„ArtVilnius“ inicijuoja paramos aukcioną Ukrainos menininkams

TSEKH galerijos vadovas Oleksandras Ščeluščenka su kareiviu pakuoja meno kūrinius Kyjive
TSEKH galerijos vadovas Oleksandras Ščeluščenka su kareiviu pakuoja meno kūrinius Kyjive
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2022-03-16 19:27
AA

Ukrainos meno galerijos TSEKH patalpos Kyjive bet kada gali būti sunaikintos. Dalis kūrinių, esančių ukrainiečių įkurtoje Vilniaus filialo galerijoje, yra vienintelė viltis galerijai ir menininkams išgyventi šį baisų karo laikotarpį. Meno mugės „ArtVilnius“ organizatoriai kviečia į aukcioną, skirtą Ukrainos menininkams paremti. Aukcionas vyks TSEKH galerijoje Vytenio g. 6 Vilniuje kovo 17 dieną, 18 val.

2005 metais Kyjive duris atvėrusi TSEKH galerija yra pirmoji užsienio galerija, Vilniuje prieš šešerius metus atidariusi savo filialą. Galerija yra ilgametė „ArtVilniaus“ dalyvė nuo 2009 metų, 2015-aisiais išrinkta geriausia „ArtVilnius’15“ galerija.

Aukciono metu bus parduodami apie 40 galerijos TSEKH pristatomų menininkų – Ievgeno Petrovo, Mykolos Bilouso, Jaroslavo Derkačo ir Rustamo Mirzoevo – kūrinių, kurie šiuo metu yra Vilniuje.

Po barbariškos Rusijos invazijos į Ukrainą, mūšiams artėjant prie sostinės, TSEKH galerijos vadovas Oleksandras Ščeluščenka, rizikuodamas gyvybe, praeitą savaitę dar spėjo išvežti ir paslėpti dalį meno kūrinių į saugesnę vietą už Kyjivo.

Garsus menininkas J.Petrovas šiuo metu gyvena rusų apsuptoje Odesoje, R.Mirzoevas kenčia bombardavimus Nikolajeve, J.Derkačas jau 2014 metais pasitraukė nuo karo iš Donecko, šiuo metu yra Kyjive, o M.Bilousas glaudžiasi kaime.

Rustam Mirzoev, Kiek valandų. 2018, Aliejus, drobė. 94x144 cm, 2500 EUR
TSEKH galerijos vadovas Oleksandras Ščeluščenka su kareiviu pakuoja meno kūrinius Kyjive

„Labai palaikome Ukrainą, jos nepriklausomybę. Šis šėtoniškas karas yra baisiausia, kas gali nutikti žmonijai dvidešimt pirmajame amžiuje. Ukrainos tauta išgyvena genocidą. Visi privalome stabdyti karą! Ryšiai su Ukraina mums yra istoriškai labai svarbūs. Po Rusijos invazijos į Ukrainą 2014 metais palaikydami ukrainiečius į „ArtVilnius’15“ svečio teisėmis pakvietėme dalyvauti geriausias Ukrainos meno galerijas, garsiausius menininkus. 

O šiuo metu, vėl vykstant žiauriam karui, gali būti, kad dalis kūrinių Ukrainoje bus tiesiog sunaikinti arba pagrobti, kaip jau atsitiko su garsios ukrainiečių dailininkės Marios Pryimachenko darbais. Labai kviečiu visus, galinčius prisidėti prie šio kilnaus tikslo. Esame stiprūs kartu, padėkime Ukrainos kultūrai ir jos menininkams! Visos lėšos bus skirtos galerijos menininkams Ukrainoje“, – teigė „ArtVilniaus“ vadovė Diana Stomienė.

„Visų galerijos menininkų vardu noriu padėkoti tiek aukciono organizatoriams, tiek būsimiems dalyviams už gyvybiškai svarbią pagalbą. Tiek aš, tiek galerijos menininkai yra Ukrainoje. Nenorime palikti savo šalies, vis dar bandome dirbti ir rūpintis šeimomis. Linkiu visiems būti stipriems. Labai tikiuosi, kad visi vėl susitiksime Vilniuje ar Kyjive. Mes būtinai nugalėsime, šlovė Ukrainai!“ – sako O.Ščeluščenka.

TSEKH galerijos vadovas Oleksandras Ščeluščenka meno mugėje ArtVilnius'21

Aukcionas vyks galerijoje „TSEKH Kijevas–Vilnius“, Vytenio g. 6 Vilniuje, kovo 17 dieną, 18 valandą.

Kūrinius, skirtus aukcionui, galima apžiūrėti internetiniame puslapyje: https://artvilnius.com/lt/aukcionas-ukrainai/

Aukcionas vyks ir virtualiai, kūrinius bus galima įsigyti per „ArtVilniaus“ „Youtube“ kanalą.

Visus, norinčius dalyvauti aukcione, maloniai kviečiame užsiregistruoti čia.

Fotogalerija:

Aukcionas Ukrainos TSEKH galerijos menininkams paremti (7 nuotr.)
+1