Aristokratų drabužinė: kaip rengiasi karališkosios šeimos moterys

Iš kairės į dešinę: princesė Letizia, Kembridžo hercogienė Catherine ir Švedijos princesė Madeleine / „Scanpix“ nuotr.
Iš kairės į dešinę: princesė Letizia, Kembridžo hercogienė Catherine ir Švedijos princesė Madeleine / „Scanpix“ nuotr.
2012-10-18 03:00
AA

Visada smagu bent akies krašteliu pasižvalgyti po drabužines tų, kurie gali įsigyti viską, ką tik nori. Nors sakoma, kad ne visi turtingieji turi stiliaus pojūtį, daugelis karališkosios šeimos atstovių pasižymi itin rafinuotu skoniu.

Princesė Letizia

Astūrijos princo Felipe‘o sutuoktinė princesė Letizia daugeliui moterų yra stiliaus ikona – ji išties turi puikų skonį ir visada atrodo elegantiškai. Ispanai žino, kad moters gyslomis teka ne karališkas kraujas, todėl dar labiau žavisi jos laikysena, santūrumu ir rafinuotu stiliaus pojūčiu.

Princesė Letizia / „Scanpix“ nuotr.

Mėgstamiausiu dizaineriu Letizia įvardija ispanų mados kūrėją Felipe‘ę Valerą.

Pastaruoju metu daug dažniau nei drabužiai yra aptarinėjamas karališkosios šeimos atstovės liesumas. Dvi dukteris auginančios mamos ūgis 167 centimetrai, o svoris – vos 44 kilogramai. Europos žiniasklaida spėja, kad Letizia kenčia nuo valgymo sutrikimo. Karališkųjų rūmų spaudos atstovai netgi buvo priversti išplatinti pranešimą, kuriame teigė, kad princesė laikosi subalansuotos dietos, yra sveika ir stipri.

Kembridžo hercogienė Catherine

Princesė Letizia / „Scanpix“ nuotr.

Kembridžo hercogienė yra vadinama karališkosios šeimos pažiba. Kalbama, kad pastaruoju metu princo Williamo žmona atsisakė stilistų paslaugų – neva išsirinkti tinkamiausią aprangą kuo puikiausiai sugeba ir pati...

Tiesa, nors Catherine tvirtina stiliaus paslapčių mokiusis iš mamos Carole, didžiausią įtaką jai padarė stilistė Leesa Whisker. Pasak britų spaudos, būtent ji padėjo merginai susigaudyti, kokios spalvos, siluetai, medžiagos jai yra tinkamiausios. Vėliau už papildomą mokestį hercogienė kartu su stiliste ne vieną valandą praleido vaikštinėdamos po parduotuves.

Paklausę tautiečių, kaip jie apibūdintų karališkosios šeimos atstovės stilių, žurnalistai išgirdo tokius epitetus: nuostabus, elegantiškas, rafinuotas, subtilus, dalykiškas. Netgi garsi dainininkė Madonna prisipažino esanti Catherine stiliaus gerbėja: „Ji yra elegantiška, tačiau nenuobodi.“

Pernai mados Biblija vadinamas žurnalas „Harper‘s Bazaar“ C. Middleton paskelbė geriausiai besirengiančia britų moterimi.

Klasikinį stilių pamėgusi Catherine aprangą dažnai paįvairina įmantria rankine ar nenuobodžia skrybėle. Anksčiau mergina mėgo ryškius drabužius ir seksualų stilių, dabar dažniausiai puošiasi kelius dengiančia suknele ar elegantišku kostiumėliu, priderina aukštakulnius.

Hercogienė garsėja ir tuo, kad yra nelinkusi išlaidauti – jos mėgstamų mados namų drabužiais gali puoštis ir vidutines pajamas gaunančios merginos. Tiesa, išskirtinėms progoms pinigų negaili – bene dažniausiai puošiasi mėgstamiausių dizainerių Daniellos Issos Helayel ir Amandos Wakeley drabužiais.

Monako princesės Caroline dukra Charlotte Casiraghi

Princesė Letizia / „Scanpix“ nuotr.

Gražuolės amerikiečių aktorės Monako kunigaikštienės Grace Kelly anūkė, Monako princesės Caroline dukra yra vadinama viena gražiausių moterų tarp Europos kilmingųjų. Kalbama, kad ji turi įgimtą stiliaus pojūtį ir prabangiems drabužiams negaili pinigų. Praėjusiais metais Charlotte papuošė prancūziškojo „Vogue“ viršelį, o tai, kaip žinia, kiekvienai merginai yra didelė garbė ir trokštamas įvertinimas.

Charlotte sugebėjimas madingai apsirengti buvo pastebėtas prieš šešerius metus – žurnalas „Vanity Fair“ ją įtraukė į geriausiai besirengiančių įžymybių sąrašą.

Mergina nepraleidžia nė vienos Paryžiaus mados savaitės. Be to, dirba ekologinės mados žurnalo „Ever Manifesto“ redaktore. Kadangi Ch. Casiraghi yra aistringa jojikė, ir sėdėdama ant žirgo nori atrodyti nepriekaištingai – mados namai „Gucci“ jai siuva vienetinius drabužius. Viena mėgstamiausių kilmingosios Charlotte dizainerių yra Stella McCartney, kuri pirmenybę teikia ekologiškiems gaminiams.

Jorko princesė Beatrice

Princesė Letizia / „Scanpix“ nuotr.

Jorko princesė yra viena labiausiai pastaruoju metu žiniasklaidos stebimų ir aptarinėjamų karališkosios šeimos narių. Beatrice žaibiškai išgarsėjo, kai pusbrolio Williamo vestuvių puotoje pasirodė pasipuošusi aštuonkojį primenančia skrybėle. Aišku, ne pačia maloniausia prasme, nes ekstravagantiškasis galvos apdangalas buvo viešai iškritikuotas ir pavadintas pačia bjauriasia visų laikų skrybėlaite.

Vėliau dizainerio Philipo Treacy kurtą skrybėlę mergina pardavė aukcione ir gautus 81 tūkstantį svarų sterlingų skyrė sunkiai besiverčiančius vaikus remiančiai organizacijai.

Prieš penkerius metus Beatrice nusprendė tapti drabužių modeliuotoja ir ėmėsi kurti pirmąją kolekciją, ji kol kas dar niekur viešai nebuvo pristatyta. Pastaruoju metu princesė labiausiai pamėgo australų dizainerės Rachel Gilbert kuriamus drabužius.

Jordanijos karalienė Rania

Princesė Letizia / „Scanpix“ nuotr.

Jordanijos karalienė Rania, vadinama viena galingiausių pasaulio moterų, garsėja nepriekaištingu stiliaus pojūčiu ir elegancija. Keturių vaikų mama labai rūpinasi figūra, todėl drąsiai gali vilkėti siaurutes sukneles. Ne ką prasčiau atrodo išsiruošusi į pobūvį – Rania labai mėgsta iš šilko pasiūtas sukneles, tiulio sijonus ar brangakmeniais nusagstytus vakarinius apdarus.

Nors Rania yra musulmoniškos šalies valdovė, nesilaiko tradicijos dėvėti čadras. Karalienė puikiai derina klasikinius arabiškus apdarus su vakarietiško stiliaus drabužiais, todėl nuolat sulaukia mados kritikų liaupsių. Lankydamasi prabangiuose pobūviuose, karalienė dažnai renkasi Stephano Rollando aukštosios mados namų kūrinius.

Švedijos princesė Madeleine

Princesė Letizia / „Scanpix“ nuotr.

Švedijos princesė Madeleine yra viena iš nedaugelio karališkosios šeimos atstovių, kurios dievina baltą spalvą. Dauguma aristokratiško kraujo turinčių moterų renkasi juodą, tamsiai mėlyną ar kitas šaltas spalvas, o Madeleine spintoje daugiausia rastume baltų, kreminės ar dramblio kaulo spalvos apdarų.

Princesė, vadinama moteriškumo įkūnytoja, ne tik turi puikų skonį – nuo jos veido niekada nedingsta šypsena. Madeleine dažnai lankosi prabangiais prekių ženklais prekiaujančiuose mados namuose, o užvis labiausiai vertina „Hermes“ ir „Chanel“ gaminius.

Bulgarijos princesė Rosario

Princesė Letizia / „Scanpix“ nuotr.

Bulgarijos princesė, kadaise dirbusi modeliu, yra mados namų „Valentino“ mūza. Dailiomis kūno linijomis didžiuotis galinti aristokratė skoningai rengiasi, labai mėgsta žemę siekiančias sukneles ir dažnai net nesinaudoja vizažistų paslaugomis, nes pati yra puiki makiažo specialistė.

Nors princesė niekada nebuvo liaupsinama dėl išvaizdos – interneto komentatoriai dažnai pabrėžia, kad grožio moteriai gamta pagailėjo, – nė vienas nedrįsta prieštarauti, kad Rosario puikiai išmano karališkojo etiketo taisykles ir dar nė viename renginyje nepasirodė apsirengusi neskoningai.