Aristokratiška namų dvasia
Tradiciniu anglišku stiliumi įrengti namai itin jaukūs, nes juose juntamas ypatingas žmogaus ryšys su gamta. Mediniai baldai, margi raštai, nėriniai, krištolo spindesys čia susilieja į darnią visumą ir kuria ypatingos prabangos įspūdį.
Gamtos spalvų gama
Šiuolaikiškame angliškame interjere itin dažnai dominuoja tikrą anglišką dvasią atspindintys švelnūs rausvi, gelsvi ir rusvi Anglijos rožynų bei miškingų kalvų atspalviai, kiek rečiau čia sutinkama saulės geltona ir vaiski dangiška spalvos. Tokiu stiliumi įrengtuose namuose paprastai gausu ir baltos spalvos, kuri minėtus gamtos atspalvius tarsi sujungia į darnią visumą. Konservatyvesniam angliškam interjerui būdingesnė sodresnių gamtos spalvų (šlapių samanų ir žolės, gintaro, ąžuolo žievės, raudonmedžio ir kt.) gama, o karališka balta spalva čia užima konkrečią vietą. Pavyzdžiui, kurdama preciziškos švaros įspūdį, ji karaliauja virtuvėje, miegamajame ar vonios kambaryje.
Dizainerio patarimas. Jeigu siekiate gyventi aristokratiškai, verta pamėginti prisijaukinti įvairius rožinius atspalvius. Suderinti su kitomis natūraliomis gamtos spalvomis (įvairiais žaliais ir rudais atspalviais) patalpai jie suteikia ypatingo jaukumo.
Masyvūs baldai
Tradiciniam angliškam stiliui būdingi masyvūs natūralaus medžio (ąžuolo, raudonmedžio, pušies) baldai, primenantys karalienių ir karalių laikus. Aristokratišką dvasią tokiuose namuose kuria ne tik sodrios, sunkios medienos spalvos, bet ir tokių baldų dekoras: sendinto metalo rankenėlės, raižytos kojelės, natūralios odos intarpai ir pan. Minkšti angliško stiliaus baldai itin įspūdingi. Aukšti raižyti sofų atlošai, dekoratyviu metalu kaustyti masyvūs krėslai, gobeleno pagalvėlėmis paminkštintos kėdės... Minkštoji baldų dalis dažniausiai būna aptraukta natūralia oda arba margu gobelenu (itin mėgstami gėlių raštai), paminkštinta keliais sluoksniais puraus porolono.
Dizainerio patarimai
Kuo senesnės išvaizdos mediniai baldai, tuo jie tinkamesni angliško stiliaus interjerui kurti. Norėdamos išgauti senumo pojūtį, pasinaudokite dekupažo technnika arba paprasčiausiu švitriniu popieriumi.
Tradicinio angliško stiliaus natūralaus medžio baldų geriausiai ieškoti sendaikčių turgeliuose arba antikvariatuose. Čia ypač verta atkreipti dėmesį į indaujas, aukštas knygų lentynas, arbatos staliukus. Tai baldai, be kurių sunku įsivaizduoti angliško stiliaus namus.
Iškalbingi aksesuarai
Anglai – šeimos žmonės, todėl nenuostabu, kad jų namuose gausu protėvių dvasia alsuojančių įvairių relikvijų: sidabriniuose ar žalvariniuose rėmuose įrėmintų paveikslų, nuotraukų, smulkmeniško dizaino porceliano servizų ir kitokių mielus senolius bei šilčiausias gyvenimo akimirkas menančių smulkmenų. Angliškuose namuose savo vietą visada randa sendinto metalo žvakidės, skambančio krištolo taurės, nėriniuotos rankų darbo pagalvėlės ir servetėlės, sidabriniai stalo įrankiai ir, žinoma, didžiulės gyvų gėlių puokštės, sumerktos į krištolo vazas.
Raštuoti paviršiai
Angliški namai neįsivaizduojami be margų paviršių, todėl sienos čia dažniausiai būna išklijuotos gėlėtais arba dryžuotais tapetais. Kadangi anglams labai svarbu minkštumo pojūtis, jų namuose vieną pagrindinių vaidmenų vaidina įvairūs margi audiniai. Ypač dažnai interjere naudojamas sunkus ir minkštas gobelenas – dažnai juo dekoruojamos ne tik sienos, bet ir langai.
Jaukiam margumo įspūdžiui sustiprinti anglai dažnai renkasi purius įvairaus dydžio kutuotus kilimus, ne tik gobeleno, bet ir raštuotas medvilnines, tvido ar velveto pagalvėles, lovų užtiesalus, staltieses bei servetėles.
Nors, kaip supratote, angliškam stiliui būdinga margų raštų gausa, nereiškia, kad tokiuose namuose vyrauja chaosas – visi ornamentai čia skrupulingai suderinti tarpusavyje, pavyzdžiui, gėlėti paviršiai visada būna panašių atspalvių.
Dizainerio patarimas. Paprasčiausias būdas susikurti angliška dvasia alsuojantį interjerą neperkant naujų baldų – pakeisti sofų, fotelių ir kėdžių gobeleną.
Naudinga žinoti
Angliško stiliaus interjere paprastai dominuoja trys arba keturios pagrindinės spalvos, o stambūs ornamentai derinami su smulkesniais. Vienas pagrindinių šviesos šaltinių tradiciniuose angliškuose namuose – krištolinis sietynas. Dažnai su juo derinamos krištolo žvakidės.
Angliškuose namuose labai populiarus vadinamasis atviras patalpos planavimas, todėl čia dažnai virtuvė būna sujungta su svetaine.
Anglai itin vertina riešutmedžio, ąžuolinius ir raudonmedžio baldus.
Šiuolaikiškam angliškam stiliui būdingas stilių mišinys, todėl tradicines angliškas detales drąsiai galima komplektuoti su kitokių mėgstamų stilių aksesuarais.