Ar žinote, kad partneris gali kenkti jūsų sveikatai?
Daugelis iki šiol atliktų tyrimų rodė, kad santuoka yra visapusiškai naudinga žmogui: ilgina gyvenimo trukmę, gerina širdies veiklą, stiprina psichinę sveikatą, apsaugo nuo daugelio ligų, kitaip tariant, teigiamai veikia tiek fizinę, tiek psichinę sveikatą. Visgi gali būti ir priešingai.
Santuoka ir santykiai su antrąja puse gali turėti teigiamos įtakos jūsų sveikatai. Deja, ekspertai sako, kad taip pat gali ją sugadinti.
Nemažai tyrimų rodo, kad tvirti ir ilgalaikiai partnerystės santykiai yra naudingi asmens emocinei ir fizinei gerovei. Mokslininkai ne kartą tvirtino, kad susituokę asmenys patiria mažiau įtampos nei nesusituokę asmenys. Taip pat nustatyta, kad susituokusiems asmenims streso hormono kortizolio, koncentracija išsisklaidė greičiau – būtent tai buvo susijusi su sumažėjusia širdies ligų rizika ir ilgesniu išgyvenimu vėžiu sergančių pacientų.
Atrodo, kad santuoka ir santykiai su antrąja puse gali turėti teigiamos įtakos jūsų sveikatai. Deja, ekspertai sako, kad taip pat gali ją sugadinti, ypač jei santykiai nesiklosto gerai.
Priaugote svorio. Jei pastebėjote, kad priaugote šiek tiek svorio, tai gali būti namuose patiriamo streso priežastis. Ne paslaptis, kad nėra namų ne dūmų, tad jei pastaruoju metu vis dažniau kivirčijatės, o po to puolate prie šaldytuvo, gali būti, kad taip malšinate patiriamą stresą.
Krenta svoris. Apetito stoka yra vienas iš depresijos ar nerimo simptomų, kuriuos gali sukelti jausmas, kad santykiai nesiklosto taip, kaip norėtumėte. Taip pat galite pastebėti mažesnį energijos kiekį ir padidėjusį dirglumą, o tai gali reikšti, kad nesimaitinate pakankamai gerai. Pagalvokite, ar tai nėra susiję su jūsų santykiais, pavyzdžiui, jūs nebenorite kartu vakarieniauti, todėl geriau liekate nepavalgęs ar pan.
TAIP PAT SKAITYKITE: Tėčio ryšys su dukra yra ypatingas ir turi įtakos visam moters gyvenimui
Nuolat jaučiate nuovargį. Santykiai – sunkus darbas. Jūsų savijautai įtakos turi ir jūsų asmeniniai santykiai. Jei jūsų partneris jus nuolat išvargina tiek emociškai, tiek fiziškai, galite jaustis visiškai be jėgų. Visgi tai nereiškia, kad jūs turite skirtis. Tiesiog labai pravartu pakalbėti apie tai, kokios kiekvieno iš jūsų pareigos namie, už ką esate atsakingi, tuomet galbūt pavyks tiksliau pasiskirstyti darbus.
Jūsų partneris jus išvargina emociškai. Nėra poros, kuri kartkartėmis nesusiginčytų. Visgi jei santykiai emociškai vargina taip, kad jūs nuolat nesutariate, pykstatės, engiate vienas kitą, blogėja ne tik atmosfera, bet ir jūsų sveikata. Galite pasidaryti irzlesni, nors anksčiau buvote visada pakilios nuotaikos, galite nebejusti gyvenimo džiaugsmo.
Skyrybų grimasos. Šiuolaikinėje visuomenėje skiriasi beveik kas antra susituokusi pora.
Besituokdami žmonės rizikuoja, kad gali ateiti metas, kai nuspręsite skirtis. O tai, be abejo, turi įtakos žmogaus savijautai, psichinei sveikatai. Žmonės, kurie išsiskiria, yra labiau prislėgti ir mažiau patenkinti savo sveikata. Besiskiriančiųjų žmonių depresijos lygis 2,5 kartų didesnis negu tų, kurie tuokiasi. Taigi nors daugelis vienišių mano, kad radę antrą pusę bus laimingesni, tačiau kone pusė santuokų išyra, ir žmonės jaučiasi kur kas mažiau laimingi, sveikesni ir stipresni nei tada, kai buvo vieniši.
Susituokusieji nėra sveikesni ir laimingesni?
Sociologijos profesorius Matthijsas Kalmijnas net 16 metų analizavo susituokusias poras. Per šį laiką buvo apklausti maždaug 11 tūkst. žmonių. Profesorius priėjo išvados, kad susituokę žmonės ne visada yra laimingesni ir sveikesni. Mokslininkas teigė, kad nauda, kurią turėtų gauti susituokę žmonės (parama, meilė, rūpestis, sveikas maistas, gyvensena, artumas ir pan.), neturi tokios įtakos kaip manyta. Jei taip būtų, visuomenėje sveikesni būtų tie, kurie turi antrąsias puses, tačiau taip nėra.
TAIP PAT SKAITYKITE: Farologas ir knygų autorius: švyturiai patikimesni už kitas navigacijos sistemas
Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!