Ar pigmentinės dėmės – nuosprendis visam gyvenimui?
Po vasaros atsiradusios pigmentinės dėmės dažnai byloja, kad odą saugojome nepakankamai. Tačiau jos gali būti ne šios vasaros, bet senesnių laikų atspindys. Maža to, specialistai jas gali susieti ne vien su UV spinduliais. Kaip atsikratyti pigmentinių dėmių (soliarinių šlakų, pigmentacijos po uždegimo, melazmos), ką daryti, kad jos kitąmet nesugrįžtų ir neatsirastų naujų?
Pasak lazerinės ir estetinės dermatologijos „Estetus klinikos“ gydytojos dermatovenerologės dr. Aistės Beliauskienės, polinkis pigmentinėms dėmėms yra paveldimas, o atsirasti jas skatina įvairūs veiksniai. Vienų žmogus nepajėgus pakeisti, pavyzdžiui, hormonų pokyčių, bėgančių metų (senėjimo procesų), tačiau saulę, odos problemas galinčias paskatinti pigmentines dėmes kontroliuoti įmanoma.
Pigmentinių dėmių šalinimo sezonas
Ruduo ir žiema – palankus laikas pigmentacijos šalinimo procedūroms. Gydytoja A.Beliauskienė džiaugiasi, kad „Estetus klinikoje“ yra platus spektras lazerių pigmentui šalinti. Priklausomai nuo hiperpigmentacijos rūšies, odos būklės, dėmės šalinamos aleksandrito, pulsiniu dažų, pikosekundiniu, kartais frakciniu CO2 lazeriais.
„Didžiausias pastarųjų metų proveržis dermatologijoje ir lazerinėje medicinoje – pikosekundinis lazeris. Šio lazerio impulsas yra milijoną kartų trumpesnis nei iki šiol naudotų lazerių, todėl pigmentas šalinamas tiksliau, nežalojant aplinkinės odos, o gyja daug greičiau.
Pikosekundinis lazeris gali pagelbėti kenčiantiems nuo melazmos, kuri yra viena iš sudėtingiausių pigmentacijos problemų. Šalinant melazmą svarbu nesudirginti odos, nes po agresyvių procedūrų melazma linkusi pablogėti arba greitai atsinaujinti.
Pacientai itin pamėgo frakcinio pikosekundinio lazerio procedūras, kurios ne tik padeda palaikyti tolygią pigmentaciją, bet ir atjaunina odą. Procedūra tobula „slapukams“ ir užimtiems, skubantiems žmonėms, nes po jos iš karto galima grįžti į kasdienę veiklą.“
Kompleksinis gydymas
Pigmentinių dėmių šalinimas dažniausiai yra kompleksinis: lazerinės procedūros derinamos su injekcinėmis, vietiniais medikamentais ir specialiomis odos priežiūros priemonėmis.
Viena iš efektyvių pigmentą kontroliuojančių injekcinių procedūrų – redermalizacija. Ją atliekant, į odą suleidžiama mišinio, kurį sudaro hialurono rūgštis ir natrio sukcinatas, arba gintaro rūgštis. Ji turi stiprų antioksidacinį poveikį, mažina esamą pigmentaciją ir veikia profilaktiškai.
Galimybė pašalinti net spalvotą tatuiruotę
Pikosekundinio lazerio technologija – tikras išsigelbėjimas tiems, kurie svajoja pasinaikinti nepavykusį permanentinį makiažą ar netgi spalvotą tatuiruotę: „Pikosekundiniai lazeriai turi bangos ilgio pasirinkimą, todėl gali padengti visą tatuiruotės spalvų spektrą, ko negalėjo senesnės kartos lazeriai.“
Tačiau gydytoja dermatologė A.Beliauskienė pastebi, kad taip pat tatuiruotės šalinimui įtakos turi ne tik lazerio pasirinkimas, bet ir tai, kaip profesionaliai ji padaryta, ar yra taisyta.
„Jei tatuiruotė juoda, greičiausiai jai užteks 3-4 procedūrų, o spalvotoms, netinkamai padarytoms gali prireikti ir 10-ies“, – apie tatuiruočių šalinimą pasakoja specialistė.
Labai svarbu, jog pikosekundinio lazerio technologija leidžia šalinti tatuiruotes nepaliekant randų.
„ESTETUS KLINIKA“:
- KAUNE, Tvirtovės al. 18, tel. + 370 630 11 177
- VILNIUJE, Pamėnkalnio g. 25, tel. + 370 690 71 111