Artimieji atsisveikino su pianiste Gražina Ručyte-Landsbergiene

Atsisveikinimas su Gražina Ručyte-Landsbergiene/ Irmanto Gelūno „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Penktadienio popietę Vilniaus kompozitorių namų salėje artimieji, bičiuliai ir šeimos nariai paskutinį kartą atsisveikino su anapilin iškeliavusia koncertmeistere, pianiste ir profesoriaus Vytauto Landsbergio žmona Gražina Ručyte-Landsbergiene.

Gražinos artimieji ir draugai buvo pakviesti į Šv. mišias už mirusiosios sielą Bernardinų koplyčioje.

Primename, kad skaudžia patirtimi apie mamos mirtį kovo 10 d. vakarą pasidalijo Vytauto ir Gražinos Landsbergių sūnus, rašytojas Vytautas V. Landsbergis. 

„Iškeliavo mama, ramiai, taikoje. Kai dar galėjo kalbėti prieš porą savaičių, pasakė, kad yra labai dėkinga Dievui, nes viską padariusi, ką planavo ir norėjo. Ilsėkis, geroji mano“, – socialiniame tinkle pranešė Vytautas V. Landsbergis.

Atsisveikinimas su Gražina Ručyte-Landsbergiene/ Irmanto Gelūno „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Gražina mirė nuo sunkios ligos, kuri ją ilgą laiką kamavo. Pianistės ir proferiaus sūnus Vytautas paprašė šeimai šiuo sunkiu metu suteikti privatumo.

Sausio mėnesį G. Landsbergienė minėjo 90-ąjį jubiliejų.

Gražina Ručytė-Landsbergienė gimė 1930-ųjų sausio 28-ąją. Ji – kilusi iš Anykščių. 1949 metais G. Landsbergienė buvo ištremta į Sibirą, ten praleido aštuonerius metus.

Gražina buvo baigusi Lietuvos valstybinę konservatoriją, kurioje įgijo aukštąjį muzikinį išsilavinimą. 1980-aisiais G. Landsbergienei suteiktas Lietuvos nusipelniusios artistės garbės vardas. Taip pat ji apdovanota „Vilniaus garso“ premija, Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordinu, Vilniaus miesto savivaldybės Barboros Radvilaitės medaliu ir kitais apdovanojimais.

 

Atsisveikinimas su Gražina Ručyte-Landsbergiene/ Irmanto Gelūno „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Atsisveikinti su velione atvyko jos sutuoktinis profesorius Vytautas Landsbergis, televizijos laidų vedėja Edita Mildažytė, politikė Irena Degutienė, partizanas Juozas Jakavonis-Tigras, politikas Virginijus Sinkevičius, istorikas Liudas Mažylis, Lietuvos operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakauskas, kunigas Ričardas Doveika ir daugelis kitų. 

Atsisveikinimas su Gražina Ručyte-Landsbergiene (71 nuotr.)
+65
Skaitykite daugiau