai galėtų turėti didelį poveikį socialinės žiniasklaidos influenceriams, kurie daug laiko praleidžia fotografuodami save madinguose drabužiuose ir populiariuose restoranuose.
Jamesas Manyika, „Google“ vyresnysis viceprezidentas mokslinių tyrimų, technologijų ir visuomenės klausimais, sakė, kad dirbtinis intelektas turės didelį poveikį kūrybos sektoriui. Jis palygino dirbtinį intelektą su fotoaparato išradimu, sakydamas, kad tai išlaisvina žmogaus meno galimybes.
Su „Google“ įrankiu „DreamBooth“, fotografijos pertvarkymas gali būti neišvengiamas. „DreamBooth“ leidžia įkelti nuotraukas ir sukurti panašius vaizdus. Wongas teigė, kad jo komanda įkėlė savo atvaizdus, kad sukurtų begalinį asmeninio turinio kiekį. Tai gali leisti kūrėjams padidinti turinio kiekį, kurį jie skelbia internete.
Kitos kompanijos, tokios kaip „Lensa AI“, siūlo panašias paslaugas, bet jų autoportretai dažnai primena animuotus avatarus. „DreamBooth“ sukuria realistiškesnius vaizdus, kurie gali atrodyti kaip tikros nuotraukos.
Manyika Kanuose teigė, kad esama padėtis retai užfiksuoja mūsų vaizduotę, o technologija gali būti mūza, atverianti naujus kūrybiškumo šaltinius.