Asmeninės žmonių patirtys ir internete sklandantys klausimai atskleidžia vieną įdomų faktą: prakaito kvapas – bene labiausiai erzinantis dalykas bendradarbių kolektyve. Kaip pasakyti žmogui, su kuriuo kasdien mataisi, o gal net sėdi prie to paties stalo, kad jam derėtų pasirūpinti asmens higiena? Negi drėbtelėti, kad laikas įsigyti... dezodorantą?
Kasdienė higienos priemonė, be kurios sunku išsiversti šiuolaikiniam žmogui, šiandien sulaukia pačių įvairiausių ir net prieštaringų nuomonių. Pavyzdžiui, tvirtinama, kad antiperspirantuose esančios medžiagos gali sukelti krūties vėžį, užkimšti poras, sudirginti odą... Tačiau faktas vienas – nuo prakaito kvapo išsisukti kaip nors reikia, ar ne?
- Ar žinojote, kad dar Antikos laikais kvapiose voniose mirkę graikai ir romėnai taip stengėsi išvengti nemalonaus kūno kvapo? Taigi malonus kūno kvapas nėra šiuolaikinio pasaulio atspindys. Beje, pirmasis dezodorantas prekyboje pasirodė dar 1888-aisiais, o po 15 metų atsirado ir antiperspirantas.
- 2012-aisias metais, tuomet dar būdama 19-kos, Nicole iš Niujorko pribloškė pasaulį – ji priklausoma nuo dezodorantų! Tačiau ne ta prasme, kuria pagalvojote. Mergina dezodorantus... valgo. „Kai prabundu vidury nakties, kai negaliu užmigti, kai jaudinuosi... Man jų reikia“, – teigė keistuolė. O, mes net nenorime apie tai pagalvoti... Ši priklausomybė merginą kamuoja jau nuo ketverių metukų. Per dieną ji suvalgo pusę pieštukinio dezodorando, taigi per mėnesį nuo Žemės paviršiaus išnyksta net 15 dezodorantų...
- Dezodorantai žudo bakterijas, o antiperspirantai mažina prakaitavimą. Ar žinojote, kad iš tikrųjų jūsų prakaitas yra bekvapis, o nemalonus aromatas atsirada tuomet, kai savo juodą darbą atlieka bakterijos? Tačiau tai nereiškia, kad jūs visiškai neprakaituosite – antiperspirantai geriausiu atveju prakaitavimą sustabdo vos 30 procentų.
- Saldainiai ir dezodorantai. Kaip jie susiję? Ogi tuo, kad japonų mokslininkai sukūrė jų dviejų hibridą! Suprask, valgai skanų saldainį ir kartu išvengi prakaitavimo. Neįtikėtina anomalija? Tiksliau tariant, naujieji saldainiai prakaitui suteikia nepakartojamą rožių aromatą. Ir visas efektas trunka net iki 6 valandų.
- Prie dezodorantų įprantame? Pasirodo, kad taip. Teigiama, jog jų efektas ilgainiui silpnėja, todėl geriausia juos keisti maždaug kas pusę metų.
- Discovery Health teigia, kad dezodorantai moterims ir vyrams tėra rinkodaros triukas. Esą sudėtinės dalys to pačios, o skiriasi tik pakuotė ir kvapas... Ar tai reiškia, kad reikalui esant galime pasinaudoti vyrišku dezodorantu? Greičiausiai – taip...
- Šiurpoka: apie tai, ar tau reikia dezodoranto, gali pasakyti... ausų siera, - teigia LiveScience. Pasirodo, kad jeigu ji baltos spalvos, greičiausiai jūsų kūno kvapas nėra toks blogas, kaip galite pagalvoti, ir dezodorantą galite šveisti pro langą. Tačiau tamsi ir lipni ausų siera greičiausiai yra ženklas, kad be dezodoranto vargu ar išsiversite...
- Geltonos dėmės. Greičiausiai suurzgiate iš pykčio, kai ant naujo balto drabužio pamatote geltonas dezodoranto dėmes. Tačiau kol kas nėra aišku, dėl kokių priežasčių taip nutinka. Kol kas keliamos versijos ir teorijos, kad dezodorantai, kuriuose yra aliuminio, gali sąveikauti su prakaitu, oda, marškinėliais ar skalbikliu, todėl ir matome akiai nemalonų rezultatą.
- Dezodorantą pasigaminti galite ir pačios – tai visai nesunku. Pamokėlę nuo ko pradėti, ir ko prireiks jūsų pačių kūriniui, rasite štai ČIA.