Arūnas Matelis pristatė savo naujausią filmą apie herojus, liekančius šešėlyje

Arūnas Matelis / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Arūnas Matelis / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-02-05 12:44
AA

Pirmadienį sostinės kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ buvo pristatytas Arūno Matelio filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“.

Į kino ekranus A.Matelis grįžta su filmu apie herojus, liekančius šešėlyje, ir pasaulį, į kurį buvo uždrausta pažvelgti kino kūrėjams 43 metus.

Dokumentinis filmas pasakoja apie vienas sudėtingiausių bei populiariausių dviračių varžybų pasaulyje – „Giro d’Italia“. Tačiau ne apie garbę ir šlovę. Šios juostos herojai – sudėtingiausius iššūkius įveikiantys ir lyderių užnugaryje esantys sportininkai, neturintys teisės į asmeninę pergalę. Herojai, savo pasiaukojimu nutiesiantys kelią į pergalę komandos lyderiams, tapę universaliais pasiaukojimo dėl kitų pavyzdžiais.

Kaip rašoma filmo kūrėjų pranešime spaudai, visi „Giro d’Italia“ etapai užima beveik 4 tūkst. kilometrų, tokį atstumą per tris savaites įveikia dviratininkai. Tai, kas pavyksta nepriekaištingą valią ir fizinę formą demonstruojantiems sportininkams, nepavyksta mašinoms. „Cypiančios padangos yra lenktynių garso takelis, nuolatinė būsena, – prisimena režisierius A.Matelis. – Per vienerias lenktynes pakeitėme tris motociklus ir du automobilius, jie tiesiog sugedo. Kiekvienu iš automobilių nukeliavome po 15 tūkst. kilometrų“.

„Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta” jau pelnė pripažinimą užsienyje: Varšuvos tarptautinis kino festivalis 2017 – Geriausias dokumentinis pilnametražis filmas, Minsko tarptautinis kino festivalis „Listapad” 2017 – Geriausias dokumentinis pilnametražis filmas ir Žiūrovų prizas už geriausią dokumentinį filmą, Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimas – Geriausias 2017 metų filmas.

Filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ pristatymas (22 nuotr.)
+16