Artūras Zuokas paaiškino situaciją su mįslingomis dėžėmis: jose – menkaverčiai meno kūriniai
Besiskiriantys Agnė ir Artūras Zuokai dalijasi turtą. Trečiadienį moteris pranešė apie netikėtą radinį jų namuose Užupyje. Agnė betvarkydama palėpę galimai rado menininko Jono Meko piešinius ir kasetes.
Agnė Zuokienė tikina radusi savininko neturinčių dėžių. Ten galimai – Jono Meko meninis palikimas.
Agnė kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę ir liepos 30-ąją ji paprašė, kad rastą „lobį“ įvertintų anstoliai. Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius dieną po to nusprendė atleisti „Jono Meko vizualiųjų menų centro“ direktorių Gintarą Sodeiką. Savo sprendimą jis pagrindė gauta informacija, kad dalis menininko Jono Meko privačios kolekcijos aptikta Zuokų namuose.
„Mes pavargome. Esame klystantys, įvykių, galingos gyvenimo srovės nešti žmonės, kuriems likimas skyrė neeilinių išbandymų. Patyrėme daug nesėkmių, kovos nualina, kasdienybė tampa kova, išsivaduoti tampa sunku“, – pranešusi, kad skiriasi dar neseniai žurnalui ŽMONĖS sakė Agnė Zuokienė.
Tuo tarpu šiuo metu užsienyje esantis Artūras Zuokas iš pradžių sakęs, kad Agnė su dukra po skyrybų galės likti gyventi jų bendruose namuose, neseniai jai pareiškė, jog jos turės išsikraustyti.
Besiruošdama kraustynėms ir tvarkydama namus ji užklydo į palėpę, kurioje paskutinį sykį galimai lankėsi prieš septynerius metus. Radusi dėžes, kurios buvo siųstos tiesiai iš Amerikos ir kai kurios vis dar užštampuotos, neatidarytos, ji kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę su prašymu išsiaiškinti, kas slepiasi šiose dėžėse.
Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojai iš Zuokų namus šias dėžes išsivežė.
Artūras Zuokas savivaldybei liepė grąžinti jam priklausanti turtą
Trečiadienio popietę feisbuko paskyroje savo versiją pateikė ir pats Artūras Zuokas, kuris Vilniaus miesto savivaldybei liepė kuo greičiau grąžinti jam priklausantį turtą.
„Matau, turiu pareigą paaiškinti. Mielai tai darau, nors ir esu ne Lietuvoje. Vilniaus miesto savivaldybėje ne visi turi minimalų kultūrinį išsilavinimą bei teisines žinias, bet būtent tokie ir tinka „Fluxus“ gatvės pokštams.
Pirma: R. Šimašius ir AD direktorius neskira Vilniaus miesto savivaldybės įstaigos „Jono Meko vizualinių menų centro“ (JMVMC), nuo privačios VŠĮ „Jono Meko fondas“ (JMF). Todėl iš Užupio g. 30 paimtos dėžės, kuriose ne meno kūriniai, o knygos bei žurnalai apie kiną ir jo istoriją, priklauso būten Jono Meko fondui. Kaip ir kiti artefaktai iš „Fluxus“ ministerijų Vilniuje ir Kaune laikotarpio. Todėl, kuo skubiau grąžinkite į vietą, kas ne jums priklauso. Ir saugiai.
Antra: ir arkliui aišku, kad galima perskaityti ant dėžių adresą Užupio g. 30, Jono Meko fondas. O Remigijus ir Povilas turėtų skirti įstaigą, kuri jų pavaldume, o kuri yra privati.
Trečia: minėtos knygos, kino projektorius buvo skirtas „Fluxus“ ministerijos projektui Gedimino pr. Vilniuje, kur planavau įrengti juostinio kino centrą.
Ketvirta: minėtos knygos ir artefaktai nieko bendro neturi su VMS įsigyta „Fluxus“ kolekcija 2007 m., kuri aprašyta ir inventorizuota, saugoma Vilniaus miesto savivaldybės, kuri buvo inventorizuota ir tikrinta to pačio Remigijaus Šimašiaus administracijos bent du kartus.
Sveikinimai Agnei, kuri savo gimtadienio proga surengė puikų fluxus performansą. Ir sandėliuko nereikėjo pačiai valyti, tai padarė Vilniaus miesto savivaldybė. Gaila, jie fluxus pokšto, atrodo, nesuprato...“