Arbatmedžių aliejaus stebuklas: kur jis tinka

Arbatmedžio aliejaus stebuklas / Fotolia nuotr.
Arbatmedžio aliejaus stebuklas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-03-20 15:28
AA

Greičiausiai girdėjote, kad arbatmedžių aliejus – tiesiog nepakeičiamas dalykas! Tai puiki priemonė, kuriai turėtumėte rasti vietos savo vonios spintelėje, kadangi jo panaudojimo būdų – tikra galybė.

Ne veltui arbatmedžių aliejus naudojamas kosmetikoje, gaminant įvairius kremus, šampūnus, muilus… Jis gaminamas iš Australijoje augančių arbatmedžių ir išsiskiria savo antibakterinėmis bei antiseptinėmis savybėms. Už tai yra vertinamas įvairios srities grožio ir medicinos specialistų.

  • Arbatmedžių aliejus gydo odą. Jis saugo nuo bakterijų, kovoja su virusais, gydo žaizdeles, padeda išvengti spuogų ir inkštirų, kadangi juos greitai ir efektyviai išdžiovina. Tereikia kartais patepti diskomfortą keliančias vietas eteriniu arbatmedžių aliejumi.
  • Padeda išvengti pleiskanų. Sudirgusi, niežtinti galvos oda ir pleiskanos – nemaloni patirtis. Teigiama, kad arbatmedžių aliejus ir čia sugeba padėti. Galite rinktis šampūną su arbatmedžių aliejumi arba įlašinti keletą jo lašų į jau naudojamą priemonę.
  • Valo paviršius. Jau minėjome, kad arbatmedžių aliejus – antibakteriškai veikianti priemonė, taigi įlašinkite jo į vandenį ir supilkite viską į butelį su purkštuvu. Naudokite bet kokiems paviršiams valyti. 
  • Išvenkite vabzdžių įkandimo sukelto skausmo. Mes jums būtinai priminsime šį patarimą, kai atkeliavę šiltesni orai dovanos uodų ir kitų kraujo siurbikų kolonijas. Skaudančias vietas suvilgę arbatmedžių aliejumi, numalšinste skausmą, pašalinsite paburkimus ir patinimus. Taip pat arbatmedžių aliejus atbaido erkes ir kitus vabzdžius.
  • Gydykite kojų grybelį. Arbatmedžių aliejus pasižymi priešgrybeliniu poveikiu, todėl teigiamai veikia pažeistus kojų tarpupirščius ir pačius nagus. Įlašinkite 20 aliejaus lašų į druską ir suberkite ją į vandens vonelę. Mirkykite kojas kas vakarą.
  • Suteikite namams ir skalbiniams malonų kvapą, valykite kilimus. Užlašinkite kelis lašus aliejaus ant skalbinių arba naudokite jį aromatinei lempai. Tai puikus, netoksiškas, o svarbiausia – namus dezinfekuojantis malonus aromatas. Įlašinkite arbatmedžių aliejaus į vandenį ir naudokite kilimams valyti, atšviežinti spalvą.
  • Nuima skausmą. Palengvina galvos skaumus, gali padėti numušti aukštą temperatūrą, sumažinti aukštą kraujospūdį, taip pat pagerina limfos tekėjimą.
  • Padeda nuo artrito. Galite išbandyti štai tokį aliejaus mišinį: sumaišykite 100 ml alyvuogių aliejaus su 10–20 lašų arbatmedžių eterinio aliejaus ir įtrinkite gautą mišinį į skaudamas vietas. Po kiek laiko pajusite, kad skausmas slopsta.
  • Gydykite gripą ir peršalimo ligas, kosulį ar slogą. Šiuo atveju jums pasitarnaus aromaterapija. Naudokite arbatmedžių aliejų aromatinei lempai, taip padėsite savo organizmui lengviau kvėpuoti, dezinfekuosite patalpas.
  • Pabrėžiama, kad … arbatmedžių aliejus skirtas naudoti išoriškai, bet ne gerti, antraip gali kilti rimtų sveikatos sutrikimų. Prieš nusprendžiant arbatmedžių aliejų pasitelkti kasdieniame gyvenime, atkreipkite dėmesį į savo odą, jeigu ji jautri arba sergate viena ar kita odos liga, verčiau pasitarkite su gydytoju ir aliejų išbandykite ant nedidelio odos ploto tam, kad įvertintumėte alerginę jos reakciją.