Architektas Mindaugas Skrupskelis apie „Pasaulio laimės indeksą“: „Grėsmės akivaizdoje galime laimę auginti“

Architektas Mindaugas Skrupskelis/Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Šiuo metu Kinijoje gyvenantis ir Lietuvos medikams per atstumą padedantis architektas Mindaugas Skrupskelis pastebi, kad pasaulinė pandemija gali pakeisti laimės rodiklį kiekvienoje šalyje. Balandžio 6-osios dienoraščio, publikuojamo socialiniame tinke „Facebook“, įraše M. Skrupskelis aptaria kasmet sudaromą „Pasaulio laimės indeksą“.

Nuo pat COVID-19 viruso atsiradimo pradžios Šanchajuje esantis bei kiekvieną dieną aktualijas, susijusias su pasauline pandemija, sekantis Mindaugas Skrupskelis nušviečia apie padėtį viruso atsiradimo vietoje bei visame pasaulyje. Šį kartą – apie laimę, pasaulinės tragedijos akivaizdoje.

Iš Mindaugo Skrupskelio dienoraščio (Kinija):

LAIMĖ

Nors esama situacija rodosi tikrai niūri, o matuoti laimę šiomis dienomis gal keista, bet tikiu, kad tai yra pats geriausias rodiklis, nusakantis, kad gyvename gerai. Gerovės valstybė yra ten, kur laimingi žmonės. Todėl visada laukiu kasmetinio „Pasaulio laimės indekso“, kuris neseniai buvo paviešintas.


Jungtinių Tautų ekspertai jau trečius metus iš eilės paskelbė Suomiją laimingiausia pasaulio šalimi. Lietuva šiemet pakilo viena vieta aukščiu ir yra 41 vietoje.


Įdomus tyrimo sudarytojų pastebėjimas, kad paradoksaliai pandemija gali pasaulyje padidinti laimės pojūtį. Pastebėta, kad ištikus stichinėms nelaimėms, žmonės susivienija bendrai kovai, vieni kitiems gelbėja, o tai augina bendrystės, prasmės ir savirealizacijos pojūčius. Siekdami nepriklausomybės lietuviai buvo tokioje bendrystėje, tautoje tvyrojo visuotinė euforija, kurios iki šiol pamiršti negalime. Ir klausiame, kas tai buvo? Ar dar taip būtų jei būtų? Ką gi, šiandien vėl turime progą grėsmės akivaizdoje tą laimę auginti.

* * *
Laimingiausios šalys pasaulyje

1. Suomija

2. Danija

3. Šveicarija

4. Islandija

5. Norvegija

6. Nyderlandai

7. Švedija

8. Naujoji Zelandija

9. Austrija

10. Liuksemburgas

11. Kanada

12. Australija

13. Jungtinė Karalystė

14. Izraelis

15. Costa Rica

16. Airija

17. Vokietija

18. JAV

19. Čekija

20. Belgija

* * *
Nelaimingiausios šalys pasaulyje

1. Afganistanas

2. Pietų Sudanas

3. Zimbabvė

4. Ruanda

5. Centrinės Afrikos Respublika

6. Tanzanija

7. Botsvana

8. Jemenas

9. Malavis

10. Indija

Temos:
Skaitykite daugiau