Arūnas ir Gabija Sakalauskai: pirmą kartą atvirai – apie santykius ir drąsą keisti gyvenimą

„Tai buvo geri, labai turiningi ir gausūs metai. Atnešę dideles ir svarbias permainas. Kartu ir lengvi – tokie, kaip būna, kai žinai, kad elgiesi teisingai. Kai darai iš širdies“, – sako aktorius, keturių „Auksinių scenos kryžių“ laureatas, teatro ir meno studijos „Arūnas Sakalauskas / Art House“ įkūrėjas Arūnas SAKALAUSKAS (60), žvelgdamas į žmoną Gabiją LAUBNER-SAKALAUSKIENĘ (42) – klinikinės toksikologijos gydytoją, RVUL Ūminių apsinuodijimų ir Toksikologijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių vedėją. Būdami tokie skirtingi jie jaučiasi laimingi drauge.

Arūnas Sakalauskas ir Gabija Laubner-Sakalauskienė / Tomo Kaunecko nuotrauka
Arūnas Sakalauskas ir Gabija Laubner-Sakalauskienė / Tomo Kaunecko nuotrauka
Jūratė Ražkovskytė
Šaltinis: Žmonės
A
A

Jų santuoka skaičiuoja dar tik aštuonis mėnesius, pažintis – mažiau nei pusantrų metų, bet abiem atrodo, kad susitikimas buvo seniai nulemtas. „Mums net nesuvokiant vyksta dalykai, kurių pasekmes pamatome vėliau, – įsitikinusi Gabija. – Tai galioja ir kalbant apie mūsų su Arūnu santykį: kažkas mūsų pasąmonėse, matyt, jau kurį laiką vyko, kol atvedė į tai, ką turime dabar. Santykių pradžioje, aišku, smegenys kaip reikiant sproginėja. Bet net ir netikėtai prasidėję ir taip sparčiai vystęsi santykiai vis tiek nėra lyg koks ilgalaikis fejerverkas. Pamažu krioklys virsta gera ramia tėkme.“

Gabija ir Arūnas Sakalauskai
Gabija ir Arūnas Sakalauskai

Tokio kaip jūsų susitikimo turbūt nelabai suplanuotum...

Arūnas: Taip, susipažinome ligoninėje. Buvau pacientas Gabijos skyriuje. Iškart atkreipiau dėmesį, joje derėjo viskas: plaukai, ligoninės apranga, parkeriai kišenėje, rožiniai sportbačiai ir strazdanotos rankos. Jos kalba ir judesiai. Net paklausiau, ar ji netekėjusi.

Gabija: Bet net susipažinę tokiomis aplinkybėmis nieko neplanavome. Man tai buvo darbo santykis ir nieko daugiau. Su visais pacientais bendrauju dalykiškai, bet kartu – šiltai ir atvirai. Mano santykis yra atviras, jis kyla iš pasitikėjimo savimi, patirties ir žinių. Žinau, ką darau, ir bandau pacientui padėti. Tada tereikia jam bendradarbiauti.

Su Arūnu kaip gydytoja ir pacientas bendravome labai trumpai – keletą dienų. Paskui po poros mėnesių susitikome mieste. Buvo paskutinė vasaros diena. Lėtai važiavau siaura Vilniaus senamiesčio gatvele, pamačiau šaligatviu einantį Arūną ir sustojau.