Arnoldo Schwarzeneggerio karjeros pradžia: šlifavo akcentą po penkias valandas per dieną

Linda Hamilton ir Arnoldas Schwarzeneggeris/ Vida press nuotr.
Linda Hamilton ir Arnoldas Schwarzeneggeris/ Vida press nuotr.
Šaltinis: „Žmonės“
A
A

Rodos, taip nusprendė Jamesas Cameronas, kartu su režisieriumi Timu Milleriu įtikinęs į šeštą „Terminatoriaus“ dalį grįžti ne tik Lindą Hamilton (63), bet ir Arnoldą Schwarzeneggerį (72).

Cameronas – Terminatoriaus „tėvas“, pirmųjų dviejų ciklo filmų režisierius ir scenarijaus autorius, sugalvojęs šį kultinį personažą. Taigi gali beveik viską. Pavyzdžiui, „išbraukti“ iš Terminatoriaus istorijos įvykius, apie kuriuos pasakojo juostos, sukurtos po antros dalies „Terminatorius 2. Paskutinio teismo diena“, ir grįžti ten, kur pats padėjo tašką 1991-aisiais. Todėl logiška susigrąžinti ir autentišką Sarą Konor, ir tikrąjį T-800 – robotą žudiką, Saros mirtiną priešą, tampantį sąjungininku.

Kaip doras pensininkas šis personažas leidžia dienas rąstų trobelėje Teksaso glūdumoje, tačiau tamsus likimas (filmas taip ir vadinasi „Terminatorius. Tamsus likimas“) suranda ir ten. Paties aktoriaus ilgai ieškoti nereikėjo – su drauge Heather Milligan (43) jis ramiai gyvena Los Andžele. Mėgaujasi gyvenimu. Nors pastaruosius trejus metus yra beveik veganas, kartais neatsispiria saldumynams – nuo gimtinę primenančių tradicinių austriškų vanilinių sausainių ir Zacherio torto iki amerikietiškų „Oreo“ ir „Twinkies“. Vairuoja didelius automobilius, sportuoja ir yra pavydėtinos formos.

Filmo „Terminatorius“ kūrybinė komanda
Filmo „Terminatorius“ kūrybinė komanda / „Scanpix“ nuotr.

Net sunku patikėti, kad aktoriui per septyniasdešimt ir kad praėjusių metų kovą jam atlikta jau šešta širdies operacija. Po jos teko atsisakyti ir taip nepagirtino įpročio rūkyti cigarus: ant operacinio stalo kilo komplikacijų, sutriko plaučių arterijos vožtuvo veikla – aktorius sako beveik atsisveikinęs su gyvenimu. Tačiau stebuklus daro ne tik fantastinių filmų kūrėjai, bet ir širdies chirurgai, taigi praėjus vos savaitei po operacijos Arnoldas jau buvo sporto salėje, tik atsisakė pilvo preso pratimų – sunku juos daryti susiūta krūtinės ląsta. Jaudinosi, kad liga sutrikdys „Tamsaus likimo“ grafiką, tačiau filmas buvo ir didelė motyvacija sveikti (pasak aktoriaus, dauguma žmonių per daug save lepina po operacijos). Į darbą grįžo jau po keturių mėnesių.

„Treniruojuosi kiekvieną dieną. Kiekvieną dieną važinėju dviračiu. Slidinėju ir apskritai daug sportuoju, – pasakojo jis per vieną iš premjeros spaudos konferencijų. – Drąsiai galiu vaidinti bet kurią veiksmo filmų sceną.“ Ir pridūrė, kad iki šiol pasirodytų kadre nuogas, tai yra – kaip pačiame pirmajame „Terminatoriuje“ prieš 35 metus. Nenuostabu, kad daugumą triukų naujojoje juostoje atlieka pats. „Linda Hamilton – tikra bosė, o pamatę Arnoldą Schwarzeneggerį filme dauguma dvidešimtmečių išleis pinigus sporto salei“, – po premjeros Londone pareiškė sužavėta britų kino apžvalgininkė Mel Ewans.

Arnoldas Schwarzeneggeris filme „Terminatorius 3: Mašinų prisikelimas“
Arnoldas Schwarzeneggeris filme „Terminatorius 3: Mašinų prisikelimas“ / Kadras iš filmo

Cameronas nežadėjo nuogo Schwarzenggerio. Scenaristo valia terminatoriai sensta taip pat, kaip ir žmonės, T-800 chromo skeletą dengia gyva oda, taigi kiekviena aktoriaus raukšlė buvo išsaugota.

Simboliška, kad po 35 metų Arnoldas Schwarzenggeris, suformavęs veiksmo filmo herojaus įvaizdį, grįžta prie kultinio vaidmens – subrendęs, iš esmės nugyvenęs gyvenimą, pažinęs tėvystės džiaugsmą, pavaldęs jei ne visas JAV, tai vieną iš svarbiausių valstijų (Amerikos konstitucijos nuostata, kad tik šioje šalyje gimę piliečiai gali pretenduoti į prezidento postą, užkerta kelią minčiai apie dar vieną aktorių Baltuosiuose rūmuose). Pasiekęs daugiau tikslų, nei pradžioje kėlė Holivude, – dideliame interviu „Fox News“ televizijai tiesiai sakė, kad labiausiai svajojo uždirbti, o ne pelnyti kino apdovanojimų. Kilęs iš neturtingos šeimos, emigrantas, blogai kalbantis angliškai (karjeros pradžioje šlifavo akcentą po penkias valandas per dieną), pasiekė fantastiškas aukštumas, nors pats tiesiai sako buvęs pirmasis populistas, kuris tapo Kalifornijos gubernatoriumi. Postą paliko po dviejų kadencijų, bet jo įsteigtas ir jo vardu pavadintas analitikos centras tebeveikia.

Fantazijos apie stiprų gelbėtoją – mėgstama pramoga. Schwarzeneggeris sako, kad dauguma jo filmų – būtent apie tai. Ir prisimena, kaip per bandomąją pirmojo „Terminatoriaus“ peržiūrą aštuoniasdešimt Los Andželo policininkų džiūgavo, kai T-800 sunaikino policijos nuovadą