Ar Monika Linkytė turėtų dalyvauti rusiškame muzikos festivalyje „Novaja Volna“?

Monika Linkytė / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Latvijos užsienio reikalų ministrui uždraudus į šalį įvažiuoti keliems Rusijos atlikėjams, turėjusiems šiemet dainuoti festivalyje „Novaja Volna“ („Naujoji banga“), socialiniame tinkle užvirė diskusijos, ar Lietuvos atlikėjams reikėtų dalyvauti šiame festivalyje. Jūrmaloje šiemet laimę bandys Monika Linkytė.

Žmonės.lt primena, kad Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius priėmė sprendimą neribotam laikui uždrausti į šalį įvažiuoti „popimperialistams“ Josifui Kobzonui, Olegui Gazmanovui ir Alai Perfilovai, kuri geriau žinoma kaip Valerija. Toks sprendimas priimtas argumentuojant tuo, kad šie Rusijos artistai išreiškė palaikymą Krymo aneksijai, rašo Kommersant.ru.

Interviu Latvijos radijui ministras sakė, kad negalima žmonėms drausti išsakyti savo nuomonės, bet ne visi skiria propagandą nuo meno ir kultūros saviraiškos laisvės. „Priėmiau sprendimą uždrausti Rusijos imperializmo  ir agresijos šalininkams atvykti į Latviją ir dalyvauti renginiuose“, – sakė jis, pridurdamas, kad Latvija nebus tokia ES dalimi, kurią galima išnaudoti informaciniams karams.

Užvirė diskusija dėl Lietuvos atstovės

Rusijos kultūrą Latvijoje propaguojantis festivalis „Novaja Volna“, kurio pagrindine viešnia šiemet vėl taps Ala Pugačiova, Jūrmaloje vyks liepos 22-27 dienomis.

Šiemet festivalyje savo laimę bandys ir viena Lietuvos atstovė – dainininkė Monika Linkytė.

Vienam „Dviračio šou“ kūrėjų Haroldui Mackevičiui „Facebook“ tinkle iškėlus klausimą, ar tikrai ten reikėtų dainuoti Lietuvos atstovėi, M.Linkytė tikino, tame nematanti nieko blogo.

„Festivalis „New Wave“, tai ta pati „Novaja Volna“, – dar vienas bandymas išlaikyti Latviją rusų kultūros įtakoje. Aš nedalyvaučiau, bet aš ir dainuoju prastai“ , – komentavo H.Mackevičius Monikai.

„Aš tai matau ir suprantu, galbūt daugiau nei Jums atrodo (šypsosi), ir suprantu, kad būti čia, visgi, gali ne kiekvienas, todėl, nepaisant šių dienų politinės situacijos, džiaugiuosi galimybe, kad esu čia ir nešiu Lietuvos vėliavą“, – diskusijoje atsakė M.Linkytė.

Visgi H.Mackevičius teigė, kad esant tokiai politinei situacijai geriau būtų, jeigu Lietuvos vėliava ten neplevėsuotų. Kiti diskusijos dalyviai pritarė, kad dalyvavimas šiame festivalyje šiuo metu garbės tikrai nedaro, nebent Monika išdrįstų scenos paminėti savo tėvynę Lietuvą ar išreikšti palaikymą Ukrainai.

Martynas Tyla: „O kas iš to laimėtų, jei mes nedalyvautumėme?“

„Mano nuomone, žmonės, susiję su menu, t.y. muzikantai ar dailininkai neturėtų kištis į politiką. Tačiau keletas jų padarė klaidą: galbūt net nemąstydami pasisakė apie politiką, todėl šiai dienai jų pareiškimai susilaukė tokio atgarsio. Tai – visiškai natūralu, bet yra kaip yra“, – portalui Žmonės.lt sakė šiuo metu Jūrmaloje esantis Monikos Linkytės vadybininkas Martynas Tyla.  

Anot M.Tylos, Rusijoje yra ir kitaip mąstančių atlikėjų. „Štai jums pavyzdys – garsus Rusijos dainininkas Sergejus Lazarevas yra pasakęs tokią frazę, kad Krymas jam  yra ir visada bus Ukraina. Nuo to laiko jis Rusijos internetiniuose tinkluose vadinamas išdaviku. O jis populiarumo atžvilgiu prilygsta mūsų Selui. Ten yra kitaip pasisakančių žmonių. Kažkodėl pas mus apie tai nėra rašoma. Pas mus rašoma, kas blogai“, – teigė muzikos grupių ir atlikėjų prodiuseris Martynas Tyla.

Jis pasakojo, kad nuotaikos festivalyje yra geros. Visi dalyviai galvoja, kaip pasirodyti geriau. Paklaustas, ar nevertėjo lietuviams ignoruoti šį festivalyje Jūrmaloje, M.Tyla klausė: „O kas iš to laimėtų, jei mes nedalyvautumėme? Ar laimėtų atlikėjas , kuriam čia visų pirma yra darbas ir gera pamoka? Ar bus tas Jūrmalos festivalis, ar nebus – tai ne mūsų reikalas. Mūsų siekis yra čia patekti. Nedalyvavimas būtų kitos pusės laimėjimas: „Va, išsigando, bailiai.“

„Užduosiu klausimą, o kas bus, jei Monika laimės? Tada visi bus draugai aplink? Tada visi eis ir sveikins? Politiniai dalykai mūsų čia nejaudina. Čia visi gyvena festivalio nuotaika. Čia ar lietuvis, ar rusas – visiems vienodai šviečia. Mes neapykantos iš organizatorių nejaučiame. Tik gal jie jaučiasi nemaloniai, nes kiek suprantu, šis festivalis Latvijos valstybės nėra labai palaikomas. Tai – iš privačių lėšų remiamas festivalis“, – teigė M.Tyla.

Ką manote jūs – ar Lietuvos atlikėjai turėtų dalyvauti muzikos fesivalyje „Novaja Volna“? Laukiame jūsų nuomonės komentaruose!

Skaitykite daugiau