Ar įmanoma išsiugdyti seksualinę trauką?

Seksualumas / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.
Seksualumas / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
A
A

Daugelis moterų tikriausiai ne kartą yra bandžiusios sužavėti joms patinkantį vaikiną, kurį laikė tuo „ponu idealiuoju“, su kuriuo norėtų praleisti visą likusį gyvenimą.

Tačiau kas nutinka, kai „poną idealųjį“ pavyksta sužavėti, o jūs staiga pajuntate, kad nejaučiate visiškai jokios seksualinės traukos? Daugeliui tuomet kiltų klausimas – ar įmanoma išsiugdyti lytinį potraukį jums patinkančiam vaikinui, ar santykius vertėtų tuoj pat nutraukti? – klausiama tinklalapyje galtime.com.

Psichologas ir daugelio tyrimų autorius dr. Robertas Epsteinas mano, kad moterys gali išsiugdyti seksualinę trauką vyrui, kuris joms patinka dvasiškai.

„Tiesą sakant, moterims išsiugdyti seksualinę trauką išties lengvai sekasi, galbūt dėl to, kad jų prosenelėms tekdavo tai daryti labai dažnai. Tuo tarpu vyrams ją išsiugdyti, mano nuomone, nepavyktų“, – tikina mokslininkas.

Pasak R.Epsteino, moterys gali išsiugdyti fizinį potraukį vyrams, nes jos sugeba šį potraukį paremti ne fizinėmis vyro savybėmis, o emocinėmis. „Galbūt iš karto šio potraukio ir nepavyktų pajusti, tačiau praėjus kuriam laikui moteris gali, pavyzdžiui, įsimylėti vyro humoro jausmą, jo gerumą, ar netgi jo pinigus“, – tikina R.Epsteinas

Vis dėlto išsiugdyti traukos, anot mokslininko, neįmanoma žmogui, kuris jau nuo pat pradžių moteriai pasirodo fiziškai atstumiantis.

„Manau, kad daugeliui žmonių didelę įtaką daro draugų ar giminaičių spaudimas. Jeigu pora gyventų negyvenamoje saloje, kurioje niekas negalėtų paveikti jų nuomonės, daugelis sprendimų butų visiškai kitokie“, – tikina seksologas Pierre Lehu.

Santykių specialistė Serena Wadhwa pabrėžia, kad yra didelis skirtumas tarp seksualinės traukos ir tarp traukos tarp dviejų žmonių. „Aš nemanau, kad įmanoma priversti save ko nors seksualiai geisti. Vis dėlto įmanoma išsiugdyti dvasinę trauką kitam žmogui, priklauso tik nuo to, kokios jo savybės jus domina. Galbūt moteris ir jaus trauką kokiam nors vaikinui, tačiau tai dar nereiškia, kad ji norės su juo mylėtis“, – tikina ekspertė.

Ar tokie santykiai gali tapti ilgalaikiais?

Daugelis ekspertų atsakytų, kad išsiugdyta trauka paremti santykiai išties gali tapti ilgalaikiais. Profesorius Robertas Epsteinas tuo yra įsitikinęs: „Išsiugdyta seksualine trauka paremti santykiai tikrai gali tapti ilgalaikiais. Galiu duoti jums nuostabų to pavyzdį – tai Charlio Chaplino ketvirta ir paskutinioji santuoka. Paskutinį kartą jis vedė, kai jam buvo maždaug 50 metų.

Jis susituokė su garsios rašytojos Eugene O'Neill dukra Oona O'Neill. Tuo metu merginai tebuvo 19 metų. Jie abu vienas kitą nepaprastai mylėjo, ir jis net nežiūrėjo į kitas moteris. Tai buvo visiška romantika, tačiau akivaizdu, kad Oona O'Neill Ch.Chapliną buvo įsimylėjusi tikrai ne dėl jo išvaizdos, jos meilė veikiau buvo grįsta dvasiniu potraukiu, ji žavėjosi jo galia ir intelektu. Charlie Chaplinas buvo labai protingas ir turtingas žmogus, tačiau tikrai ne svajonių jaunikis“, – pasakoja Robertas Epsteinas.

Potraukį gali sumažinti išorinės kliūtys

Sekso ekspertas Pierre Lehu mano, kad daugeliu atvejų santykiai gali baigtis po to, kai savo nuomonę pradeda reikšti artimieji arba draugai.

„Manau, kad daugeliui žmonių didelę įtaką daro draugų ar giminaičių spaudimas. Jeigu pora gyventų negyvenamoje saloje, kurioje niekas negalėtų paveikti jų nuomonės, daugelis sprendimų butų visiškai kitokie“, – tikina seksologas.

P.Lehu taip pat ragina nepamiršti, kad tobulų žmonių nebūna ir kiekvienuose santykiuose reikia priimti tam tikrų kompromisų.

„Tiesą sakant, jeigu leisite meilei užtemdyti akis ir matysite tik mylimojo pliusus, vieną dieną jūs atmerksite akis ir pamatysite, kad jūsų tobulai atrodę santykiai yra pasmerkti pražūčiai. Ir priešingai – jeigu jau nuo pirmosios dienos savo vaikiną priimsite su visais jo trūkumais ir privalumais, bus kur kas mažesnė nusivylimo tikimybė, tuomet galbūt šiek tiek pasistengę jūs sukursite santykius, kurie truks amžinai“, – gan pozityviai nuteikia Pierre Lehu.